۷ نکته برای تبدیل شدن از یک دی جی سیار به دی جی کلاب

۷ نکته برای تبدیل شدن از یک دی جی سیار به دی جی کلاب

در دسته بندی : دی‌جی

ما از دی جی‌های زیادی می‌شنویم که از تحقق بخشیدن به رویای موفقیت بزرگ دی جی یا آهنگسازی خود دست کشیده‌اند و به سمت دی جی کردن سیار رو آورده‌اند تا بتوانند همچنان در این مسیر باقی بمانند، اما چیزی که کمتر در مورد آن صحبت و فکر می‌شود حرکت کردن به روش دیگر است. بنابراین اگر شما یک دی جی سیار هستید که همیشه آرزومند داشتن شغل کلابی هستید، نکات این مقاله برای کمک به شما در اولین قدم طراحی شده‌اند.

با کار کردن بر روی صدای خود شروع کنید

دی جی های کلاب دارای صدایی مخصوص به خود هستند. دی جی های سیار در حرکت دادن سالن رقص مهارت دارند و همه را می‌رقصانند و مهارت خوبی در خوشحال نگه داشتن مردم دارند. اما دی جی های کلاب متمرکزتر هستند. این در حالیست که بخش بخش کردن سبک خودتان به همان اندازه غیر قابل قبول است، حتی دی جی های الکتریک/چند فرمته‌ی کلاب دارای یک جهت و یک مرز می‌باشند. تصمیم بگیرید که صدای شما قرار است چه باشد و در هنگام خلق ست خود در کلاب‌ها آن را به خاطرداشته باشید. میکس تیپ بسازید و به آنها گوش دهید تا بتوانید صدایتان را صیغل بدهید واین کار امکانی را برای شما فراهم می‌کند که صدایتان به حدی ارتقا دهید که در برنامه‌ها شما را برای برنامه‌های دیگر رزرو کنند.

برخی از مهارت‌های فنی را بیاموزید

شما در حال حاضر مهمترین مهارت‌ها را دارید‌ (پر کردن سالن رقص، برنامه ریزی برای یک ست دی جی فوق العاده، اجرای زنده، میکس کردن دو بیت متفاوت و ...). اما دی جی های سبک کلاب، بیشتر از اینکه بخواهند به میکروفون و مجلس گرم کردن بپردازند به میکس کردن خود اهمیت می‌دهند. کمترین چیز این است که به صورت دستی بیت مچ کنید (زمانی که توانستید این کار را انجام دهید، آن وقت می‌توانید دوباره از سینک استفاده کنید، فقط یک میمون نمی‌تواند به صورت دستی بیت مچ کند که امکان دارد آن هم با آموزش دیدن بتواند!). همچنین داشتن مهارت اسکرچ کردن نیز بسیار فوق العاده می‌باشد. همچنین شما باید بیاموزید که چطور به درستی از FX استفاده کنید یا برای استفاده از آکاپلا ویرایش‌های مجدد اساسی انجام دهید. وحشت نکنید، زیرا نیازی نیست همه‌ی این کارها را در یک زمان انجام دهید. اما دی جی‌های خوب کلاب دارای محدوده‌ی گسترده‌ای از مهارت‌ها هستند که بتوانند در مواقع نیاز از آنها استفاده کنند.

برای شغل کلاب خود یک نام دی جی جدید در نظر بگیرید

خودستایی‌های غیر قابل قبولی در دی جی کردن وجود دارد، اما با این حال حقیقت این است که بازار شما میان شغل دی جی سیار شما و برنامه‌های کلاب آینده‌تان بسیار متفاوت خواهد بود، بنابراین ممکن است بهتر باشد که برای برنامه‌های کلاب خود یک نام دی جی جدید داشته باشید تا بتوانید این دو بخش را از هم جدا نگه دارید. بسیاری از دی جی‌ها از یک نام عامیانه برای شغل سیار خود استفاده می‌کنند و یک نام خوش صدا را برای شغل کلاب خود انتخاب می‌کنند. این کار غلطی نیست، بلکه نوعی بازاریابی است و در صورت رعایت اصول حرفه‌ای مفید است.

قطعا از مخاطبان موجود خود برای رزرو استفاده کنید

نیازی نیست که کاملا مخاطبان کلاب و برنامه‌های سیار خود را از هم جدا کنید. حداقل این است که کارت ویزیت شخصی خود را در برنامه‌های سیار داشته باشید. به مردم بگویید همچنان که دی جی عروسی نیز هستید برنامه‌های دیگری هم انجام می‌دهید، ممکن است که آنها برای برنامه‌های دیگری  بتوانند شما را به جایی معرفی . تنها لازم است که به آنها بگویید و یک کارت ویزیت هم داشته باشید.

از یک شغل کلابی انتظار پرداخت همان مبلغ دی جی سیار را نداشته باشید

بهترین روش برای نگاه کردن به دی جی کردن کلاب این است که به آن به عنوان یک روزنه‌ی خلاقیت نگاه کنید. اگر شما برای مراسم‌های سیار و عروسی خود نرخ پرداخت تهیه کرده‌اید باید بگویم که برای پرداخت هزینه‌ی دی جی کلاب هر لحظه باید آماده‌ی یک شوک باشید. به احتمال زیاد از شما خواسته می‌شود که به صورت رایگان پلی کنید (اما ما توصیه می‌کنیم که حداقل چیزی را درخواست کنید)، اما قطعا همان درآمد یک دی جی سیار را دریافت نخواهید کرد مگر آنکه بسیار موفق شوید. پس این را در ذهن داشته باشید تا بتوانید انتظارات خود را بر این اساس تنظیم کنید.

به یاد داشته باشید که در حال حاضر شما بیشتر از قبل می‌دانید

در حالی که ممکن است شما دی جی کردن کلاب را بسیار متفاوت تر از شغل سیار بدانید، باید بدانید که آنقدرها هم که فکر می‌کنید این دو از هم دور نیستند. بسیاری از آهنگسازان/دی جی‌های موفق کلاب از دی جی سیار شروع به کار کرده‌اند.  دی جی کلاب و فستیوال بودن مرحله‌ی آخر این بازی است و اگر که بتوانید همین کار را به صورت دی جی سیار و عروسی به خوبی انجام دهید مطمئن باشید که توانایی رفتن به مراحل بالاتر را هم دارید.

منبع دی‌جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *