معرفی چند نمونه از بهترین پلاگین های افکت Reverb

معرفی چند نمونه از بهترین پلاگین های افکت Reverb

در دسته بندی : آهنگسازی

با وجود پلاگین های ریوربی که در فضای مجازی وجود دارد برگزیدن یک افکت ریورب خوب کمی دشوار است و ما در این نوشتار چند نمونه از خاص ترین و بهترین پلاگین های ریورب موجود را به شما معرفی خواهیم کرد. فرقی ندارد که در چه زمینه ای از موزیک فعالیت میکنید، چه ترنس، داب استب یا EDM یا حتی سنتی تر برای آهنگسازی موزیک متن فیلم و آثار کلاسیک، برای هر کاربردی که بخواهید این پلاگین ها برای شما به خوبی کار خواهند کرد.

Valhalla Vintage Verb

Valhalla Vintage Verb

پلاگین ریورب Valhalla گزینه ای است که اگر بتوانید هرکدام از نسخه های آن را به دست بیاورید، با داشتن نزدیک به ۲۰ پریست برای الگوریتم ریورب میتوانید به هر فضا و اتمسفر ریورب دست پیدا کنید. این پلاگین با الهام گرفتن از ریورب های دیجیتالی سخت افزاری کلاسیک دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی طراحی و ساخته شده است. این پلاگین کنترل تنظیمات زیادی از جمله early reflection، room size و pre-delay و Decay به همراه دیگر جنبه های کنترل ریورب را برای شما فراهم میکند که میتوانید درخور پروژه هایتان ،طنین صدا را به بهترین شکل ممکن بسازید. رابط کاربری این پلاگین نیز بسیار سر راست و قابل فهم میباشد.

WAVES H-REVERB

WAVES H-REVERB

کمپانی Waves دو فناوری Reverb Convolution و Algorithmic را ترکیب کرده است تا بهترین های هردو جهان را به افکت ریورب خود بیاورند - این بدان معناست که شما واقع گرایی و اصالت پاسخ برانگیزاننده Reverb را با انعطاف پذیری سبک های الگوریتمی صدای Reverb ترکیب میکنید. افزون بر اینها این پلاگین بازه کنترل را با میزبانی مجموعه ای از گزینه ها گسترش داده است که نه تنها زمان Decay و Pre-Delay و دیگر موارد بلکه مدولاسیون پیشرفته مانند داینامیک ها، اکولایزر و سینک تمپو را برای سازگاری بیشتر با همه سبک های الکترونیک نیز فراهم کرده است.

2CAUDIO – AETHER

2CAUDIO – AETHER

پلاگین Aether یک ریورب الگوریتمیک با مدولاسیون خودکار است که برنده جایزه نیز شده است که توسعه دهندگان از آن به عنوان بهترین کیفیت یاد میکنند. از نظر کیفیت بالا بسیار مورد ستایش قرار گرفته است و از نظر کیفی نیز بسیار غنی است و در عین حال که پارامترها و کنترل های آن برای برخی بسیار زیاد به نظر میرسد، دارای مجموعه ای از پریست ها است که به شما کمک میکند تا به سرعت فضای ریورب ایده آل خود را فراخوانید.

FABFILTER PRO-R

FABFILTER PRO-R

کمپانی Fabfilter روش سنتی تغییر پارامترها را با رویکردی تلفیقی و طراحی شماره گیرهای درشت تر و آسانتر برای استفاده و همچنین کنترل مستقیم اکولایزر گرافیکی در نمایشگری بزرگ ،واقعا احساس طبیعی بودن را در این پلاگین به وجود آورده است. این پلاگین موانع مزاحم را از سر راه برداشته و باعث شده نگرانی کمتری درباره تنظیم دقیق صداها داشته باشید و بیشتر تمرکز خودتان را روی شکل دهی به صداها بگذارید. به طور کلی همه ی پلاگین های این کمپانی با کیفیت هستند و PRO-R نیز از این قاعده جدا نمیباشد.

LIQUID SONICS SEVENTH HEAVEN REVER

LIQUID SONICS SEVENTH HEAVEN REVERB

تنها افکت ریورب شبیه ساز دیجیتالی فضاهای مجازی یا فیزیکی این پلاگین است که با الهام از سخت افزار Bricasti M7 طراحی و ساخته شده است. این پلاگین دارای بیش از ۱۰ گیگابایت تنظیمات برانگیزاننده است و دارای همه ی کنترل های نیازین و مورد انتظار معمول است که هرکسی از یک افکت ریورب انتظار دارد.

این افکت به نظر شگفت انگیز میرسد و تقریبا غیرممکن است که صدای بدی از آن بیرون بیاید. اگر به دنبال یک افکت ریورب برای سازهای سنتی و کلاسیک فیزیکی هستید این یکی از بهترین گزینه های موجود برای شما است.

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *