مروری بر زندگی Dino Lenny

مروری بر زندگی Dino Lenny

در دسته بندی : معرفی هنرمندان

دینو لنی Dino Lenny با نام اصلی Dino Anthony Lanni یک دی جی، خواننده، آهنگساز ایتالیایی و دارنده لیبل Frenetica است که در ۲۰ سال گذشته در صحنه های موزیک Dance در سطح جهانی شناخته شده است. او با پلی کردن در بزرگترین کلاب های اروپایی مانند Axis، Space، Amnesia، Goa، The Egg، Minstry of Sound رشد کرد و برای ریمیکس ها و همکاری هایش با هنرمندانی از جمله INXS، Planet Funk، Underword، The Housemartins، Scissor Sisters و بسیاری دیگر به موفقیت رسید.

Dino در جایگاه یک دی جی رادیویی جوان در یک شهر کوچک در جنوب ایتالیا بنام کاسینو حرفه اش را آغاز کرد. او در گروه خلاقی از جوانانی مانند Savino Martinez و Claudio Coccoluto رشد کرد. در اواخر دهه ۹۰ بود که او تصمیم گرفت در کشور زادگاهش انگلستان بدنبال  بخت و اقبال خودش برود. او به لطف ریمیکس هایش جایگاه خوبی در بهترین چارت ها پیدا کرد.

او در سال ۱۹۹۹ به‌عنوان عضوی از پروژه کوتاه مدت Atlantis ITA به همراه پارتنر موزیکی خودش Michele Guidi ریمیکس In The Next Life از So Get Up که یک شعر صوتی از آهنگساز کالفرنیایی Ithaka در سال ۱۹۹۲ بود را منتشر کردند. این ترک از آواز این شعر بهره برده بود که در موزیک متن فیلم انگلیسی Sorted با کارگردانی Alexander Jovy، همراه با آثاری از شخصیت های برتر موزیکی مانند Leftfield، Morcheeba، Public Enemy، Elvis Presley و Depeche Mode پخش شد. این آهنگ در سکانس پایانی این فیلم و با نوشته ی شعر Ithaka Darin Pappas (I'll See You In The Next Life) پخش میشود.

گرچه میکس های دیگری از So Get Up پیش از آن در چارت بریتانیا پدیدار شده بودند، اما یک بار در سال ۱۹۹۵ آن بدست Underground Sound Of Lisbon ریمیکس شد و در رتبه ۸۴ جاگرفت و دوبار در سال ۱۹۹۷ نیز با عنوان Get Up Go Insane که یک بازنگری از Stretch N Vern بود، اما پس از پدیدار شدن ترک In The Next Life از پروژه Atlantis ITA برای بار سوم در می سال ۲۰۰۱ به چارت انگلستان راه یافت و در رتبه ۹۶ جاخوش کرد.

پس از حضور در بین چارت Essential New Tunes از Pete Tong در BBC Radio 1، Lenny حرفه خوانندگی اش را  نیز آغاز کرد. برخی مطبوعات انگلیسی سبک او را چیزی مابین Talking Heads و Ian Dury تعریف کرده اند. بعدها Lenny توسط Hardage دعوت شد تا در پروژه اش شرکت کند که هنرمندان بزرگ دیگری از جمله Jocelyn Brown، Maxi Priest، Level 42 و Peter Gabriel در این پروژه نیز حضور داشتند.

در سال ۲۰۰۷ Lenny تک آهنگ Feels Like Home را به همراه Meck منتشر کرد که به دست Simon Duffy ساخته شد و Lenny آواز این آهنگ را خواند. این ترک به جمع چارت ۴۰ تک آهنگ برتر UK راه یافت و در BBC Radio One در لیست A جای گرفت. این آهنگ موزیک متن بازگشایی رویداد Wembly Stadium یعنی فینال FA Cup بین منچستر یونایتد و چلسی بود.

چند ماه پس از آن مدونا در سال ۲۰۰۸ ترک Feels Like Home را در یک مش آپ به همراه Like a Prayer بکار گرفت و در نسخه ای تازه در ۸۰ کشور جهان در تورش Sticky & Sweet به اجرا درآورد و ترک Feels Like a Prayer را خلق کرد.

Lenny همچنین ترک Missy Elliott و Timbaland بنام Get Involved را برای لیبل Ministry Of Sound و ترک Static Revenger را برای Toolroom منتشر کرد.

Dino در سال ۲۰۱۱ با Skin & Underworl در آکادمی Brixton به اجرای زنده پرداختند و پس از تایید David Byrne در قالب آلبوم Wanna be Like Talking Heads/ A Dj Deep Inside در لیبل Strictly Rhythm منتشر شد.  او در سال ۲۰۱۴ با ریلیزهایش در لیبل های بزرگی مانند Suara، Off Recordings و در سال ۲۰۱۵ نیز با ریلیز در لیبل Rebellion متعلق به دی جی معروف یعنی Damian Lazarus به موفقیت های بیشتری دست یافت. یکی از بزرگترین همکاری های او با هنرمند بزرگ Maceo Plex بود و پس از موفقیت آلبوم EP It's Saturday آلبوم سبک تک هاوس  Living In a Songرا با ریمیکس هایی از Shall Ocln، Garden Of God و Rebolledo در لیبل Ellum متعلق به Maceo Plex منتشر کرد. او اکنون یکی از بهترین ریمیکس کننده ها و سازندگان در سبک خودش میباشد و به تازگی ترک های برتری از جمله Gullty Officer که ریمیکس ترک Maceo Plex بود و ترک Sand In Your Shoes را به همراه گروه دونفره و معروف ARTBAT منتشر کرده است.

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *