ویژگی های Rekordbox 3.0 اندروید

ویژگی های Rekordbox 3.0 اندروید

در دسته بندی : دی‌جی , نرم افزار

برند پایونیر یکی از معروف ترین برند های تولید کننده تجهیزات مختلف دی جی است. این برند علاوه بر تولیدات سخت افزاری مشغول به توسعه نرم افزار برای دی جی ها نیز می باشد. یکی از محبوب ترین نرم افزار هایی که دی جی ها از آن استفاده می کنند، نرم افزار Rekordbox است. این نرم افزار نسخه های مختلفی دارد. هر نسخه با هر آپدیت یک محیط و رابط کاربری بسیار متفاوتی دارد. یکی از محبوب ترین نسخه های این نرم افزار که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم،Rekordbox 3.0  است.

ویژگی های نرم افزار Rekordbox

Rekordbox 3.0

 نرم افزار رکورد باکس پایونیر امکانات و ویژگی های بسیار مختلفی را پیش پای شما می گذارد. برخی از این قابلیت ها عبارت اند از :

  • کراس فیدر + دو دک

نرم افزار پایونیر رکورد باکس برای راحتی هر چه بیشتر یک کراس فیدر و دو دک را در اختیار شما می گذارد تا BPM را هر طور که می خواهید تنظیم کنید. این قابلیت باعث می شود محدودیتی از نظر میکس آهنگ ها با یکدیگر نداشته باشید.

  • Match Function

اگر با دیگر نرم افزار های میکس موسیقی کار کرده باشید به احتمال زیاد با قابلیت مچ فانکشن در نرم افزار Rekordbox 3.0 آشنایی دارید. مشابه این قابلیت در نرم افزار های Virtual DJ و دی جی ترکتور نیز وجود دارد. اما قابلیت مچ فانکشن در نرم افزار رکورد باکس کمی فرق دارد و با اسم مچ رکورد باکس در نرم افزار گنجانده شده است. این قابلیت بر اساس بازخورد های شما کار می کند. شما می توانید دو آهنگ را به صورت دستی علامت گذاری کنید که به خوبی با یکدیگر کار کنند. قابلیت مچ رکوردباکس این نرم افزار این امکان را دارد که در دفعات بعدی که قصد میکس آهنگ را دارید، به شما پیشنهاد هایی بر اساس تنظیمات قبلی تان بدهد.

  • برچسب های شخصی سازی شده

قابلیت برچسب های شخصی سازی شده نرم افزار Rekordbox 3.0 بسیار مشابه قابلیت برچسب گذاری در نرم افزار Beatport Pro است. به کمک این قابلیت شما می توانید برچسب های سفارشی سازی شده خود را برای ژانر ها یا حالت های مختلف تنظیم کنید و به سرعت آهنگ های خود را با آن علامت گذاری کنید تا به فرآیند میکس سرعت بیشتری بدهید.

برچسب های شخصی سازی شده

  •    دک های جداگانه A/B

هنگامی که هر دو دک در مود پلیر نمایش داده می شوند، می توانید به ترتیب با کشیدن به چپ یا راست دک های A یا B را ببینید. سپس می توانید یک ترک تازه را انتخاب کنید یا هر تنظیمات گرید یا Cue را فقط برای همان دک استفاده کنید. اگر انگشت خود را دوباره بکشید می توانید به نمای دو دک برگردید.

  • Dual Control

ببینید که دو ترک اگر روی هم بیفتد چه صدایی دارند. هنگامی که Dual Control را روشن می کنید همه عملکرد ها برای هر دو دک ها یکی می شود. بنابراین شما می توانید با پخش سینک ترک ها و بیت جامپ کردن به جلو یا کشیدن شکل موج ها هر دو ترک را با یک میزان پیش ببرید. این گزینه امکان شنیدن چگونگی میکس ترک ها بدون انتظار برای پلی کردن ترک ها در یک نقطه را می دهد و گزینه ای خوب برای دی جی ها به شمار می رود.

  • Playlist Box

با باکسی که در پایین صفحه نرم افزار نمایان می شود، کاربران می توانند هنگام مرور آهنگ ها به ست خود مراجعه کنند و مقصد آهنگی که به کتابخانه خود می فرستند را ببینند. با این قابلیت می دانند که ترک ها را به کجا منتقل می کنند.

  • Playlist Pallate

یکی از قابلیت های بسیار خوبی که نرم افزار Rekordbox 3.0 در اختیار شما می گذارد، playlist palate است. به کمک این قابلیت شما می توانید هم زمان 5 لیست پخش داشته باشید که نسبت به بسیاری از نرم افزار ها یک نقطه قوت محسوب می شود. این قابلیت جا به جایی بین آهنگ ها در لیست های پخشی را برای شما آسان تر می کند. این گزینه به ویژه برای دی جی هایی کنسرت زیادی را اجرا می کنند مفید است. چرا که به آن ها این امکان را می دهد تا هر هفته لیست های پخش متفاوتی را بسازند و در زمان خود صرفه جویی کنند.

 

  • قابلیت ورود و خروج سریع آهنگ

احتمالا یکی از مفید ترین قابلیت های نرم افزار Rekordbox 3.0 بهبود و افزایش ورود و خروج آهنگ و آنالیز کردن آن است. شاید این مورد بی اهمیت به نظر برسد، اما در صرفه جویی زمان و سرعت بخشیدن به کار ها فوق العاده به شما کمک می کند.

  • طراحی مجدد محیط کاربری

در نسخه 3 نرم افزار رکورد باکس محیط به طور کامل باز طراحی شده است و بهبود های بسیار زیادی که اکثر دی جی ها منتظر آن ها بوده اند به نرم افزار اضافه شده است. برخی از مهم ترین تغییرات Rekordbox 3.0 نسبت به نسخه های قبلی شکل موج های رنگی، رابط کاربری ساده و تمیز و همچنین شکل های موج در نمای کتابخانه و نقاط رنگی اشاره کرد.

نسخه اندروید

Playlist Pallate

شرکت AlphaTheta EMEA که وظیفه انتشار و پشتیبانی از نرم افزار رکوردباکس شرکت پایونیر را به عهده دارد، نسخه اندروید این نرم افزار را نیز عرضه کرده است. نسخه اندروید رکوردباکس به نحوی طراحی شده است که در صفحه نمایش کوچک تلفن های همراه نیز بتوان حداکثر بهره را از آن برد. نسخه اندروید این نرم افزار در حال حاضر مجموعه ای از ویژگی های مهم نسخه رایانه را همراه با یک سری ویژگی های جدید به کاربران ارائه می دهد که آماده سازی موسیقی برای اجرا و تنظیم را سریع تر و آسان تر می کند.

جمع بندی

هر دی جی به یک نرم افزار میکس نیاز دارد تا بتواند در رایانه آهنگ های خود را میکس و تنظیم کند. امروزه نرم افزار های میکس موسیقی بسیار زیادی وجود دارند. یکی از بهترین آن ها نرم افزار Rekordbox 3.0 است که توسط برند محبوب دی جی ها یعنی پایونیر تولید و منتشر شده است. ویژگی های مختلف و کاربردی رکوردباکس آن را به برنامه ای مفید برای دی جی ها تبدیل کرده است. این نرم افزار نسخه های مختلفی دارد که در این مقاله یکی از محبوب ترین نسخه های آن یعنی نسخه 3 را مورد بررسی قرار دادیم.

 

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *