آیا آهنگسازی بدون استفاده از ایده های دیگران امکان پذیر است؟

آیا آهنگسازی بدون استفاده از ایده های دیگران امکان پذیر است؟

در دسته بندی : آهنگسازی

همه ی چیز هایی که شما در طول زندگی خود شنیده اید، واژگان موزیک شما را می سازند. اگر شما در حال تلاش برای نوشتن یک قطعه ی صوتی غمگین باشید، چه کاری انجام می دهید؟ شما به موزیک های دیگری که قبلا شنیده اید و شما را ناراحت کرده است فکر می کنید و سعی می کنید آن کاری را انجام دهید که در ساخت آن موزیک انجام شده است و گاهی اوقات هم به آن چیزی که می خواهید بسیار نزدیک می شوید.

این بسیار سخت است که بدون ارجاع به هیچ موزیک و صدایی بخواهید آهنگسازی و ساخت موزیک را آغاز کنید. بیشتر ایده های موزیکال ما از موزیک هایی که پیش از آن شنیده ایم می آیند و این خوب است زیرا همه ی آن چیز هایی که شما شنیده اید، در مغز شما کپی و به همراه تجربیات و ایده های خود شما به عنوان یک آهنگساز اجرا می شوند.

آیا آهنگسازی بدون استفاده از ایده های دیگران امکان پذیر است

هرکسی باید از جایی این کار را آغاز کند ولی در کل، آهنگ‌تان جایی از لحاظ ساختار آکورد جالب تر خواهید شد. حالا سوال این است که شما چطور این ساختار آکورد جالب را پیدا خواهید کرد؟ شما یا باید از آهنگ افراد دیگر یاد بگیرید یا یک کتاب آکورد را مطالعه کنید، به برخی از آنها نگاه کنید و شروع به نواختن کنید. ریتم های درام می توانند سر راست باشند، ضرب ۴ در ۴ یا یک ریتم به شدت فانکی، ایده های ریتم سازی شما قرار است از کجا بیاید؟ به احتمال زیاد با شنیدن آهنگ های دیگران الهاماتی می گیرید و نواختن را آغاز می کنید.

مانند هر کار دیگر شما برای ساختن آهنگ ابزار هایی در اختیار دارید که باید بدانید آنها را چگونه به کار بگیرید تا به طور مثبت تاثیر گذار باشند. این به آن معنی می باشد که اگر می خواهید موسیقی خود را بنویسید، چه از قصد و چه نا آگاهانه، شما باید از آهنگ دیگران به عنوان یک الگو استفاده کنید و برای اینکه آهنگ خوبی تولید کنید شما باید برخی چیز ها را از ساختار آهنگ های برتر کپی کنید و این خوب است چون در هنگام انجام این کار فضای زیادی برای انجام ایده های منحصر به فرد برای شما به وجود می آید و در عمل شما با استفاده از یک الگوی ساختاری به روز و برتر در حال ایده پراکنی و پیاده کردن تمایلات ذهنی خود بر روی آهنگ هستید و این کپی برداری ساختاری به عنوان یک محدودیت و خط قرمز برای ترکیب و پیاده سازی بهتر ایده ها می باشد و در نهایت موزیک منحصر به فرد و اثر مشخص خودتان را تحت محدودیت الگوی سبک خاص مورد علاقه ی خود تولید می کنید.

الگو و الهام گرفتن از آهنگ های دیگران مهارت زیادی را برای شما به ارمغان می آورد، زیرا با شنیدن آن آهنگ ها شما مجبور به درک ایده ی موسیقیایی و ساختاری آن آهنگ می شوید و الگوی آن آهنگ در ساخت آهنگ خودتان شما را در مسیر درست تری قرار می دهد و باعث می شود شما در چهار چوب خاصی پیش بروید و از سر در گمی در امان باشید و همچنین تکنیک های به روز آهنگ سازی آن سبک خاص را با تمرکز بر روی ساختار و ایده ی آن موزیک بهتر دریابید.

منبع DJCMAG : هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *