چگونه با رعایت چند نکته کلیدی بهترین میکس در آهنگسازی را انجام دهیم؟

چگونه با رعایت چند نکته کلیدی بهترین میکس در آهنگسازی را انجام دهیم؟

در دسته بندی : آهنگسازی

۱. LOW CUT: برش فرکانسهای پایینی (با فیلتر بالا گذر) هر صدای نا مرتبط با بیس.

برش فرکانس های پایین در بازه ۱۰۰ هرتز تا ۱۵۰ هرتز فضای میکس شما را باز میکند و به آن اجازه نفس کشیدن میدهد.

برش فرکانس های پایینی در بازه 25 هرتز و ۱۹ کیلو هرتز تنها برای حذف فرکانس های نادرست که بیرون از آن بازه فرکانسی رخ میدهند میباشد.

۲. نخست بلندترین بخش را میکس کنید

در هنگام میکس ابتدا بلندترین بخش را لوپ کنید. لول ها را در این مرحله تا حد امکان به درستی تنظیم کنید. برای نمونه، در یک آهنگ پاپ، آخرین کروس «All in» شما خواهد بود.

۳. بهترین ولوم ها را دریافت کنید

مهمترین المان ترک شما چیست؟ آیا آن المان آواز است؟ لاین سینتی سایزر؟ لاین بیس؟ Kick؟ همه چیز به آهنگ و سبک آن بستگی دارد. ولوم های خود را پیرامون مهمترین ویژگی آهنگ تنظیم کنید. نخست با ولوم آن یک بخش آغاز کنید سپس همه چیز را به زیر آن بیاورید.

۴. برای PANNING – دست نگه دارید تا میکس کامل شود.

میکس را کاملاً از وسط و به صورت مونو دریافت کنید، تا سپس روی استریو کردن المان ها در میکس کار کنید. این باعث صرفه جویی در زمان در طول فرآیند خلق اولیه میشود و در میکس کردن نمای کلی تری به شما میدهد.

۵. ابتدا بلندترین بخش را میکس کنید

در Mix down، ابتدا بلندترین قسمت را حلقه کنید. سطوح را در این مرحله تا حد امکان به درستی تنظیم کنید. برای مثال، در یک آهنگ پاپ، این آخرین گروه کر «All in» شما خواهد بود.

۶. آیا جاگذاری اسپیکر شما درست است؟

هنگامی که صحبت از جاگذاری اسپیکرهای موجود میشود، کارهای زیادی را میتوان با کمی جابجایی انجام داد و جاگذاری درست آنها  کلیدی ترین گزینه برای دریافت بهترین بهره و صدای خروجی از اسپیکرها است در حالی که هیچ چیز دیگری ندارید.

۷. برای بهتر شدن صدا و قضاوت شما در میکس ترک های خودتان را در برابر ترک های مرجع بررسی کنید.

رجوع کردن به ترک های تجاری میتواند ترسناک و تحقیرآمیز باشد، زیرا به سرعت همه نقص‌ ها و کمبودهای موجود در توانایی، تجهیزات، محیط شنیداری و ... را به شما نشان میدهد، اما با استفاده از آن به عنوان ابزار، بینش عمیقی را در اختیار شما قرار میدهد که میتوانید از آن برای بهتر ساختن پروژه های خودتان استفاده کنید و بهترین خروجی خودتان را دریافت کنید و میکس بهترین داشته باشید.

منبع DJCMAG: هرگونه برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *