مروری بر برند montarbo

مروری بر برند montarbo

در دسته بندی : دی جی
در حوزه تولید تجهیزات صوتی و استودیویی شرکت های بسیار زیادی در دنیا وجود دارند؛ اما تنها تعداد کمی از آن ها در سرتاسر جهان شناخته شده اند. یکی از معتبر ترین و برترین شرکت های تولید کننده تجهیزات صوتی، شرکت مونتاربو است. برند مونتاربو به لطف طراحی و تولید تجهیزات صوتی حرفه و باکیفیت، در سراسر جهان مشهور است. سابقه تاسیس این برند به 60 سال پیش باز می گردد و تاثیرات بسیار مهمی در حوزه رشد و توسعه مهندسی صدا داشته است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم برای آشنایی با برند montarbo بیشتر درمورد آن توضیح دهیم.

درباره برند montarbo

montarbo برند مونتاربو که زیر مجموعه شرکتی با نام dBTechnologies است، یک برند تجاری متعلق به AED Industriale s.r.l است. این برند، یک برند ایتالیایی بود که فعالیت خود را از سال 1973 در بولونیا ایتالیا آغاز کرد. برند مونتاربو خود بخشی از گروه پیشرو RCF است که در حوزه ساخت تجهیزات صوتی فعالیت می کند و فناوری های انحصاری زیادی را در زمینه تولید تجهیزات صوتی در اختیار دارد. داستان اصلی برند مونتاربو از سال 2004 شروع می شود. زمانی که Arturo Vicari مدیر عامل شرکت AED Industriale s.r.l اقدام به خریداری RCF کرد و گروه RCF را تاسیس نمود تا به یکی از برند های پیشرو در طراحی، تولید و بازاریابی سیستم ها و تجهیزات صوتی تبدیل شود. برند montarbo در طی سال های مختلف به لطف سیاست گذاری های درست در حوزه سرمایه گذاری و همچنین توجه به بخش توسعه، طراحی و ساخت محصولات پیشرفت های بسیار زیادی را در این حوزه تجربه کرد. به همین دلیل بسیاری از تکنولوژی های پیشگامانه و همچنین استاندارد های کیفی به برند مونتاربو نسبت داده می شوند. montarbo را در واقع می توان یکی از پیشرو های صعنت فناوری در حوزه ساخت بلندگو های اکتیو و تقویت کننده های دیجیتال دانست. این برند توجه بسیار زیادی به جزئیات و طراحی محصولات خود دارد. برند مونتاربو همیشه توجه زیادی را به بخش تحقیق و توسعه معطوف می کند تا با استفاده از مواد و فناوری های جدید در محصولات خود، تجهیزات صوتی با کیفیت و مدرنی بسازد که پاسخگوی حرفه ای ترین کاربران نیز باشد. همین باعث شده است تا برند مونتاربو به یکی از برند های مطرح در سطح جهانی تبدیل شود. دفتر مرکزی برند montarbo در بولونیا در زمینی با مساحت بالغ بر 10000 متر مربع واقع شده است. این دفتر در حال حاضر هسته حقوقی و تولید، مدیریت دیگر شعبه ها، انبار و بخش های تحقیق و توسعه شرکت به حساب می آید. در واقع اکثر محصولات تولید شده، مرحله توسعه و تحقیق خود را در این شعبه پشت سر می گذارند. بر اساس آخرین آمار رسمی که از برند مونتاربو ارائه شد، این برند در بیش از 160 کشور در سراسر جهان حضور داشته است و مشغول به ارائه تجهیزات با کیفیت ساخت بالا و طراحی خاص و کاربردی به مشتریان خود بوده است.

خط زمانی شرکت dBtechnologies

خط زمانی شرکت dBtechnologies سال 1973 شرکت مادر برند montarbo یعنی Industriale s.r.l در بولونیا ایتالیا توسط آرتورو ویکاری تاسیس شد. هدف اصلی این شرکت پخش هدفون های حرفه ای بود و از همان ابتدا به دلیل عملکرد خوب خود با استقبال زیادی مواجه شد. اولین مشتری مهم این برند شرکت پخش عمومی ایتالیا یعنی R.A.I بود. بعد از آن با تمرکز در بخش فناوری های الکترونیکی، برند Industriable s.r.l به ساخت و توسعه سیستم های بلندگو و میکروفون های رادیویی روی آورد. سال 1990 در سال 1990 شرکت مادر برند montarbo نام خود را برای فعالیت در حوزه سیستم های تقویت صدای حرفه ای به نام تجاری جدید dBtechnologies تغییر داد. سال 2000 برند dBtechnologies اولین خط تولید خود در خارج از ایتالیا را در کلن آلمان راه اندازی کرد تا بازار فعالیت خود را گسترش دهد. امروزه این خط تولید هنوز هم فعالیت دارد و محصولات آلمان و اتریش را تامین می کند. سال 2002 برند dBtechnologies اولین بلندگو های محبوب دو طرفه کامل پلی پروپیلن را که با نام سری Opera شناخته می شوند، تولید کرد. تولید این سری از بلندگو ها یک نقطه شروع برای این برند بود تا نام خود را بار دیگر به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان تجهیزات در دنیا محکم کند. سال 2004 در سال 2004 برند dBtechnologies شرکت مادر montarbo، اولین سری DVA خود را تولید کرد. DVA های تولید شده توسط این شرکت استاندارد های جدید در حوزه DVA ایجاد کردند و به انتخاب اول بسیاری از مهندسان صدا تبدیل شد. سال 2006 در سال 2006، برند dBtechnologies اولین خط تولید DVA T4 خود را راه اندازی کرد. این DVA ، اولین DVA خطی پلی پروپیلن فعال در جهان بود. این محصول به بهترین قطعات مجهز شده بود و دارای تکنولوژی های پیشرفته بود. در واقع تولید DVA T4 نقطه عطفی در تاریخ برند montarbo و شرکت مادر آن یعنی dBtechnologies تبدیل شده بود. montarbo-3 سال 2008 تا کنون موفقیت های برند dBtechnologies با فرآیند توسعه فناوری تقویت کننده اصلی DIGIPRO ادامه یافت. این برند از سال 2008 روی عرضه نسل های جدید DVA خود و همچنین تقویت کننده DIGIPRO خود تمرکز کرد. البته تمرکز بر این دو باعث نشد تا شرکت از تولید و توسعه تجهیزات جدید با تکنولوژی های جدید غافل شود. برای مثال برند dBtechnologies در سال 2016 سری VIO را راه اندازی کرد که برای تقویت صدا و طراحی آن فوق العاده عمل می کند. در سال 2019 نیز محصولات و سیستم های این برند از جمله VIO L212، VIO S218، VIO X Series و VIO L208 موفق به کسب جایزه Reader 2019 شدند. موفقیت های برند dBtechnologies تا به امروز ادامه داشته است و محصولات این شرکت، مشتریان وفادار خود را دارد.

جمع بندی

اگر کمی در دنیای تجهیزات صوتی تحقیق کرده باشید، احتمالا نام برند montarbo را شنیده اید. برند مونتاربو به عنوان زیرمجموعه ای از شرکت مادر dBtechnologies در دنیای تجهیزات صوتی فعالیت دارد. این برند در حال حاضر یکی از معروف ترین و برترین برند های دنیا در حوزه تولید این تجهیزات محسوب می شود. در این مقاله برای آشنایی بیشتر، درمورد تاریخچه و تولیدات این شرکت بزرگ توضیح دادیم.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *