مروری بر زندگی Dixon

مروری بر زندگی Dixon

در دسته بندی : معرفی هنرمندان

استفان برکهان Steffen Berkhahn ملقب به Dixon متولد ۲۱ دسامبر ۱۹۷۵ در آنکلم آلمان میباشد. او یک دی جی و آهنگساز در سبک تکنو و هاوس و مدیر یک رکورد لیبل است که در برلین مستقر است. او از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ در نظر سنجی های سالیانه ی رسانه ی Resident Advisor به عنوان دی جی شماره یک این نظر سنجی انتخاب شده است.

او در برلین شرقی بزرگ شد و اهدافش این بود که ورزش را به عنوان یک فوتبالیست حرفه ای یا یک دونده ی دوی استقامت دنبال کند، اما جاه طلبی او باعث شد تا صدمه ببیند و اهدافش تغییر کنند. او همچنین دارنده ی لیبل هایی از جمله Innervisions، Sonar Kollektiv، Get Physical Music و WMF Records میباشد و از سال ۱۹۹۱ تاکنون مشغول فعالیت حرفه ای در صحنه های موزیک الکترونیک میباشد.

در اوایل دهه ی ۱۹۹۰ او دی جی کردن را تحت نام Dixon در کلاب های برلینی مانند Turbine، E-Werk و WMF شروع کرد. برای سال های پیاپی او به همراه Mitja Prinz  یک محل اقامت هفتگی را در کلاب WMF برای خود به دست آورد، که او از آن به عنوان یک تجربه ی کلیدی در سرنوشت چند ساله اش به عنوان یک دی جی یاد می کند. اقامت های او در کلاب های  Tresor، WMF  و بعد ها در Weekend Club همگی درگیر پلی کردن ست های طولانی بودند و در یک شهری که به طور خاصی مشهور به موسیقی تکنو بود، Dixon  اعتبارش را به عنوان یک دی جی Deep House همچنان پابرجا نگه داشته است.

برتری جهانی Dixon به عنوان یک دی جی در طول سال های پی در پی از طریق حضورش در کلاب ها و فستیوال ها در سراسر جهان رشد کرد. او در نظر سنجی ۱۰۰ دی جی برتر سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ در Resident Advisor نفر اول بود. روزنامه ی آلمانی Die Welt از لحاظ سبک، به Dixon بخاطر "آوردن بک وکال ها، سناریو و احساسات با شکوه به سالن های رقص" اعتبار داد، و او پس از صحنه های EDM برای چندین سال بر روی مینیمال تکنو تسلط پیدا کرد. روزنامه ی آلمانی Die Tageszeitung  معتقد است و قبول دارد که Dixon و بینش درونی اش "صدای برلین را تغییر داده است."

Dixon کار خودش در لیبل ضبط را به عنوان مسئول بخش A&R در لیبل Sonar-Kollektiv که یک زیر مجموعه از لیبل Recreation Recordings بود، آغاز کرد. او در سال ۲۰۰۵ با Kristian Beyer و Frank Wiedemann از گروه دو نفره ی   Âme لیبل Innervisions را راه اندازی کردند. این لیبل در ابتدا یک زیر مجموعه از لیبل Sonar Kollektiv بود و پس از آن در سال ۲۰۰۶ به صورت مستقل درآمد. مجله ی برتانیایی Mixmag در مورد این لیبل گفته است که "تا به امروز این لیبل یک تاثیر چشمگیر در صحنه های جهانی موسیقی هاوس داشته است."

Dixon  به عنوان یک آهنگساز چندین آلبوم EP را در همکاری با هنرمندانی مانند  Georg Levin، Derrick Carter، Henrik Schwarz، و Âme منتشر کرده است. Dixon اغلب اوقات ویرایش های خودش از ترک های دیگر هنرمندان را برای استفاده در ست های دی جی اش درست می کند. او با دی جی های بزرگی از جمله  Solomun، Tale of us، Mind Against  و Âme اجرای زنده داشته است.

او با همسر و پسرش در برلین زندگی می کند. همچنین Dixon  در سال ۲۰۱۸ به عنوان یک شخصیت دی جی در کلاب شبانه در بروز رسانی After Hours DLC در بازی GTA اضافه شد. او تاکنون ۶ آلبوم EP، ۹ آلبوم تلفیقی و همکاری، و بیش از ۱۸ ترک ریمیکس را منتشر کرده است.

منبع DJCMAG: هرگونه برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *