۵ کنترلر برتر Rekordbox  در سال ۲۰۲۱

۵ کنترلر برتر Rekordbox در سال ۲۰۲۱

در دسته بندی : راهنمای خرید

آیا به دنبال خریدن یک کنترلر پایونیر Rekordbox هستید؟ اما مطمئن نیستید که چه کاری باید انجام دهید؟ در این نوشته ما به شما میگوییم که چه چیزی کنترلرهای Rekordbox و نرم افزار Rekordbox را از دیگر نرم‌افزارها متفاوت میکند و سپس ۵ کنترلر برتر دی جی برای Rekordbox در سال ۲۰۲۱  با بالاترین گزینه ها هم در سطح حرفه ای و تازه کار را به شما معرفی میکنیم.

تفاوت Rekordbox در چیست؟

Rekordbox در جایگاه یک برنامه کتابخانه موزیک آغاز به کار کرد که برای آماده سازی موزیک و ریختن آنها روی USB برای پخش روی سیستم های دی جی کلاب Pioneer بکار میرفت که هنوز هم یک استاندارد حرفه ای به شمار میرود.

اما به محض اینکه پایونیر توانایی کار در جایگاه یک نرم‌افزار دی جی واقعی را به آن افزود، Rekordbox به یک نرم‌افزار رقیب برای دیگر نرم‌افزارهای دی جی تبدیل شد و اکنون پس از رسیدن به نسخه Rekordbox 6 حتی از رهبر مارکت یعنی Serato نیز پیشی گرفت.

Rekordbox همراه با کنترلرها و سیستم های مدرن پایونیر ارائه میشود و خیلی منحصرانه هرکاری که با کتابخانه موزیک خود در Rekordbox و کنترلر انجام دهید میتواند بر روی USB خروجی گرفته شود تا ترک های شما برای بکار گیری در سیستم های دی جی حرفه ای آنالوگ پایونیر آماده باشند، این کار چیزی نیست که دیگر نرم‌افزارها ارائه دهند.

اگر میخواهید در سال ۲۰۲۱ یک کنترلر Rekordbox بخرید، گزینه های زیادی وجود ندارد زیرا این پلتفرم بیشتر تمایل دارد تا با خود تجهیزات پایونیر کار کند. بنابراین ما چند کنترلر Rekordbox خوب از میان چیزهایی که کمپانی پایونیر بتازگی ارائه کرده است را به شما در ادامه معرفی میکنیم.

Pioneer DDJ-1000

۱- Pioneer DDJ-1000

DDJ-1000 یکی از پر امکانات ترین کنترلرهای پایونیر است که دارای دو جاگویل اندازه کامل با سبک CDJ با نمایشگرهای تمام رنگی برای دیدن همه جزئیات آهنگ، آلبوم و شکل موج است.

همچنین آن دارای Beat FX آنبورد بکار رفته در میکسر DJM-900NXS2 است که به معنای تجربه ی بسیار زیاد دی جی بر روی ابزارهای حرفه ای دی جی کلاب پایونییر میباشد. افکتی که این کنترلر ارائه میدهد در کمتر کنترلری ارائه میشود و فقط بر روی میکسرهای حرفه ای بکار میرود.

این کنترلر یک ابزار حرفه ای و ایده آل برای کسانی است که میخواهند تجربه بسیار نزدیک تری ازکار با CDJ یا DJM ها داشته باشند.

Pioneer DDJ-400

۲- Pioneer DDJ-400

این یک کنترلر دو کانال برای تازه کاران است که دارای الهاماتی از طرح CDJ و DJM طرح کلاب میباشد و یک کنترلر قابل حمل و ایده آل برای استفاده در خانه و یا اجرای برنامه در جشن های کوچک میباشد.

آن دارای دو دک و شامل Beat FX ‌است که به دی جی های تازه کار کمک میکند تا گردش کاری خود با سخت‌افزارهای پایونیر را بیشتر کنند تا گذرهای آسان تری را داشته باشند و میکس های بهتری در جشن ها انجام دهند.

این کنترلر به دلیل اندازه کوچک و گردش کاری آشنا و روان آن برای دی جی های حرفه ای نیز به یک مدل محبوب تبدیل شده است. DDJ-400 برای نخستین کنترلر یک گزینه ایده آل میباشد . پیشنهاد مجله این است در صورت ارتقا آن به یک دستگاه مجهز و بزرگتر آن را نیز به عنوان یک کنترلر دوم و پشتیبان نگه دارید و نفروشید.

Pioneer DDJ-800

۳- Pioneer DDJ-800

کنترلر DDJ-800 اساسا یک نسخه برش خورده از DDJ-1000 است و دارای جاگویل های سنتی و میکسر دو کانال است ولی دیگر گزینه های اضافه روی DDJ-1000 از آن حذف شده است.

آن کوچک تر و قابل حمل تر است و یک دستگاه سازگار خوب است و از قیمت و توانایی های DDJ-1000 زیاد دور نیست. بنابراین بسیاری از دی جی ها کمی بیشتر پولشان را جمع میکنند و به دنبال برادر بزرگتر آن میروند.

باید بگوییم که این دستگاه دارای ساختی حرفه ای است و دقیقا مانند برادر بزرگتر خود دارای کیفیت ساخت مصرف کننده میباشند.

Pioneer DDJ-FLX6

۴- Pioneer DDJ-FLX6

اگر شما میخواهید یک کنترلر چهار کاناله با قیمتی متوسط برای Rekordbox داشته باشید، قطعا DDJ-FLX بهترین گزینه است. آن همان DDJ-400 با دو کانال بیشتر است و دقیقا همان کیفیت ساخت را دارد.

آن دارای برخی از کارایی ها مانند Merge FX است که یک ویژگی بسیار خوب است و به شما این دسترسی را میدهد تا با یک ناب فورا Build-Up های خودتان را بسازید اما نباید آن را زیاد بکار بگیرید. همچنین ویژگی Jog Cutter نیز یک افکت جدید مانند اسکرچ است.

بزرگترین ویژگی آن جاگویل های جذاب و به سبک CDJ است اما اگر بدنبال کنترلری بهتر از آن هستید کمی بیشتر هزینه کنید و DDJ-800 را بگیرید.

Pioneer DDJ-200

۵- Pioneer DDJ-200

یک کنترلر کوچک و بی پروا است که راست کار بازار و تازه کاران است. DDJ-200 حتی کارت صدا هم ندارد. اما در عوض کوچک و سبک وزن است و بهمراه یک کابل تقسیم کننده مونو ارائه میشود تا دی جی ها بتوانند با آن روش از هدفون و اسپیکر استفاده کنند.

DDJ-200 برای کار با گوشی و تبلت های هوشمند و همچنین Rekordbox بر روی لپ تاپ شما طراحی شده است و با اپلیکیشن موبایل WeDJ و برنامه های دیگری مانند Algoriddim djay کار میکند.

اگر میخواهید با موبایل یا تبلت خود دی جی کنید و در درجه نخست سرویس های آنلاین را بکار بگیرید، آن یک گزینه خوب است اما به احتمال بسیار زیاد پس از مدتی که  دستتان راه بیفتد به دنبال مدل بزرگتر و مجهزتر آن مانند DDJ-400 خواهید رفت.

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *