نکات کلیدی برای آهنگسازی که میتوانید هم اکنون آنها را به کار ببرید

نکات کلیدی برای آهنگسازی که میتوانید هم اکنون آنها را به کار ببرید

در دسته بندی : آهنگسازی

بهبود مهارت های آهنگ سازی و صدا نیازی به خرید های جدید، مانیتورهای بهتر، درمان صوتی یا دوره های پرهزینه ندارد. در این نوشتار ۵ نکته رایگان از زبان حرفه ای ها آورده شده است که میتوانید از همین الان پیاده سازی آن را آغاز کنید.

ولوم ها

ولوم ها

– هیچ گاه صدای زیادی را با مانیتور خود میکس نکنید. شما باید بتوانید آهنگ خود را با صدای کم بشنوید و احساس کنید، اگر آهنگ شما فقط با صدای بلند خوب به نظر می رسد – پس در کار شما مشکلی وجود دارد.

ساخت برش های فرکانسی

ساخت برش های فرکانسی

- پیش از تقویت و بوست کردن به برش فکر کنید. اگر با اندازه های زیادی بوست میکنید، به احتمال زیاد مشکلی اساسی از نظر ساختاری و پایه ای در صدای شما وجود دارد و در عوض سعی کنید صدا را با صدای مناسب تر جایگزین کنید. همچنین بوست میتواند مشکلات Phase را به همراه داشته باشد که میتواند تأثیر عکس بر تن صدا به وجود بیاورد و در میکس کردن مشکل ایجاد کند. در نهایت به headroom در دسترس را نیز میخورد که دوباره مشکلات خطی با میکس و مسترینگ دارد.

Automation

Automation

- همه چیز را خودکار کنید. صدا باید زنده باشد، که آن تنفس به درون و بیرون، بالا و پایین و از پشت به جلو منتقل شود. اتوماسیون کلید حفظ این زنده بودن صدا و جذابیت آن است و توجه شنوندگان را از ابتدا تا انتها به خود جلب میکند.

سردرگمی استریو

سردرگمی استریو

- هنگام استفاده از هدفون، به صورت مونو میکس کنید تا از مشکلات فازی جلوگیری کنید ، در غیر این صورت متوجه نمیشوید و در فضای استریو سردرگم میشوید. انجام این کار به اندازه زیادی به میکس کردن شما نیز کمک میکند.

اعمال Reverb

اعمال Reverb

– سیگنال ها را با برش پایین (۶۰۰ هرتز) و برش بالا (۱۰ هزار هرتز) به ریورب ها بفرستید. با انجام این کار همه چیز در میکس بسیار بهتر مینشیند و از گل آلود شدن آن جلوگیری میکند و همچنین از رخ دادن آن دنباله ی درخشان Reverb بیش از حد، که گویا نتیجه ای از یک میکس آماتور است جلوگیری میکند.

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *