۵ Device رایگان Max for Live برای Ableton

۵ Device رایگان Max for Live برای Ableton

در دسته بندی : آهنگسازی , نرم افزار

آیا شما به دنبال سایت هایی هستید که بتوانید از آن پلاگین های خوب و رایگان دریافت کنید ؟ اما در گستره ی عظیمی از سایت ها سردرگم شده اید؟ ما به شما چند دستگاه Max for Live را معرفی میکنیم که رایگان هستند و جز بهترین Device هایی هستند که در به صورت رایگان برای Max for Live موجود هستند. امروزه Max for Live یک افزونه ی پیشرفته درون DAW ایبلتون لایو است که کاربران در آن میتوانند پلاگین های ساز و افکت خودشان را طراحی کنند و بسازند و برخی از این سازندگان حرفه ای از هنرمندان اختصاصی ایبلتون لایو میباشند که گاهی دستگاه های بسیار خوبی را ارائه میدهند و به دلیل محبوبیت زیاد و دستگاه هایی که کیفیت و سطح کاری شما را بالا میبرند ایبلتون آنها را از هنرمندان خریده و به صورت رایگان ارائه میدهد.

Round Robin Rack

Round Robin Rack

این دستگاه ابزاری برای انسانی سازی بیشتر بازپخش سمپل ها است که برای فینگردرامرها و نوازندگان لایو بسیار کارامد است. این دستگاه بر پایه افکت Round Robin به کار رفته در بسیاری از سمپلرها که دارای نت های چند سمپله هستند ساخته شده است بنابراین هر ضربه صدایی دقیقا یکسان نمیدهد.

در مود یک ، آن نت های میدی جایگزین خلق میکند بنابراین هنگامی که شما یک نت را فشار میدهید آن میتواند ۴ نت دیگر را نیز پخش کند.

در مود دو ، آن کنترل Macroهای Drum Rack را در دست میگیرد. اگر هر سلول دربرگیرنده یک سمپلر باشد، شما میتوانید ماکروها را به گزینشگر زنجیره مپ کنید که شامل تغییرات گوناگون در یک ضربه یکسان میباشد.

KAPTURE

KAPTURE

کمپانی ساخت و توسعه ی نرم افزارهای سینتی سایزری Liine در همکاری با کمپانی Minus، افتخار میکند که Kapture را به صورت رایگان عرضه کند، یک دستگاه " total recall" Max for Live است که در کنار Richie Hawtin به طور انحصاری برای تور Plastikman Live ساخته شده است.

صداها و امضاهای صوتی که ریچی هاتین با شخصیت Plastikman Live خودش نمایش میدهد به شدت به تنظیمات پیچیده Sendها ، Return ها و لوپ ها  و همچنین ترکیب پارامترهای ساز و افکت بستگی دارد. چالش ما ساخت یک سیستم برای مدیریت شمار زیادی از پارامترها در یک سناریو لایو است. Kapture چاره ای برای این چالش است.

Dub Delay

Dub Delay

این دستگاه Max For Live یک افکت ساده است که میتواند نتایج کثیفی را به شما بدهد. این افکت ، Filter،  Feedback، Delay، به همراه یک بخش برای تنزل صدا به شما میدهد. زمان تاخیر ۰ تا ۱۰۰۰ میلی ثانیه و به دنبال آن فیدبک و یک رزونانس جذاب میتواند دیوانه کننده باشد.

همچنین میتوانید با پایین آوردن نرخ سمپل سیگنال را تنزل دهید تا نرخ سمپل کاملا تاثیرگذار به صورت (clockwise) پایین بیاید.

 MutatedTexturizerAlt

MutatedTexturizer و MutatedTexturizerAlt

این دو Device رایگان ایبلتون لایو بر پایه فریموری برای ابر ماژول یورورک از کمپانی Mutable Instruments ساخته شده اند. MutatedTexturizer بر پایه فریمور استوک ساخته ده به دست Émilie Gillet و MutatedTexturizerAlt بر پایه نرم افزار Parasites میباشد که دارای افزودنی هایی به دست Matthias Puech میباشد.

این پلاگین ها میتوانند هرگونه افکت Delay را بیافرینند، گاهی با روش سنتز Granular و گاهی هم به روش Fourier تبدیل شده یا حتی لاین های تاخیر کوک شده. نیاز به گفتن است که آنها میتوانند با مدولاسیون ایده آل به صدای شما زندگی تازه ای ببخشند.

Granulator I

Granulator II

این Device یکی از دوست داشتنی ترین دستگاه های Max for Live است که به دنبال دستگاه چشمگیر Monolake Granulator از Robert Henke که در به روز رسانی Live 9 منتشر شد به عنوان نسخه دوم این دستگاه نیرومند به دست رابرت هنک طراحی و ساخته شده است. شما با این دستگاه همه کاره میتوانید هر صدایی را ترنسفورم کنید. این دستگاه به دلیل کارایی بسیار بالا و کیفیت خوب خودش در نسخه ۱۱ Ableton Live گنجانده شده است و نیازی به دانلود و نصب جداگانه ندارید و تنها کافی است که نسخه ۱۱ ایبلتون را نصب کنید.

این افکت شگفت انگیز بافت ها، پدها و اتمسفرهای بسیار خوبی را تولید میکند. Monolake Granulator II برای آفریدن جریان پایدار سمپل های کراسفیدینگ کوتاه از یک منبع صدا سنتز granular را به کار میبرد. اندازه، رفتار، مدولاسیون، انولوپ و دیگر شناسه های سمپل های کوتاه میتوانند با Monolake Granulator II دستکاری شوند.

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *