هنگام دی جی کردن  برای میانسالان به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هنگام دی جی کردن برای میانسالان به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در دسته بندی : دی‌جی

این روزها دی جی کردن به کاری همه گیر تبدیل شده است چون موزیک چیزی است که در هر سنی مخاطبان خاص خودش را دارد و این موضوع باعث شده تا دی جی ها نیز بنا به تقاضای افراد و فرهنگ ها موزیک های گوناگونی را پخش کنند. در این میان شما در هر نقطه جغرافیایی با هر گونه فرهنگ خاص خودش که باشید فرقی نمیکند و نکاتی وجود دارد که برای همه یکسان است و ما در این نوشتار به برخی از این نکات میپردازیم. اینکه بخواهید برای جمعیتی متفاوت از جمعیتی که قبلا برای آنها پلی میکردید، پلی کنید نیز سختی های خودش را دارد.

افراد ۴۰ تا ۵۰ سال شاید پابه سن گذاشته باشند اما به عنوان مخاطبان یک دی جی اینگونه نخواهد بود و این نوشتار نکات دی جی کردن برای افراد بالای ۵۵ سال را هدف قرار داده است که به عنوان افراد میانسال مورد نظر ما میباشند.

باید به این توجه کنید که اگر به مهمانی و یا مراسمی دعوت شده اید که مخاطبان شما افراد میانسال هستند، حتما پیش از اینکه کسی از شما آهنگ درخواستی بخواهد خودتان سبک و خوانندگان مورد علاقه آن جمعیت را از نفرات اصلی مهمانی جویا شوید و پیش از آنکه بخواهید به آنجا بروید سعی کنید خودتان را آماده کنید تا بتوانید اصطلاحات دست و پا شکسته و کلمات محاوره ای که این افراد برای بیان منظور خودشان به کار میبرند را متوجه شوید، زیرا این افراد به اندازه شما به واژه های مدرن و اصطلاحات موزیکی آشنایی ندارند و شما باید بتوانید زبان آنها را به خوبی بفهمید.

شما تنها با پرسیدن از آنها و آن هم پیش از آغاز برنامه میتوانید به خوبی بفهمید که دقیقا چه چیزی میخواهید و نباید منتظر بایستید تا کسی به شما بگوید چه میخواهد یا اینکه بخواهید به درخواست های آنها پاسخ دهید. همیشه ترک های نمونه ی آنها را نیز پیش از برنامه از آنها بگیرید تا بدانید که چه ترکی را برگزیده و چه ترکی را برای آنها مناسب ندانید.

یکی از راه های شناسایی ترک های مورد علاقه ی این جماعت این است که ترک های نوستالژیک دوره ۱۷ تا ۱۹ سالگی آنها را برایشان پلی کنید و مطمئنا پاسخ خوبی را دریافت خواهید کرد. اگر مخاطبان شما بین ۵۵ تا ۶۰ ساله باشند مطمعنا در میانه دهه ۳۰ تا ۴۰ به دنیا آمده اند و نوجوانی‌شان در اواخر دهه ۵۰ تا میانه ی ۶۰ سپری شده است. پس به یک آرشیو موزیک آنلاین بروید و گلچین ترک های برتر آن دوره را دانلود کنید و مناسب با حال و هوای آن مکان و هدف از آن جشن دوباره آن ترک ها را برای اجرای خودتان گلچین کنید.

قانونی هست که میگوید ترک های خوب نه قدیمی میشوند و نه حد و مرزی برای مخاطبان میشناسند و همه آنها را دوست خواهند داشت. مانند برخی از ترک های مایکل جکسون، گروه Queen، Back Street Boys و... و شما میتوانید همیشه چندتا از این ترک ها را با خود همراه داشته باشید تا در هنگام ایده آل آنها را پلی کنید تا جوی ترو تازه ایجاد کنید و هیجان را بالا ببرید. توجه داشته باشید این  ترک ها هیت هستند و همه روزه ممکن است در هرجایی آنها را بشنوید و یا حتی از ایستگاه های رادیویی پخش بشوند، بنابراین اگر هوشمندانه عمل کنید و در جایی مناسب آنها را پلی کنید نیازی به نگرانی درباره تناقض فرهنگی ترک ها با یکدیگر باشید. چون ترک های هیتی که به گوش آشنا هستند همیشه هیجان خودشان را خواهند داشت، به ویژه اگر در جا و زمانی مناسب بین دو ترک خوب پلی بشوند.

منبع digitaldjtips

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *