10 نکته ی اولیه که هر دی جی باید بداند

10 نکته ی اولیه که هر دی جی باید بداند

در دسته بندی : دی‌جی

انتخاب موسیقی

بله من به عنوان یک دی جی می دانم که گاهی اوقات شما دوست دارید ترک دیوانه وار Skrillex که به تازگی منتشر شده است را پلی کنید. اما متاسفانه جشنی که شما به آن رفته اید تولد دختری 18 ساله است که نمی خواهد در سالگرد تولدش آن را گوش بدهد. انتخاب موسیقی مهم ترین و تقریبا می توان گفت همه چیز است، از مشتریان خود بپرسید و اطمینان حاصل کنید که چه موسیقی را می خواهند بشنوند و مناسب ترین‌ها را برای آن لحظات انتخاب کنید.

رقصیدن

رقصیدن

اگر هیچ کس نمی رقصید. "آهنگ را  نامحسوس عوض کنید". به عنوان یک دی جی، این بسیار مهم است که جمعیت را زیر نظر داشته باشید و ببینید که آنها از چه چیزی خوششان می آید و از چه چیزی خوششان نمی آید. اگر آن جمعیت خیلی سر سخت بودند، شاید باید بازگشت به یک آهنگ موفق قدیمی را امتحان کنید، یا آن رمیکس در حال پخش را متوقف کنید. شما برای این کار زمان زیادی را پیدا خواهید کرد، و آن مردم فقط می خواهند با ترک‌های اورجینال برقصند، چون با آنها آشنا هستند.

انتخاب تجهیزات

امروز با پیشرفت تکنولوژی همه چیز خوب است و شما می توانید بهترین تجهیزات را در بازار پیدا کنید، اما اگر شما نتوانید از آنها به درستی استفاده کنید، رویداد یا جشن شما به خوبی پیش نمی‌رود. انتخاب تجهیزات بسیار مهم است. مطمئن شوید که از مجموعه تجهیزاتی استفاده  می کنید که با آنها آشنا هستید و می توانید به خوبی از آنها استفاده کنید و جای تردیدی ندارید. اگر شما نمی توانید با تجهیزاتی به خوبی کار کنید، مردم به زودی متوجه خواهند شد، پس برای اینکه راه خود را بسازید ، ساده ترین شروع را داشته باشید.

میکس کردن

ممکن است فکر کنید که وقتی که بد میکس می‌کنید مردم متوجه نمی شوند و توجهی نمی کنند، اما آنها متوجه می شوند و به ما اعتماد کرده‌اند پس باید مهارت‌های خود را ارتقا دهید... میکس کردن و بیت مچ کردن مهارت‌هایی هستند که نیاز به تمرین زیادی دارند. یک فید کردن (محو کردن) آرام محبوب ترین روش گذر از آهنگی به آهنگی دیگر می‌باشد. اما آن تنها تکنیک موجود نمی باشد. شما باید میکس کردنتان را هم برای جمعیت و هم برای خودتان سرگرم کننده و جالب کنید. یک گذر ساده آرام و یکسان می تواند خسته کننده باشد، باید کاری کنید که مردم از آن لذت ببرند، پس برش های سنگین و یا پلی کردن با اکولایزر را امتحان کنید.

از گوش های خود استفاده کنید

این کار ما را به نقطه ی بعدی می آورد. یک دی جی واقعی از گوشهایش استفاده می کند نه از کلید Sync. تنها زمان قابل قبول برای استفاده از کلید Sync در شرایط اضطراری می‌باشد. وگرنه، بهترین روش یادگیری با گوش دادن به ترک و میکس کردن توسط خودتان می باشد. این برای شما سرگرم کننده است، و قطعا برایتان بسیار مفید هم می باشد. با وجود سبک‌ها و BPM های یکسان، شما به زودی متوجه می شوید که بسیاری از ترک ها واقعا با هم سازگار نمی باشند. بنابراین شما نیازمند گوش دادن و فهمیدن کلید (گام) آنها شوید.

موسیقی خود را بشناسید

موسیقی خود را بشناسید

این نکته و دو نکته ی قبلی همگی به هم مربوط می شوند. برای یک میکس موفق، باید با نظم و به درستی BPM و گام‌ها را مچ کنید، پس شما نیاز به شناختن درست موسیقی خود دارید. این کار هم مانند به روز بودن با آخرین ترک‌های برتر و فراهم کردن هر خواسته ای مهم می باشد.

آمادگی داشته باشید

آمادگی داشته باشید

یک جشن یا رویداد بسیار روان و نرم تر اداره می شود و شما هم احساس خوب تری خواهید داشت اگر که از قبل آمادگی آن اجرا را داشته باشید. مطمئن باشید که لیست پخش شما آمادگی رویارویی با هر نوع درخواست از طرف مشتری شما را داشته باشد. بهتر است لیستتان را از قبل حاضر کنید و آن را چند مرتبه گوش دهید تا بدانید با چه آهنگ هایی در هنگام اجرا مواجه می شوید تا در لحظات خاص بتوانید ترک‌های مناسب را پخش کنید. خود را زودتر به محل اجرا برسانید تا تنظیمات تجهیزات خود را به موقع قبل از رسیدن مهمانان انجام دهید. شما نمی‌خواهید که مهمانان برسند و ببینند که شما هنوز در حال تنظیمات هستید، چون این کار غیر حرفه‌ای به نظر می‌رسد.

نورپردازی

نورپردازی

اگر شما برای برنامه‌هایتان نورپردازی ارائه می‌دهید، مطمئن شوید که زیبا و هدفمند به نظر می‌رسند. لازم نیست هزینه‌های زیادی را برای نورپردازی بپردازید. شما با کمترین هزینه و کمی خلاقیت می توانید مردم را با نور پردازی شگفت زده و سرگرم تر کنید. گاهی اوقات یک توپ نوری بر روی میز کافی نمی باشد، و یک دستگاه دود برای افزایش روشنایی لیزرها ضروری می باشد. اگر آنها را ندارید پیشنهاد می کنم نگاهی به آنها بیاندازید.

سیستم صدا مناسب همراه متخصص سیستم

سیستم صدا مناسب همراه متخصص سیستم

شما می توانید یک ست شگفت انگیز را پخش کنید، اما اگر بلندگو های شما خوب نباشند، ست شما به خوبی به گوش نمی‌رسد و نمی‌توانید نتیجه‌ی خوبی از آن بگیرید. این بسیار مهم است که اگر صدا را زیاد کنید صدا تحریف نشود. اگر دیدید که صدا خراب می شود، صدا را کم کنید. شاید شما با هدفون صدای خوبی بشنوید ولی اطمینان حاصل کنید که جمعیت هم به همان میزان صدایی با کیفیت را می شنوند.

جمعیت را تحریک کنید

ممکن است در ابتدا شما متوجه کمی احساس ناراحتی بشوید، اما ممکن است شما در اثر حرف زدن با جمعیت شگفت زده شوید. گاهی اوقات ممکن است مهمانان یک جشن نیاز به یک تکان اضافه برای شروع داشته باشند. اگر آنها  ببینند که شما خودتان را از آنها می‌دانید و با آنها گرم گرفته‌اید به زودی به شما می‌پیوندند. حتی بزرگ ترین دی جی ها در جهان هم با جمعیت صحبت می کنند و آنها را تحریک می کنند. چرا شما نکنید؟

 

منبع دی جی سنتر : هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *