Reason 12 چه ویژگی هایی دارد؟

Reason 12 چه ویژگی هایی دارد؟

در دسته بندی : نرم افزار

نسخه ۱۲ از نرم افزار DAW حرفه ای Reason با گرافیکی با وضوح بالاتر و سمپلر Minic Creative و یک ترکیب کننده ی جدید چندی پیش رونمایی شد. به عنوان بخشی از نرم افزار Reason این کمپانی دستگاه محبوب خودش در همه نسخه های Reason یعنی Combinator را همراه با این به روز رسانی نیز به روز کرد و ویژگی های تازه ای را به آن افزود.

Combinator

در اوایل سال ۲۰۲۱ این کمپانی انتشار نسخه ۱۲ از Reason را اعلام کرد و از آن زمان تاکنون کاربران سرویس اشتراکی Reason+ به برخی از این ویژگی های تازه دسترسی پیدا کرده اند. اما نسخه کامل Reason 12 اکنون قابل خرید میباشد و با قیمت ۳۹۹ دلار ارائه شده است که کاربران نسخه های پیشین نیز میتوانند به قیمتی بسیار کمتر نرم افزار خودشان را به روز رسانی کنند.

Reason 12

Reason 12 دارای نرم افزار Combinator جدید است که توانایی ترکیب چندین دستگاه Reason و بسته بندی آنها در یک دستگاه واحد را دارد که توانایی ذخیره سازی پیش تنظیمات شما را نیز دارد و میتوانید زنجیره های صدایی و افکت بسیار خلاقانه ای را برای خودتان خلق کنید و هر موقع که بخواهید دوباره به کار بگیرید.

اکنون دستگاه Combinator بسیار انعطاف پذیر است و به کاربران اجازه تغییر اندازه پنل، ناب ها، فیدرها، کلیدها و گرافیک ها را میدهد تا پچ های کاملی را ایجاد کند که از سینت ها و افکت های درون Reason نیرو گرفته اند. به روز رسانی Combinator یکی از بهترین ویژگی های افزوده شده به این DAW است زیرا هر آهنگساز کامپییوتری خواستار این است که بتواند زنجیره های ساز و افکت ساخته شده ی خودش را ذخیره کند و در صورت نیاز فورا به آنها مراجعه کند.

Reason 12

همه ی دستگاه های Reason Rack اکنون با کیفیت Full HD به نمایش گذاشته میشوند و به صورت خودکار به اندازه مقیاس و تراکم پیکسلی ایده آل نمایشگر شما تنظیم میشوند و میتوانید با زوم سفارشی به وضوح و جریان کاری ایده آل خود نزدیک شوید. این به روز رسانی همچنین بر روی هر Rack Extension که تاکنون افزوده شده نیز اعمال میشود. در آغاز همین تابستان که گذشت نیز یک ابزار دیگر از این به روز رسانی به نام Mimic Creative Sampler منتشر شد که این آپدیت را تکمیل کرد.

برنامه ریزی برای کنترل این نرم افزار بسیار ساده و نیرومند است به سادگی میتوانید روی یک پارامتر راست کلیک کنید و آن را بلافاصله در Combinator مپ کنید. کنترل های ماکرو کاملا پیچیده ای را خلق کنید. همچنین منابع مدولاسیون درونی جدیدی از جمله Random ، Key و Velocity و چهار ورودی CV دیگر برای امکانات بیشتر نیز کار گذاشته شده است.

Combinator دارای بانک صدایی با ۱۰۰ پچ تازه و ۱۰۰۰ پچ به روز شده است که همگی توانایی استفاده از ویژگی های نیرومند Combinator را دارند.

منبع Reasonstudios

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *