سکوئنسر SQ-64 Poly از کمپانی Korg

سکوئنسر SQ-64 Poly از کمپانی Korg

در دسته بندی : راهنمای خرید

سکوئنسر SQ-64 Poly یک سکوئنسر ۴ ترک پلیفونیک است که اکنون به صورت رسمی از آن رونمایی شد که ما در اینجا همه ویژگی های این سکوئنسر ۲۹۹ دلاری که باید از آنها آگاه باشید را برایتان بازگو میکنیم. پیروزی چشمگیر سکوئنسر Korg SQ-1 کوچک با دو لاین ۸ پله ای که یک ابزار کلیدی برای اجرا است، کمپانی Korg را برآن کرد تا انرژی اش را روی طراحی و ساخت یک سکوئنسر با ویژگی های گسترده یعنی SQ-64 Poly را بسازد که توانایی سازگاری بیشتری هم برای کاربران سنتز آنالوگ و هم برای آهنگسازان با DAWها دارد.

SQ-64 Poly

SQ-64 یک سکوئنسر پلیفونیک با خروجی های ویژه Pitch، Mod و Gate CV بر روی ۳ ترک ملودی است (که بیشترین اندازه خروجی کنترل برای سینتی سایزرهای آنالوگ و مدولار از هرگونه مدلی را فراهم کرده است) و میتوانید آن را تا ۸ صدای پلیفونی بالا بیاورید هنگامیکه از طریق MIDI به آن متصل شوید ( یک ورودی و دو خروجی). افزوده بر اینها، D چهارمین ترک این سکوئنسر یعنی Drum-Rack است که روی‌هم رفته ۱۶ خروجی تریگر (۸ گیت CV و ۸ تریگر نیز بر روی MIDI) برای ۱۶ صدای مونوفونیک است.

سیستم همگام سازی Sync صدا بر پایه پالس کمپانی Korg که بر روی این سکوئنسر بکار گفته شده یک منبع Clock برای سینتی سایزرهای Volca، Minilogue XD، Monolohue و Electribes بهمراه NTS-1 است که همگی آنها میتوانند بدون نیازبه یک کابل MIDI جداگانه از آن فرمان بگیرند.

Controlled chaos مکانیزمی است که درون SQ-64 کارگذاری شده است. کاربران میتوانند با کنترل تصادفی پله های بعدی را با دیگر نت های نوشته شده در درون سکوئنس خود، به صورت رندومایز تغییر دهند، همه ی سکوئنس یا نخستین پله از هر سکوئنس را رندومایز کنند، دستور پخش وارونه ی سکوئنس و حتی ولتاژهای کنترل را فرمدهی (Morph) کنند و دگرگونی های سخت و سنگینی به ترکیباتشان القا کنند. اجراهای منحصر به فرد و پویا نیز با سوئیچ کردن حالت سکوئنسر ممکن شده است و همچنین SQ-64 دارای یک آرپژگیتور بسیار نیرومند درونی است.

SQ-64 Poly

هر یک از ۶۴ پدهای ماتریکسی آن دارای نور پس‌زمینه و LEDهای درجه بندی شده برای نشان دادن لول کنترل هستند، همچنین یک نمایشگر OLED واضح نیز در یک نگاه تمام جزئیات را بشما نشان میدهد، این ترکیب دیداری یک بینش اجرایی بسیار خوب به کاربران میدهد. عملکردهای این ۶۴ پد شامل یک مود کیبورد است که به کاربران توانایی نواختن و رکورد در زمان زنده را میدهد.

SQ-64 با بکارگیری بیش از ۶۰ سال تجربه کمپانی Korg فراهم آورنده یک تجربه ی خلاقانه برای دستیابی به یک توازن بسیار خوب در اجراها و ساخت سکوئنس ها است و همچنین دارای وزنی ایده آل بدنه ای با دوام و سرسخت با پوسته ای تمام آلومینیوم و پهنایی کمتر از یک اینچ دارد که بسیار جمع و جور و خوب بنظر میرسد.

SQ-64 Poly

James Sajeva مدیر برند Korg USA گفته است که : هیچ برابری بین سکوئنسر پلیفونیک SQ-64 و دیگر سکوئنسرها نیست. این یک گام بزرگ در زمینه کنترل ولتاژ و همگام سازی و ساخت سکوئنس است. SQ-64 از راه اتصالات و تواناییهای گسترده با ایجاد یکپارچه سازی بین سینت های آنالوگ، دیجیتالی، نرم افزارهای سینتی سایزر، پیکربندی های مدولار و DAWها امکان توانایی های خلاقانه ای را فراهم کرده است.

این سکوئنسر توانایی ذخیره سکوئنس در ۶۴ مموری را دارد که به کاربران نیز اجازه میدهد تا بسرعت پروژه ها را سیو و دوباره بارگذاری کنند. هر پروژه میتواند دارای ۳ ترک ملودی و یک ترک درام/ساب باشد. هر ترک در پروژه شامل ۱۶ ترک Sub، توانایی نوشتن ۱۶ الگو و هر الگو نیز توانایی نوشتن سکوئنس تا ۶۴ پله را دارد. SQ-64 همه ولتاژهای CV استاندارد را پشتیبانی میکند و خروجی های CV Pitch و Mod توانایی بایاس کردن ولتاژ را دارند. همچنین این اسکوئنسر با USB روشن میشود و نیز میتواند بطور جداگانه با یک آداپتور ۹ ولت روشن شود.

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد. 

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *