نکاتی که باید در خرید اسپیکر به آن ها توجه کنید.

نکاتی که باید در خرید اسپیکر به آن ها توجه کنید.

در دسته بندی : راهنمای خرید

اسپیکر خوب به شما امکان داشتن بهترین تجربه صوتی ممکن را از سیستم می دهد. شما می توانید در بین اسپیکر های موجود در بازار، با توجه به بودجه خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. خرید یک اسپیکر مناسب با در نظر گرفتن رده قیمتی کمی دشوار است؛ زیرا مدل های بسیار متنوعی در بازار در دسترس شما هستند. اسپیکر ها دارای مشخصاتی اند که ممکن است افراد ناآشنا در این زمینه را کمی دچار سردرگمی کند. در این مقاله قصد داریم درمورد این که در حین خرید اسپیکر باید به چه نکاتی توجه داشته باشید، توضیح دهیم.

نکات مهم قبل از خرید اسپیکر

خرید اسپیکر

گوش دادن به موسیقی زمانی لذت بخش تر می شود که شما کیفیت صدای خوبی را نیز دریافت کنید. گاهی اوقات ممکن است سیستم صوتی که دارید، کیفیت مناسبی نداشته باشد و تجربه شما را از شنیدن موسیقی خراب کند. در این زمان بهترین کار این است که از یک اسپیکر مناسب استفاده کنید؛ اما خرید اسپیکر مناسب نیز با توجه به گزینه های مختلف در بازار کار چندان آسانی نیست. قبل از این انتخاب های خود را محدود کنید، به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • قابلیت حمل

اگر نمی خواهید که یک اسپیکر دسکتاپ خریداری کنید، حتما به قابلیت حمل آن فکر کنید. پورتابل بودن اسپیکر به شما این امکان را می دهد تا آن را در سفر یا جا به جایی های روزانه با خود حمل کنید تا بتوانید از اسپیکر خود در ماشین یا مکان های مختلف استفاده نمایید.

امروزه اکثر اسپیکر ها ویژگی قابل حمل بودن را دارند؛ زیرا اسپیکر های کوچک هر روز محبوب تر می شوند و تعداد آن ها نیز در حال افزایش است.

  • ضد آب و مقاوم بودن در برابر غبار

در خرید اسپیکر دو نکته مهمی که باید به آن ها توجه داشته باشید، ضد آب و مقاوم بودن اسپیکر در برابر آب است. اسپیکر باید کیفیت ساخت مناسبی داشته باشد تا با قرار گرفتن در معرض آب به راحتی آسیب نبیند. با خرید اسپیکر احتمال خرابی اسپیکر با آب کاهش می یابد و شما دیگر نیازی به خرید مدل جدید یا مراجعه به تعمیرگاه نخواهید داشت. به همین دلیل با این کار می توانید در هزینه های خود در درازمدت صرفه جویی کنید.

به غیر از ضد آب بودن، مهم است که در خرید اسپیکر به مقاوم بودن آن در برابر نفوذ گرد و غبار توجه داشته باشید. اسپیکر ها وسایلی هستند که قطعا با سطوح دارای گرد و غبار در تماس خواهند بود. گرد و غبار در صورت ورود به اسپیکر باعث کاهش کیفیت صدا و حتی آسیب های جدی به دستگاه خواهد شد. به همین دلیل است اسپیکر هایی که مقاومت خوبی در برابر نفوذ گرد و غبار دارند، طول عمر بیشتری خواهند داشت.

مقاوم بودن در برابر غبار

  • هوشمند بودن اسپیکر

پیش از خرید اسپیکر باید مشخص کنید که به مدل های هوشمند نیاز دارید یا خیر. بلندگو های هوشمند قابلیت های جالبی مانند امکان استفاده از دستیار های صوتی هوشمند مانند الکسا، سیری و... را دارند؛ اما طبیعتا قیمت این مدل اسپیکر ها نیز نسبت به مدل های معمولی بیشتر است.

  • ورودی Aux

اسپیکر های بی سیم امروزه همگی از بلوتوث پشتیبانی می کنند؛ اما بلوتوث می تواند به راحتی تحت تاثیر محیط اطراف قرار بگیرد و دچار اختلال شود. در این زمان ممکن است که بلوتوث از کار بیفتد و اسپیکر بی فایده شود. برای همین حین خرید اسپیکر دقت داشته باشید که بلندگو به غیر بلوتوث قابلیت های اتصال های دیگری مانند Aux داشته باشد.

  • عمر باتری

یکی از مهم ترین معیار ها برای خرید بلندگو های بی سیم، داشتن عمر باتری طولانی است. اسپیکر هایی که عمر باتری کوتاهی دارند، معمولا همیشه به شارژر متصل هستند. به همین دلیل قابلیت پورتابل بودن آن ها به شدت کاهش می یابد.

عمر باتری کوتاه یکی از بزرگ ترین نقاط ضعف یک اسپیکر محسوب می شود؛ زیرا ما همیشه کابل شارژ همراه خود نداریم که بتوانیم اسپیکر را شارژ کنیم. بنابراین برای خرید اسپیکر بهتر است مدل هایی را انتخاب کنید که عمر باتری طولانی دارند.

  • قیمت

قطعا یکی از مهم ترین فاکتور هایی که بر تصمیم افراد برای خرید بلندگو تاثیر خواهد گذاشت، قیمت آن خواهد بود. یک اسپیکر هر چه کیفیت صدا و کیفیت ساخت بیشتری داشته باشد و ویژگی های بیشتری ارائه دهد، طبیعتا قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. بهترین کار برای خرید یک اسپیکر مناسب این است که ابتدا بودجه خود را مشخص کنید تا بتوانید مدل اسپیکر هایی را که می توانید بخرید، محدود کنید تا از بین مدل های محدود شده بهترین خرید را با توجه به نیاز خود انجام دهید.

قیمت

  • نوع استفاده از اسپیکر

افراد اسپیکر ها را با دلایل مختلفی می خرند. برخی هدفشان از خرید اسپیکر برای استفاده های ساده روزمره در خانه است. برخی به اسپیکر تنها به عنوان یک وسیله برای گرفتن خروجی صدای کامپیوتر یا لپ تاپ نیاز دارند. برخی از افراد نیز به اسپیکر های قابل حمل با کیفیت صدای عالی برای گوش دادن به موسیقی در فضای بیرون از خانه نیاز دارند.

برای هر دست از این افراد اسپیکر های مخصوصی طراحی شده است. به همین دلیل برای انتخاب بهترین مدل ابتدا باید نیاز خود را مشخص کنید و سپس با توجه به آن مدل مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

  • کیفیت صدا

یکی از ویژگی های اساسی که برای خرید اسپیکر باید به آن دقت کرد، کیفیت صدای آن است. یک اسپیکر با کیفیت صدای بالا باید اعوجاج هارمونیک کمتر از یک درصد داشته باشد. برخی از اسپیکر ها ممکن است که اطلاعات دقیقی درمورد محصول ارائه ندهند. به همین دلیل برای خرید اسپیکر مناسب باید محصول را به صورت دقیق بررسی کنید.

جمع بندی

اسپیکر یکی از وسیله های پرکاربردی است که به صورت روزمره از آن استفاده می کنیم؛ اما برای خرید یک مدل جدید باید به نکات زیادی توجه داشته باشیم تا بتوانیم بهترین مدل را انتخاب کنیم. کیفیت اسپیکر ها به عوامل بسیار متعددی مانند کیفیت ساخت، فناوری های اتصال به اسپیکر، کیفیت صدا و غیره وابسته است که با نام بردن برخی از آن ها سعی کردیم شما را در خرید اسپیکر راهنمایی کنیم.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *