نکات دی جی کردن و درک بهتر موسیقی

نکات دی جی کردن و درک بهتر موسیقی

در دسته بندی : دی‌جی , روانشناسی دی‌جی

نکات دی جی کردن:

اگر می‌خواهید یک دی جی فوق العاده باشید، شما باید ساختار موسیقی را بشناسید و مهم تر از همه شما باید نسبت به این کار شور و اشتیاق داشته باشید. شما باید بتوانید همه‌ی پیچیدگی‌ها و جنبه‌های فنی ریتم را درک کنید. علاوه بر این ها شما باید مهارت‌های گسترده‌ای را برای مطمئن شدن از رضایت مشتری خود کسب کنید.
شما باید به خاطر داشته باشید که همه‌ی افراد عاشق رکوردی که شما خلق کرده‌اید نمی‌باشند. به همین دلیل ملاقات و ارتباط با مشتری برای درک اینکه آنها چه نوع موسیقی دوست دارند باید برای شما مهم باشد.
توصیه می شود اگر که پلی لیست آهنگ های شما برای آن محل مناسب نمی باشد، همیشه از کلکسیون موسیقی خود بکاپ داشته باشید تا در مواقع نیاز به کار ببرید.

برای اینکه یک دی جی موفق باشید، شما باید انواع مختلف سبک‌های موسیقی را یاد بگیرید و این به شما توصیه می‌شود که یک فرد همه فن حریف باشید.

شما باید بدانید که چطور می‌شود یک پلیر Mp3، CD، واینیل و لپ تاپ را مدیریت و کنترل کنید.
شما باید دانش کاملی در مورد میز میکسر و نحوه ی کار کردن با آن را داشته باشید. شما باید در مورد کلید PFL ، بالانس، کراس فیدر، اکولایزر و موارد دیگر اطلاعات کافی به دست آورید.
توصیه می شود در مورد کار با جاگویل، افکت‌های صوتی، سینک کردن و کار با کراس فیدر آگاهی کاملی داشته باشید و دانش خود را کامل کنید.
برای تولید یک ترک بسیار خوب، شما نیاز به داشتن دانش در مورد افکت‌های کوبنده، ریورب‌ها، وکودر‌ها، فلنجرها، افکت‌های لوپ، افکت‌های تاخیر، و افکت های بونسر خواهید داشت.
یک دی جی همچنین نیاز به آگاهی در مورد چگونگی استفاده از کنترلر های MIDI دارد.
داشتن یک درک و فهم در مورد دیستورشن (ِاعوِجاج)  برای تبدیل شدن به یک دی جی خوب بسیار مهم است.

همچنین در صورت خراب شدن و بد عمل کردن تجهیزات، یک دی جی باید بداند که چطور آنها را در حِین یک اجرا دوباره راه‌اندازی و درست کند. یک دی جی خوب باید یک شنونده‌ی عالی نیز باشد و دارای مهارت‌های ارتباطی فوق العاده و انعطاف پذیر باشد. برای تبدیل شدن به یک دی جی حرفه ای، شما نیاز به صبر و زحمت زیادی دارید. در ابتدای شروع حرفه‌ی شما، باید از طریق ارتباط کلامی موثر و ارتباطات اینترنتی کار خود را معرفی کنید،  به علاوه داشتن یک کارت ویزیت هنگام حضور در یک رویداد برای شما بسیار مهم می‌باشد.

درست مانند اکثر حرفه‌ها و مشاغل در زمینه‌ی هنر، هیچ راه حل و روش مستقیمی برای تبدیل شدن به یک دی جی موفق وجود ندارد. برای تبدیل شدن به یک دی جی موفق، ممکن است لازم باشد ماه‌ها یا سالها برای آن زحمت بکشید. به همین دلیل است که باید تمرین زیادی داشته باشید. برای شناخت کامل این موضوع ممکن است سالها طول بکشد تا با اجرا‌های زیاد این دانش و تجربه ها را کسب کنید. برای تبدیل شدن به یک دی جی معروف باید شخصیت و خلق و خوی مناسبی داشته باشید. مهارت‌هایی که شما برای تبدیل شدن به یک دی جی فوق العاده نیاز دارید شامل مدیریت زمان، ارتباطات، سازماندهی و مهارت‌های فردی می‌باشد. برخی از موضوعاتی که شما می‌توانید برای تبدیل شدن به یک دی جی مطالعه کنید شامل مطالعات رسانه، موسیقی، هنر‌های اجرایی و نمایشی می‌باشد.

کجا می توانید کار کنید؟

کجا می توانید کار کنید؟

بسته به اینکه چه نوع دی جی می‌خواهید باشید، یک محدوده ی گسترده وجود دارد که بتوانید در آن کار کنید. یک دی جی سیار ممکن است بتواند در سالن‌های عروسی و هتل‌ها فعالیت کند. از طرفی دیگر یک دی جی کلاب می‌تواند در کلاب‌های شبانه‌ی محلی فعالیت کند در حالی که یک دی جی رادیو در استودیو‌های کوچک کار می‌کند.

سخن آخر

اکثر مردم بر این باورند که شما برای شروع کار خود به عنوان دی جی نیاز به مدرک ندارید. این می‌تواند تا حد زیادی درست باشد، اما به این معنی نیست که شما بتوانید تنها با سرمایه گذاری بر روی خرید تجهیزات بتوانید دی جی شوید. شما نیازمند دانشی درباره‌ی استفاده از آن تجهیزات و چگونگی استفاده از آنها می‌باشید. چه شما در یک دوره‌ی دریافت مدرک 4 ساله ثبت نام کنید یا به دوره های خصوصی بروید و چه از طریق اینترنت، می‌توانید اطلاعات کافی برای اجرا به عنوان دی جی را کسب کنید. اگر شما بخواهید یک دی جی موفق شوید، باید دارای یک دانش کامل در کنار تجربه موسیقیایی باشید. یکی از مهمترین نکات برای دی جی ها، تمرین زیاد می باشد. با تمرینات منظم شما قادر خواهید بود تا بر روی مهارت های دی جی کردنتان استاد بشوید.

 

منبع دی جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *