آیا تلفن‌های همراه در کنسرت‌ها تاثیرگذار هستند ؟!

آیا تلفن‌های همراه در کنسرت‌ها تاثیرگذار هستند ؟!

در دسته بندی : روانشناسی دی‌جی

اگر شما به اجرا‌های زنده و کنسرت‌ها رفته باشید به احتمال زیاد با افراد همیشه حاضر در صحنه و موبایل به دستی که دائما در حال فیلم برداری هستند روبرو شده‌اید. ممکن است این افراد موجب مزاحمت اطرافیان شوند. استفاده از تلفن‌های همراه در کنسرت ها و جشنواره ها، همیشه موضوعی قابل بحث بوده است. این موضوعی است که احساس می کنم در آینده تاثیر بیشتری روی مردم و رویدادها خواهد گذاشت. در گذر زمان به وسیله تلفن‌های همراه رخدادهای زندگی ما در شبکه‌های اجتماعی ثبت می شوند و به مرور وابستگی ما هم به آن‌ها بیشتر می شود. حال فرض کنید که ما در دوره‌ی فعالیت گروه‌های The Beatles یا Pink Floyd زندگی می‌کردیم، در آن زمان خبری از تلفن‌های همراه نبود و این به معنای آن است که شما زندگی راحت‌تری را تجربه می کردید. هیچ شبکه‌ اجتماعی‌ از جمله اینستاگرام، واتساپ و هیچ نرم‌افزاری برای اعلام کردن کارهای روزمره شما به دوستان یا فالورهایتان وجود نداشت. این به آن معنی است که اگر قرار باشد که به یک کنسرت یا اجرای دی جی بروید به این شبکه‌های اجتماعی وابستگی نخواهید داشت و کاملا از تمام لحظات حضورتان در آن اجرا لذت خواهید برد و از موضوع اصلی دور نخواهید شد.

تلفن‌همراه در کنسرت

 حتما برای همه‌ی ما این اتفاق افتاده که به کنسرتی برویم و نتوانیم هنرمند را ببینیم چون در تمام لحظه ها دست های هوادارانِ مشتاق مانند دیواری از تلفن همراه پیش روی ما است. با این حال من هیچ مشکلی با افرادی که می خواهند عکس و یا فیلم‌های کوتاه بگیرند ندارم اما به نظر می رسد که بعضی از مردم در این کار به شدت افراط می کنند که می توانند پتانسیل خراب کردن حال و هوای همه را داشته باشند. پس بیایید کمی به عقب برگردیم، زمانی که رخدادهای زندگی‌مان را از طریق یک صفحه نمایش روشن کوچک به اشتراک نمی گذاشتیم... اما موضوع این است که ما هرگز به عقب برنمیگردیم و در مورد این موضوع رنج آور باید خودمان یک راه‌ حل پیدا کنیم. در این سال‌ها که زندگی روزمره‌ی انسان‌ها توسط پیشرفت تکنولوژی دست خوش تغییرات عمده‌ای شده است. معمولا در هر اجرا یا کنسرت دوربین‌هایی وجود دارد که از اولین لحظه تا دقایق آخر اجرا را ضبط می‌کنند و ویدئو‌های ضبط شده را به راحتی در دسترس دیگر کاربران قرار می‌دهند. پس به نظر شما آیا بهتر نیست که تمام مدت را از کنسرت لذت ببرید بدون آنکه بخواهید درگیر فیلم گرفتن با موبایل خود شوید؟ و جای این‌ که از بهترین دقایق اجرا فیلم بگیرید و مانع لذت کامل خود بشوید گوشی را در جیب‌تان بگذارید و از لحظه لحظه‌ی اجرا استفاده کنید.

تلفن‌همراه در کنسرت

حالا شما به نقطه‌ای رسیدید که می‌توانید تجربه‌ی خوبی از لحظه‌ی حضورتان در محل کنسرت و اجرا داشته باشید و با رفتن به عمق امواج موسیقی از اینکه از خانه بیرون آمدید کاملا راضی باشید. شما در آنجا با دوستان قدیمی و دوستان جدیدی که ممکن است پیدا کنید، ارتباط برقرار خواهید کرد. هر آهنگی که اجرا می شود را به خوبی گوش کنید و در همه لحظات از جو حاکم و موسیقی لذت ببرید. هنگامی که با موبایل در حال فیلم گرفتن از رویدادی هستید یا این که آخرین پست‌های شبکه های اجتماعی موبایل‌تان را در یک کنسرت (یا دیگر لحظه‌های زندگی‌تان) چک می کنید یک قطع ارتباط جدی از جریان اطرافتان رخ می دهد و شما از هنرمند محبوب، موسیقی و مردم اطرافتان جدا شده اید و این اتفاق مسلما می‌تواند اثر منفی‌ای روی تجربه ی شما داشته باشد. همچنین شما با این کار ممکن است بر تجربه و حال اطرافیان خود نیز تاثیر منفی بگذارید و یا حواس آن‌ها را پرت فیلمبرداری خود کنید یا افراد گوشی به دست که برای فیلم گرفتن دید نفرات پشت سر خود را محدود یا کور می کنند. علاوه بر این سالن‌های اجرا و کنسرت معمولا برای به وجود آمدن یک اتمسفر و جو دلپذیر دارای نور‌های خیلی ملایم بوده یا به کل تاریک هستند، حال این فیلمبرداری با موبایل باعث به وجود آمدن نور‌های اضافه‌ای می‌شود که همان خودش یک عامل مزاحمت و حواس پرتی است.

منبع دی جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *