معرفی محصول Opsix FM از کمپانی Korg

معرفی محصول Opsix FM از کمپانی Korg

در دسته بندی : راهنمای خرید

کمپانی Korg به تازگی از سینتی سایزر Opsix رونمایی کرده است که نمایانگر یک مجسم سازی دوباره و گسترده از سنتز دیجیتال کلاسیک است. سینتی سایزر Opsix سنتز صدای FM را به سطح تازه ای رسانده است.  

سینتی سایزر FM دگرگون شده Opsix از سوی کمپانی Korg نیروگرفته از صدای گسترش یافته و افسانه ای ۶ اسیلاتور سنتز FM به همراه سکوئنسر ۱۶ پله ای پیشرفته، پلیفونیک ۳۲ نت، پردازش سه گانه افکت ها، آرپژگیتور، پنج مود مدولاسیون، متریکس مدولاسیون ۱۲ نقطه ای (با الگوهای سکوئنس پیش ساخته) میباشد که همگی این ویژگی ها و پیکربندی ها از پنل رویی این سینتی سایزر برای ویرایش فوری در دسترس هستند.

Opsix FM

Opsix با بهره گیری یک سطح پیشگامانه از سنتز ویرایش پذیر FM که به دست Korg با طراحی سینت Volca FM بهبود یافته، به نوازندگان و کاربرانش یک دسترسی سریع و دیداری خوب برای شناسایی و برنامه ریزی بلوک های صدای FM فراهم کرده است. همه ۴۰ الگوریتم اصلی FM در آن موجود هستند و دسترسی کاربران برای پیکربندی ۶ اسیلاتور را باز گذاشته تا سنتز FM را به سطح تازه ای برساند.

Opsix FM

Opsix صداهای رده اول و قاطع سینت FM را که در دهه های گذشته آنها را در آهنگ های کلاسیک می‌شنیدید را در کنار زنگ های تازه و برجسته موجود در سبک های حال حاضر موزیک الکترونیک برای کاربرانش فراهم میکند. این صداها بر پایه ماهیت کلاسیک سنتز FM و با چاشنی و مزه ی سبک های آینده نگر ساخته میشوند.

Opsix دارای نیروی صدا گسترده ای است که برای آسان‌سازی جریان کاری به ۵۰۰ برنامه از پیش آماده مجهز است که ۲۵۰ تا از آنها برای Korg و ۲۵۰ تای دیگر برای پریست های کاربر است که بسادگی و خیلی سریع میتوانید هر پیکربندی را بر روی یک برنامه سیو کنید و هرزمانی که خواستید درجا آن پریست را فرابخوانید.

Opsix FM

در نمای روی این سینت پیشرفته شما چرخ های مدولاسیون و گام، یک میکسر برای ۶ اسیلاتور FM (به سبک سینت DX7 نمادین از Yamaha) و لغزنده های فرکانس هر اسیلاتور، کلید تپ تمپو برای ساختن تمپوی دستی، ناب ولوم، کنترل های ترنسپورت و اکتاو، آرپژگیتور، سکوئنسر میباشد. یک ویژگی چشمگیر دیگر Opsix توانایی گسترده و نیرومند ساخت و پردازش آرپژگیتور و سکوئنسر میباشد. سکوئنسر و آرپژگیتور و صداسازی FM پیشرفته، انعطاف پذیری و سازگاری بالایی به آن بخشیده که توانایی ساخت هرگونه صدا و هر الگوی ریتمیک آرپژ یا سکوئنس را به Opsix داده است.

این سینتی سایزر گزینه های فرم دهی به صدا و سنتز دیجیتال کلاسیک با پیچیدگی های بسیارش را مهار کرده و بگونه ای کلاسیک و ابتکاری در دسترس کاربران گذاشته است. شما با این سینت توانایی ساخت هرگونه صدای برانگیزاننده و برجسته ای که در موزیک های مدرن و کلاسیک میشنوید را دارید و با داشتن ۱۱ گزینه ی فیلتر و ۳۰ افکت و سکوئنسر پلیفونیک به دقت میتوانید ایده های موزیکال خودتان را پیاده سازی کنید. همچنین هرکدام از شش اسیلاتور این سینت در اساس یک اسیلاتور دیجیتالی بهمراه انولوپ آمپ ADSR و کنترل های لول و گام ویژه ی خودش میباشد.

Opsix FM

توانایی فرمدهی به صدا در این سینت با پنج مود اپراتور آن یعنی Carrier/Modulator، Wavefolder، Filter، Filter FM و Ring Modulator نیروی بیشتری به خود گرفته که در کنار آن از توانایی میکس اپراتورها، Unison ۸-صدائه از پلیفونیک ۳۲-صدائه، پردازنده های افکت استریو و پچ بی ۱۲ تایی مجازی آن برای گزینه های بیانگو و رسای مدولاسیون شامل سه انولوپ ژنراتور و سه LFO بهرمند میباشد. Opsix همچنین دارای گستره ی پهناوری از کلیدهای قابل برنامه ریزی و یک نمایشگر توانا و گویا برای نشان دادن فرم موج (اسیلسکوپ)، پیکربندی ها و پارامترها است که هرآنچه برای تجسم سازی یک صدا نیاز دارید را به شما میدهد.

 Opsix‌ دارای ۳۷ کلید اندازه بزرگ حساس به ولوسیتی، یک جفت خروجی TS، یک خروجی هدفون، جک Damper، ورودی و خروجی MIDI برای سینک کردن و دریافت و فرستادن داده ها به کامپیوتر یا سینتی سایزر یا درام ماشین و گروو باکس ها میباشد.

این سینت نیرومند در یک بسته بندی جمع و جور ارائه شده است و همچنین با داشتن LED های روشن شونده و نشانگر ، لذت طراحی صدای حرفه ای برای کاربران را چند برابر میکند.

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *