۵ روش برای میکس ترک ها

۵ روش برای میکس ترک ها

در دسته بندی : دی‌جی

میکس کردن اینترو ترک B روی اوترو ترک A ساده ترین میکسی است که تاکنون به وجود آمده است ، اما انجام پشت سر این کار حوصله سر بر است. شما میتوانید با افزایش مهارت دی جی کردن خود تنوع بیشتری را در ست های خود به وجود آورید و سطح انرژی ست خود را بهتر کنترل کنید.

در این نوشتار چند ایده برای هنگام میکس کردن آورده شده است که شما با آگاه بودن از ساختار موزیک دنس میتوانید آنها را به خوبی درک و در هنگام میکس ترک ها در ست به کار ببرید.

-اینترو روی اوترو

ساده ترین میکسی که ریسک بالایی هم ندارد همین است. زیرا اگر ترک ها را به خوبی بلد نباشید این نوع میکس جواب میدهد و دردسری برای شما به وجود نمیآید و با همه ترک ها هم به خوبی کار میکند. ترک B را در ابتدای نخستین ضرب از اوترو ترک A آغاز کنید تا بتوانید آن را ۸ یا ۱۶ بار جلوتر به درون میکس بیاورید، اما به یاد داشته باشید که : پلی کردن ۶ یا ۷ دقیقه کامل هر ترک ممکن است شنوندگان سالن را خسته کند.

-اینترو روی آخرین کورس

این میکس ترکیبی تر است و ما آن را کمی کالبدشکافی میکنیم. ترک B را روی آخرین کورس ترک A آغاز میکنیم تا آن را ۱۶ بار جلوتر روی نخستین ضرب از بخش اوترو به درون میکس بیاوریم. تا آن موقع ترک A کاملا تمام نشده است و بنابراین به کمی اکولایز کردن نیاز دارید و هرچه ترک B با شتاب بیشتری گسترش یابد به شما کمک میکند تا با جنبش بهتر و روان ترین به ترک بعدی بروید.

-اینترو روی برکدان

افزون بر اوترو، بخش برکدان نیز یک نقطه طبیعی و بسیار خوب هر ترک برای بیرون رفتن از آن و میکس ترک بعدی میباشد. ترک B را در نخستین ضرب از برک دان ترک A پلی کنید که آن حدودا پس از دومین یا سومین کورس رخ میدهد. شما زمان زیادی نخواهید داشت زیرا برکدان تنها ۳۲ بار است و پیش از اینکه دوباره ترک بازگردد شما باید آن را از میکس بیرون ببرید. پس ترک B را پس از گذشت ۸ بار به درون میکس بیاورید و میکس آن دو را تا ۸ یا ۱۶ بار بعدی انجام دهید و ترک A را از میکس بیرون کنید.

ـ اینترو روی کورس پیش از برکدان

ترک B را روی کورس ترک A پیش از برکدان آغاز کنید و آن را پس از نخستین ضرب برکدان به درون میکس بیاورید. این به شما کمک میکند تا تمام زمان کورس بتوانید با هدفون اشتباهات خود را درست کنید و ۱۶ تا ۲۴ بار از برکدان ترک A را به میکس آنها بپردازید. ممکن است برای تمیزی بیشتر صدا، شما به اکولایز بیشتری نیاز داشته باشید و همچنین اگر اینترو ترک B‌کوتاه باشد شاید به خوبی پاسخگو نباشد.

-نخستین برکدان

این گونه میکس نیازمند دانش و آگاهی بیشتری از ترک های پلی لیست دارد ولی تاثیر بسیار شگفت انگیز و چشمگیری دارد. روی ترک B نشانه Cue را ۱۶ بار پیش از نخستین برکدان (که پس از نخستین کورس میآید) تنظیم کنید. سپس ترک B را ۱۶ بار پیش از نخستین ضرب برکدان اصلی آغاز کنید که معمولا روی کورس خواهد افتاد. از آنجایی که هر دو ترک روی به برکدان هایشان وارد میشوند، میکس کردن را آغاز کنید و پیش از اینکه برکدانها تمام شوند آن را به اتمام برسانید. این میکس یکراست شما را از برکدان و نقطه پایین یک ترک به بدنه و گوشت اصلی ترک B میبرد که بسیار غیر منتظره است و میتوانید با آن هرکسی که در سالن است را سرپا کنید و به شور و هیجان بیاورید.

نکته:

به این دقت کنید که میکس کردن روی برکدان ها نیز سالن رقص را پر انرژی و در اوج نگه میدارد و برای خسته نشدن گوش شنوندگان باید هراز چند گاهی به آنها استراحت بدهید و پس از برخی  از برکدان ها همان ترک را ادامه و به روش اوترو در اینترو میکس کنید.

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *