۳ روش برای دی جی کردن با بیشتر از دو دک

۳ روش برای دی جی کردن با بیشتر از دو دک

در دسته بندی : دی‌جی

اکثر کنترلرهای سطح بالا  پلی کردن موسیقی به صورت همزمان تا چهار دک را پشتیبانی می‌کنند. همه‌ی دی جی ها می‌دانند که چطور با دو دک پلی کنند، اما اکثر آنها هرگز زحمت یاد گرفتن چگونگی ترکیب کردن دک ۳ و ۴ را به خود نمی‌دهند. حتی اگر شما برنامه‌ای برای پلی کردن با بیش از دو ترک در یک لحظه نداشته باشید، یک دک اضافه می‌تواند برای اضافه کردن برخی عناصر خلاقانه به ست شما استفاده شود.

بنابراین این سه تکنیک را که می‌توانید از آنها برای اضافه کردن بیش از دو دک در هنگام دی جی کردن استفاده کنید را مرور کنید.

لوپ‌های پرکاشن یا درام

لوپ‌های پرکاشن یا درام

استفاده از لوپ‌های درام یا پرکاشن بر روی یک دک سوم می‌تواند برای تاثیر گذاری بیشتر استفاده شود و انرژی بیشتری را به آهنگ‌ها القا کند. به خصوص در یک موقعیت اولیه، آخرین چیزی که شما می‌خواهید دراپ کردن ترکی است که به دلیل داشتن یک بخش درام خوب، انرژی را به سالن رقص تزریق کند. دو موردی که شما باید در ذهن خود به یاد داشته باشید یکی BPM لوپی است که پلی می‌کنید و همچنین مطمئن شدن از اینکه شما عملکرد لوپ کردن را در پلیر دی جی خود فعال کرده باشید تا لوپ درام به طور مداوم پخش بشود.

سپس لوپ درام را بر روی سومین دک بارگذاری کنید و لوپ را با ترک‌هایی که در حال پخش هستند بیت میکس کنید و آن را به داخل میکس بیاندازید. من عاشق استفاده از این تکنیک بر روی آهنگ‌ها به همراه برک داون‌ها و ساختارهای بدون درام هستم تا انرژی را در جمعیت پخش کنم. برخی اوقات این بخش‌ها می‌توانند خیلی طولانی بشوند و شما نتوانید جمعیت را وادار به حرکت کنید و این یک روش عالی برای جلوگیری از وقوع این اتفاق است.

آکاپلاها (صدای خواننده) را در ست خود بیاورید

آکاپلاها (صدای خواننده) را در ست خود بیاورید

این تکنیک ممکن است نیازمند کمی تمرین بیشتر باشد اما بسیار تاثیر گذار است. اضافه کردن یک آکاپلا، مخصوصا یک صدای آشنا، بر روی یک ترک بدون صدای خواننده باعث ایجاد یک واکنش فوق العاده از سوی جمعیت خواهد شد. مانند اضافه کردن یک لوپ درام، لازم است شما آکاپلا را بر روی دک سوم بارگذاری کرده و سپس BPM آکاپلا را بر روی ترک‌های در حال پخش مچ کنید. بخش دشوار و فریب انگیز این کار رها کردن به موقع آکاپلا است، زیرا بسیاری از آکاپلاها دقیقا بر روی ضرب‌ها قرار نمی‌گیرند. بنابراین ممکن است لازم باشد ابتدا شما با تعدادی آکاپلا در خانه تمرین کنید تا بتوانید به زمانبندی خود در برنامه‌ها سرعت ببخشید. یک کاری که من هنگام استفاده از یک آکاپلا علاقه دارم انجام بدهم منتقل شدن بین ترک‌هاست در حالی که که همچنان آکاپلا در حال اجرا می‌باشد. این یک روش خلاقانه برای استفاده از یک آکاپلا به عنوان یک پل بین دو ترک است.

در هنگام اجرا ویرایشی جدید از ترک خود را خلق کنید

در هنگام اجرا ویرایش جدید ترک خود را خلق کنید

این تکنیک کمی پیشرفته تر است اما می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد. شما می‌توانید از سه دک برای تجزیه و درهم شکستن عناصر مختلفی از یک ترک یکسان برای ایجاد ویرایش دی جی زنده‌ی خودتان در طول ست خود استفاده کنید. با این تکنیک، شما باید نقاط Cue را در سه بخش مجزای مختلف ترک ذخیره داشته باشید. سپس هنگامی که شما ترکی را در یک دک پلی می‌کنید، همان ترک را در دو دک دیگر بارگذاری کنید و از نقاط Cue که ایجاد کرده‌اید برای اجرای این آهنگ در بخش‌های مختلف استفاده کنید. من پیشنهاد می‌کنم که یک نقطه‌ی Cue بر روی اینترو، یک نقطه‌ی Cue برای لید سینت یا ملودی و سپس یک نقطه‌ی Cue دیگر بر روی پر انرژی ترین بخش ترک داشته باشید.

شما می‌توانید از سه دک در حال پخش برای ترکیب و میکس کردن بین سه بخش متفاوت یک ترک استفاده کنید. شما می‌توانید بخش ملودی را بر روی اینترو درام بیاورید و ببرید، همچنین می‌توانید آن بخش ملودیک را بر روی یک بخش از آهنگی که به طور معمول ملودی ندارد بیاندازید، یا می‌توانید لوپ درام را بر روی بخش برک داون یک ترک استفاده کنید. این تکنیک به شما اجازه‌ می‌دهد تا خلاقیت و ابتکار عمل زیادی در ست خود داشته باشید.

من دوست دارم با کوتاه کردن برک داون‌ها و ساختارهای آهنگ‌ها از این تکنیک در ایجاد ویرایش‌های کوتاه دی جی در هنگام پلی کردن استفاده کنم و این در حالی است که عنصر دیگری از آهنگ برای اضافه کردن خلاقیت بیشتر به آن اضافه می‌شود.

در نهایت

این تکنیک‌ها روش‌های سرگرم کننده‌ای برای شروع دی جی کردن با بیش از دو دک می‌باشند و آنها می‌توانند برخی عناصر واقعا سرگرم کننده و خلاقانه را به ست دی جی شما اضافه کنند. حتی استفاده از دک سوم برای اضافه کردن لوپ‌های درام یا پرکاشن می‌تواند در ست‌های دی جی شما صدایی متفاوت تر ایجاد کند که ست شما فقط انتقالی ساده از یک آهنگ به آهنگ دیگر نباشد.

منبع دی‌جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *