مروری بر زندگی Calvin Harris

مروری بر زندگی Calvin Harris

در دسته بندی : معرفی هنرمندان

Adam Richard Wiles متولد 17 ژانویه ی 1984 که بیشتر با نام حرفه ای Calvin Harris شناخته می شود، یک دی جی، آهنگ ساز، خواننده و ترانه سرای اسکاتلندی می باشد که در شهر دامفریس اسکاتلند متولد شده است.
او بیشتر به دلیل تک آهنگ‌های We Found Love، Summer، Feel So Close و Feels شناخته شده است. او پنج آلبوم استودیویی منتشر کرده است و لیبل ضبط خودش به نام Fly Eye Records را در سال ۲۰۱۰ راه اندازی کرد.
اولین آلبوم استودیویی او "I Created Disco"  در ژوئن سال 2007 منتشر شد. دو آهنگ این آلبوم به نام های "Acceptable in the 80s" و "The Girls" در میان 10 موسیقی برتر چارت انگلستان دیده شدند. کلوین در سال 2009 دومین آلبوم استودیویی خود "Ready for the Weekend" را منتشر کرد، که به شماره یک آلبوم های چارت انگلستان تبدیل شد و بعدا توسط BPI تاییدیه ی طلایی گرفت. و تک آهنگ "I'm Not Alone" از آن آلبوم به بهترین آهنگ چارت انگلستان تبدیل شد.

کلوین هریس با انتشار دومین آلبوم خود به یک محبوبیت بین المللی رسید. همچنین آلبوم او برای اولین بار به چارت بیلبورد آمریکا رفت و رتبه ی 19 را کسب کرد و همه ی 8 ترک از این آلبوم به 10 برتر چارت انگلستان راه یافتند. او به اولین شخصی تبدیل شد که آهنگ های اولین آلبومش به چارت ده برتر انگلستان راه یافتند و با دومین آلبومش که همه ترک هایش به چارت راه یافتند بالا ترین رکورد که مربوط به مایکل جکسون بود را هم شکست.
در سال ۲۰۱۲ Harris با منتشر کردن سومین آلبوم استودیویی خود به مدت ۱۸ ماه در صدر چارت آلبوم‌های UK قرار گرفت و برای اولین بار در نظر سنجی Billboard ۲۰۰ آلبوم برتر راه یافت و به مقام ۱۹ دست یافت.


کلوین در اوایل جوانی

او آلبوم بعدی اش "Motion" را در نوامبر 2014 منتشر کرد که موفق به دریافت شماره ی دو در چارت انگلستان و شماره ی پنج در چارت آمریکا شد و این دومین آلبوم پشت سر هم کلوین بود که در چارت سبک های Dance/Electronic آمریکا قرار می گرفت.
او در سال ۲۰۱۴ چهارمین آلبوم استودیویی خود را با نام Motion منتشر کرد که در چارت UK به آلبوم شماره ۵ تبدیل شد. پنجمین آلبوم او Funk Wav Bounces Vol.1 در سال ۲۰۱۷ منتشر شد که به جمع دو آلبوم برتر در چارت‌های آمریکا و UK رسید و به سومین آلبوم پیاپی او تبدیل شد که به چارت آلبوم‌های Dance/Electronic آمریکا راه یافت. در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۳ او و دی جی سوئدی Alesso یک ترک با همکاری مشترک منتشر کردند که در سبک Synthpop به همراه گروه دو نفره‌ی Hurts که خوانندگان مهمان این ترک بودند را با نام Under Control منتشر کردند که یکی از ترک‌های آلبوم چهارم او شد.

Calvin Harris

او با هنرمندان زیادی همکاری کرده است. همکاری اش با ریحانا در آهنگ "We Found Love" که به موفقیت بین المللی رسید و به اولین شماره یک کلوین در چارت 100 موسیقی داغ بیلبورد تبدیل شد. در اکتبر 2014 او به اولین هنرمندی تبدیل شد که همزمان سه ترکش به چارت 10 ترک برتر Dance/Electronic بیلبورد راه یافتند.
او همچنین به اولین هنرمند انفرادی بریتانیایی تبدیل شد که آثارش بیش از یک بیلیون بار در رسانه ی اسپاتیفای شنیده شدند. او ده بار نامزد دریافت جایزه بود، سه مرتبه برای بهترین مرد بریتانیایی و چهار نامزد جوایز گرمی، و یک گرمی برای بهترین ویدئو کلیپ در سال 2013، یک جایزه برای بهترین ترانه سرا و یک جایزه از جوایز بیلبورد برای بهترین هنرمند موسیقی در سبک Dance/Electronic در سال 2015 دریافت کرد.

مجله‌ی تجاری Forbes گزارشی مبنی بر درآمد Harris در سال ۲۰۱۳ تهیه کرد که محاسبه کرد او در بین ماه می سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ از راه فروش موسیقی و تورهایش ۴۶ میلیون دلار درآمد داشته است. او در سال ۲۰۱۴ دوباره به اولین نفر لیست پردرآمد ترین موسیقیدانان دست یافت و این سری ثروت او ۶۶ میلیون دلار برآورد شده بود. او در بخش Rich List (۱۰۰۰ فرد ثروتمند انگلستان) روزنامه‌ی Sunday Times که در آپریل ۲۰۱۵ منتشر شد، به عنوان پولدار ترین فرد در زمینه‌ی موسیقی با ثروتی حدود ۷۰ میلیون پوند در رتبه‌ی ۳۰ نظر سنجی ۱۰۰۰ فرد ثروتمند انگلستان قرار گرفت.
 او در یک خانواده ی انگلیسی تبار متولد شد و دو خواهر و برادر بزرگتر از خودش دارد. پدرش یک متخصص شیمی و مادرش خانه دار بودند. او به دبیرستان Dumfries رفت و پس از ترک آنجا شروع به قفسه ساختن برای سوپر مارکت ها و کار کردن در یک کارخانه ی  تولید کنسرو ماهی کرد تا بتواند ابزار دی جی بخرد.
او در میان نوجوانان هم سن خودش اولین کسی بود که مجذوب موسیقی الکترونیک شد و در سال 1999 شروع به ضبط کردن در اتاق خواب خود کرد. او در سن 18 سالگی دو ترک به نام های "Da Bongos" و "Brighter Days" منتشر کرد که هر دوی آنها به صورت آلبوم EP در لیبل Prima Facie در اوایل 2002 تحت نام "Stouffer" منتشر شدند.

منبع دی‌جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *