مروری بر زندگی Richard Devine

مروری بر زندگی Richard Devine

در دسته بندی : معرفی هنرمندان

ریچارد دوین (Richard Devine) یک طراح صدا و موزیسین الکترونیک اهل آتلانتا است. او برای ساخت صداهای چند لایه ای و به شدت اتمسفریک و با پردازش های پیچیده سنتز صدا شناخته شده است. او لایه های صدا را با پردازش سنگین سینت های مدولار و ترکیب الهاماتی از موزیک های گلیچی از گذشته تا موزیک مدرن امروزی، میآفریند. دوین تا اندازه زیادی برای لیبل مستقر در شهر میامی یعنی Schematic Records، موزیک رکورد کرده است که این لیبل به دست Josh Kay در سال ۱۹۹۰ راه اندازی شد و در سبک های امبینت تکنو، اسید هاوس و برک بیت موزیک منتشر میکند. دوین و جاش کی تحت نام DEVSND سمپل گیری و رکورد های گسترده ای انجام داده اند.

در نتیجه گروه دو تایی Autechre از موزیک او ستایش کردند و همچنین ریمیکس ترک Aphex Twin به نام Come to Daddy در آلبوم VA لیبل Warp در سال ۱۹۹۹ منتشر شد، دوین در سال ۲۰۰۰ برای لیبل Warp Records آلبوم Lipswitch را رکورد کرد که به صورت همسان در لیبل های Schematic و Warp منتشر شد. ریچارد دوین نخستین بار در سال ۱۹۹۳ کامپیوترها را برای آهنگسازی به کار گرفت. دون هاسلر، آموزگار دانشگاه هنر آتلانتا باعث شد او به سنتز صدای رایانه ای علاقه مند بشود و دوین را با Csound و دیگر برنامه های توانمند آهنگسازی کامپیوتری آشنا کرد.

از آن پس دوین برنامه های FFT خودش را در SuperCollider کدنویسی میکرد که یک محیط و زبان برنامه نویسی برای سنتز صدا در زمان زنده است. وی گفته است: “این بسیار فریبنده است زیرا شما کارهایی را در آن میتوانید انجام بدهید که از نظر فیزیکی شدنی نیستند.”

اکنون ریچارد دوین نرم افزارهای کمپانی Native Instruments را نیز به کار میبرد و همچنین زمانی هم با ReBirth RB-338 و هم با Reason از کمپانی Propellerhead  کار میکرد. او با وی اس تی های Reaktor و Absynth هم کار میکند و مورد علاقه وی هستند. دوین همچنین برای نرم افزار Propellerhead Reason، Absynth، Reaktor، Battery و Massive پچ های صدا طراحی کرده است و همچنین با فراهم کردن پچ های صدا برای اپلیکیشن Animoog برنده جوایز جشنواره Moog Music شد.

او یک طراح صدای است که با موزیسسین الکترونیک BT در فیلم Look همکاری داشته است. وی همچنین موزیک متن تجاری برای برند های بزرگی از جمله نایک و کمپانی فیلم Touchstone Pictures ساخته است و در سراسر جهان به اجرا و مهندسی موزیک خود پرداخته است. همچنین با وجود او بوده که پیشرفت طراحی صدا در شماری از سازندگان سخت افزار و نرم افزار کمک شده است.

او نخستین کتابخنه رسمی صداهای خودش را از کمپانی Sony Creative Software با نام The Electronic Music Manuscript: A Richard Devine Collection پخش کرد. همچنین همکاری و کمک های دیگری را نیز برای کمپانی های سازنده بازی های ویدئویی از جمله Doom و Cyberpunk داشته است.

او از سال ۱۹۹۵ تاکنون ۹ آلبوم را منتشر کرده است که نخستین آلبوم او Sculpt نام داشت و در سال ۱۹۹۵ بر روی نوار کاست منتشر شد. آلبوم Sort/Lave در سال ۲۰۱۸ از لیبل Timesig و آلبوم Systik که آخرین آنها است و در سال ۲۰۲۰ از لیبل BLK_Noise منتشر شده است. دیگر آلبوم های او Richard Coleman Devine EP در سال ۱۹۹۷، آلبوم Aleamapper در سال ۲۰۰۱ و همچنین آلبوم Asect:Dsect در سال ۲۰۰۳ همگی از لیبل Schematic منتشر شدند، آلبوم Cautella در سال ۲۰۰۵ از لیبل Sublight و آلبوم RISP نیز در سال ۲۰۱۲ از لیبل Detroit Underground منتشر شدند.

منبع دی جی سنتر :‌ هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *