نکات مهم برای دی جی کردن و حرفه ای شدن

نکات مهم برای دی جی کردن و حرفه ای شدن

در دسته بندی : دی‌جی

دی جی شدن آسان است؛ اما تبدیل شدن به یک دی جی حرفه ای کار آسانی نیست. حتی دی جی های حرفه ای نیز هر روز در حال یادگیری برای بهبود مهارت های خود هستند. برای اینکه بتوانید به عنوان یک دی جی در کار خود پیشرفت کنید، کار های زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید. در این مقاله قصد داریم درمورد نکات مهم برای دی جی کردن و اینکه چه کار هایی می تواند باعث پیشرفت شما در این حوزه شود، توضیح دهیم.

نکات مهم در دی جی کردن

نکات مهم برای دی جی کردن
  • ست دی جی خود را بیش از حد پیچیده نکنید.

اولین نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که تجهیزات خود را بیش از حد پیچیده نکنید. سخت افزار ها و نرم افزار هایی که امروزه برای دی جی ها ارائه می شوند، ویژگی های بسیار زیادی دارند که می توانند کمک کنند تا خلاقیت خود را بهتر روی کار های خود پیاده کنید. اگر بخواهیم صادق باشیم، بیشتر اوقات این امکانات اضافه تنها باعث پرت شدن حواس شما از کاری که باید انجام دهید می شوند. به همین دلیل است که یکی از نکات مهم برای دی جی کردن پیچیده نبودن تجهیزاتی است که خریداری کرده اید. شما باید بتوانید به راحتی موسیقی خود را تولید و میکس کنید و به راحتی افکت های مورد نظر خود را روی موزیک قرار دهید. سعی کنید تا حد امکان همه چیز را ساده نگه دارید.

علاوه بر این ها، هنگامی که تجهیزات شما پیچیدگی بیشتری داشته باشد، احتمال خراب شدن آثار شما نیز بیشتر است. باور کنید هیچ کس قرار نیست دی جی ای را که 4 آهنگ همزمان را در 4 کانال مختلف با کوهی از افکت ها میکس می کند، تشویق کند؛ به همین دلیل حتما لازم نیست که همه چیز را پیچیده کنید.

  • سخت افزار دی جی خود را به خوبی بشناسید.

سخت افزار هایی که یک دی جی استفاده می کند، تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت کار های او دارد. طبیعی است که بسیاری از نکات مهم برای دی جی کردن به سخت افزار ها مربوط باشد. برای اینکه به راحتی کار دی جی کردن را شروع و در آن پیشرفت کنید، باید تجهیزات خوبی را خریداری کنید.

همچنین باید به خوبی از نقاط قوت و ویژگی های محصولاتی که خریداری کرده اید اطلاعات داشته باشید. دقت کنید که هیچ سخت افزار دی جی ای بی نقص نیست. این شما هستید که باید هنگام کار کردن با دستگاه متوجه شوید که سخت افزار شما چه کمبود هایی دارد تا بتوانید با آن ها کنار بیایید یا راه حل هایی را برای پوشش نقاط ضعف آن پیدا کنید.

این موضوع درمورد میکسر ها و کنترلر های مدرن بیشتر صدق می کند؛ زیرا تعداد فیدر ها، دکمه های جا به جایی، پد ها، حالت های شیفت و... در آن ها افزایش یافته است. همچنین امکانات جدیدی مانند صفحه نمایش های لمسی نیز به آن ها اضافه شده است.

 دی جی کردن-2
  • هر بار یک ترفند جدید یاد بگیرید.

یکی از نکات مهم برای دی جی کردن این است که هر بار ترفند های جدیدی یاد بگیرید. سعی کنید با هر بار کار کردن خود یک ترفند جدید مانند استفاده بهتر از فیلتر ها یا فیدر ها را یاد بگیرید و یا درمورد نکات و تکنیک های نحوه میکس آهنگ های مختلف نکات جدیدی را کشف کنید.

هزاران ترفند و تکنیک جالب برای اینکه تبدیل به دی جی حرفه ای تری شوید وجود دارد. البته لازم نیست که حتما هر روز یک تکنیک جدید یاد بگیرید. می توانید روی یک تکنیک تمرکز کنید و بار ها و بار ها با تمرین، روی آن تسلط پیدا کنید تا بتوانید به خوبی از آن استفاده کنید.

یکی دیگر از نکات مهم در دی جی کردن این است که هیچ وقت نباید فقط به یک ترفند اکتفا کنید؛ زیرا این کار پتانسیل شما را محدود می کند و خلاقیتتان را از بین می برد؛ به همین دلیل همیشه باید در حال یادگیری باشید و آن را متوقف نکنید.

  • میکس کردن را یاد بگیرید.

یکی از بهترین نکات درمورد دی جی کردن، تسلط بر میکس و اسکرچ است. احتمالا تسلط بر آن، سال ها طول می کشد. نمی توان انکار کرد که اسکرچ و میکس کردن چقدر جالب است؛ زیرا همیشه بخشی از دی جی ها بوده است. بسته به سخت افزاری که دارید، می توانید آهنگ ها و CD های مختلف را اسکرچ کنید.

امروزه ویدیو های بسیار زیادی در یوتیوب وجود دارند که درمورد نحوه یادگیری تکنیک های ساده در این حوزه آموزش داده اند، برای مثال اینکه چگونه اسکرچ کنید یا در استفاده از کراس فیدر چگونه عمل کنید.

نکات مهم برای دی جی کردن-3
  • بیت مچ کردن را بیاموزید.

یکی از نکات مهم در دی جی کردن که می تواند به شما کمک کند، مچ کردن بیت های مختلف است. شما باید بیت مچ کردن را بیاموزید. هیچ وقت به قابلیت های نرم افزار تکیه نکنید. شاید عملکرد نرم افزار بیت مچ خوب باشد؛ اما واقعیت این است که این کار جلوی خلاقیت شما را می گیرد و مانع رشد آن می شود.

علاوه بر این موارد، قابلیت همگام سازی یا همان بیت مچ نرم افزاری همیشه خوب کار نمی کند و اگر به آن وابسته هستید، محکوم به شکست خواهید بود؛ به همین دلیل یکی از مهم ترین مهارت هایی که یک دی جی باید آن را فرا بگیرد، توانایی مچ کردن بیت است. اگر نمی توانید همگام سازی را غیر فعال و دو آهنگ را با یکدیگر تطبیق دهید، دی جی نیستید.

جمع بندی

دی جی کردن کار چندان آسانی نیست. برای اینکه تبدیل به یک دی جی حرفه ای شوید، راه طولانی ای را در پیش دارید. شما همیشه باید در حال یادگیری باشید؛ زیرا دنیای دی جی شدن انتها ندارد. برای اینکه به یک دی جی حرفه ای تبدیل شوید، برخی از نکات به شما کمک می کنند تا سریع تر به این جایگاه برسید. در این مقاله درمورد نکات مهم برای دی جی کردن و تبدیل شدن به یک دی جی حرفه ای توضیح دادیم.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *