مروری بر زندگی Armand Van Helden

مروری بر زندگی Armand Van Helden

در دسته بندی : معرفی هنرمندان

آرماند ون هلدن در ۱۶ فوریه ۱۹۷۰ چشم به جهان گشود. او یک دی جی، آهنگساز و ترانه سرای اهل بوستون امریکا است. او یکی از سرشناس ترین چهره های ستودنی موزیک هاوس در سه دهه گذشته است.  مشهورترین آهنگ های ون هلدن You Don't Know Me، I Want Your Soul، My My My و همچنین Bonkers بوده اند که همگی در چارت دنس UK به رتبه یکم دست یافتند و در چارت دنس بیلبورد نیز تا رتبه دوم بالا آمدند.

Armand Van Helden

ون هلدن در سال ۲۰۰۹ یک گروه دو نفره دی جی به نام Duck Sauce را به همراه دی جی کانادایی به نام A-Trak را تشکیل دادند و در دوره ۵۴ جوایز گرمی برای آهنگ Barbra Streisand نامزد دریافت جایز شده بودند که در چارت بهترین ترک های دنس در ۱۲ کشور جهان قرار گرفته بود. تک آهنگ های Anyway، Big Bad Wolf و NRG نیز در چارت دنس UK به رتبه ۱ دست یافتند.

گرچه بیشتر افتخارات ون هلدن در انگلستان رقم خورد اما او از سال ۱۹۹۰ پیوند بسیار نزدیکی با موزیک الکترونیک نیویورک برقرار کرد به طوری که او اکنون به عنوان یکی از بهترین ریمیکس کنندگان موزیک های تجاری در نیویورک شناخته میشود. او ریمیکس های زیادی داشته است و سمپل های هیپ هاپی، R&B و فانکی را به کار میبرد. او برای بهترین ریمیکس در سال ۱۹۹۸ نیز نامزد دریافت جایزه گرمی شده بود. او یک آهنگساز همه فن حریف است و در سبک های الکترونیک دنس، هیپ هاپ، فانک، R&B، الکترونیکا، دیسکو، دنس هال، رگه، هاوس، گاراژهاوس، بیگ بیت، برک بیت و ... دی جی کرده و موزیک های اورجینال و ریمیکس تولید کرده است.

Armand Van Helden

از بهترین ریمیکس هایی که او تاکنون انجام داده است میتوانم به ترک های Spin Spin Sugar ساخت Sneaker Pimps، The Bomb ساخت The Bucketheads، Sugar Is Sweeter ساخت CJ Bolland و Professional Widow ساخت Tori Amos اشاره کنم. ون هلدن به عنوان پیشگام سبک Speed Garage نیز شناخته میشود و برای هنرمندانی از جمله کیتی پری، ون هالن، دفت پانک، فارل ویلیامز، بریتنی اسپرز، انریکو ایگلسیاس، دیوید گتا، سم اسمیت، بلوک پارتی، جنت جکسون، جولیت رابرتز و بسیاری دیگر ریمیکس انجام داده است.

او در سالهای اخیر تنها دو تک آهنگ Need a Painkiller و Wings را در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۶ منتشر کرد و بیشتر به عنوان دی جی در جشنواره های بزرگی مانند Tomorrowland موزیک پلی میکرد.

Armand Van Helden

ون هلدن از پدری هلندی اندونزیایی و مادری فرانسوی لبنانی میباشد ولی در کودکی اش به دور دنیا سفر کرده است و زندگی اش در هلند، لتونی، ترکیه و ایتالیا گذراند زیرا پدر او یکی از کارکنان کمپانی هواپیمایی ایر فورس آمریکا بود. او در سن ۱۳ سالگی یک درام ماشین خرید و ۲ سال پس از آن دی جی کردن را آغاز نمود.

وی از سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۸۸ در یک گروه رپی به نام Define بود و در طول این مدت در سراسر اروپا اجرا گذاشتند که این بیشتر به مهارت های دی جی او کمک کرد. او در سال ۱۹۹۸ به بوستون بازگشت در دانشگاه آنجا به تحصیل پرداخت و به عنوان دی جی در کلاب های آن شهر فعالیت های خودش را آغاز کرد. ون هلدن در۱۹۹۱ شغل حقوقی خودش را رها کرد و به عنوان ریمیکسر با مدیریت Neil Petricone و X-Mix شروع به فعالیتی تازه کرد. وی نخستین تک آهنگ رسمی خودش را با نام Stay On My Mind در لیبل Nervous Records منتشر کرد و پس از آن ترک Move It To Left را در لیبل Stricktly Rhythm منتشر کرد که به یک پیروزی بزرگ تبدیل شد.

Armand Van Helden

ترک Professional Widow ون هلدن را به عنوان یک دی جی شماره یک در انگلستان به همه شناساند و از آنجا بود که او به سوی ریمیکس ترک های رولینگ استون، جنت جکسون، دفت پانک، پاف ددی، بریتنی اسپرز و کیتی پری راهنمایی شد و او بیش از پیش به عنوان یکی از بهترین آهنگسازها و ریمیکیس کنندگان در سراسر جهان شناخته شد. آلبوم greatest hits و یک آلبوم بک بیت نیز در سال ۱۹۹۷ منتشر شدند و ترک You Don't Know Me تبدیل به هیت شماره دو در چارت دنس بیلبورد و شماره یک در انگلستان شد.

ترک Cha Cha نیز یکی دیگر از ده ترک تاپ هیت دنس او از آلبوم Old School Junkies: The Album بود که در سال ۱۹۹۶ منتشر شد. او آلبوم Killing Puritans را در سال ۲۰۰۰ در لیبل خودش Armed Records منتشر کرد که شامل آهنگ هیت Koochy هم میشد.  او در ماه می سال ۲۰۰۹ با رپر بریتانیایی Dizzee Rascal در ترک Bonkers همکاری کرد و آن ترک در چارت انگلستان به رتبه یکم رسید و ۲ هفته در آنجا باقی ماند و سومین برتری در چارت موزیک را برای او رقم زد و سال بعد نیز با A-Trak در ترک aNYway تحت نام Duck Sauce همکاری کرد و بعدا دوباره با ترک Barbra Streisand به رتبه شماره ۳ در چارت انگلستان دست یافتند و در چارت ده ترک برتر در کشورهای اروپایی نیز پدیدار شد.

او در سال ۲۰۱۱ با دی جی و آهنگساز آمریکایی Steve Aoki در ترک Brratهمکاری کرد که در آلبوم Godskitchen منتشر شد. او تحت گروه دوتایی Duck Sauce در سال ۲۰۱۳ با تک آهنگ It's You به محبوبیت بیشتری در سراسر جهان دست یافت و نامزد دریافت جوایز MTV نیز شد. او در طول سالهای فعالیتش ریمیکس ها و ترک های اورجینال موفق زیادی را منتشر کرده است و در بزرگترین جشنواره ها نیز اجرا داشته است.

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *