چند درس از Andrew Weatherall برای زندگی پیرامون موسیقی (قسمت سوم)

چند درس از Andrew Weatherall برای زندگی پیرامون موسیقی (قسمت سوم)

در دسته بندی : دی‌جی , روانشناسی دی‌جی

درس هفتم: یاغی باشید تا برجسته شوید

برخی از دی جی ها به راحتی با یک دیگر تیم میشوند در حالی که برخی دیگر جداگانه کار میکنند. مطمئنا ویدرال جز دسته ی دوم بوده است. حس سبک او، علم بیان او در سخنرانی و نگرش او به صنعت موزیک منحصر به فرد است. او یک مبارز واقعی بود و نیازی نداشت برای جذاب بودن تلاش کند چون او خودش بود. وقتی دنیا به سمت چیزهای عجیب و غریب میرود پس عجیب و غریب بودن طرفدار زیادی دارد. دنیا تا به حال به این اندازه عجیب و غریب نبوده است بنابراین الان زمان آن نیست که وضعیت موجود را دنبال کنید.

به جای آن کارهای تکراری وقت آن رسیده که چیزهای عجیب و غریب را بپذیرید و اجازه دهید تا شخص واقعی خودتان از درونتان بجوشد و توانایی های منحصر به فرد خودتان درخشان شوند.زیرا این کار همان چیزی است که شما را به قدرت واقعی میرساند که از شما یک ستاره بسازد.

درس هشتم: هنرمندان واقعی هرگز سازش نمیکنند

“این یک شغل است، نه یک حرفه.... من نمیخواستم در نهایت موسیقی را دوست نداشته باشم.”  آندره ویدرال

شما هرگز نمیتوانید ویدرال را در لیست هدلاینرها تصور کنید که مانند یک شبح به فرم عیسی پشت دک ها ایستاده است و نور لیزرها به بدن اون میخورند و جواب چرایش خیلی ساده است، چون سبک ویدرال اینطور نبوده است. بسیاری از هم دوره های معاصر او مانند Paul Oakenfold و Carl Cox به سمت تبدیل شدن به یک دی جی فوق ستاره رفتند اما ویدرال ترجیح داد در کلاب ها و مکان های کوچک تری پلی کند و به ریشه های زیر زمینی خودش نزدیک تر بماند و به خودش و دیدگاه هنری خودش پایبند بماند.

به همین ترتیب برای او آسان بود و پتانسیلش را داشت که با آلبومی مانند Screamadelica به یک سازنده ی آثار پاپ موفق تبدیل شود. برای مثال Oakenfold یک بار با گروه راک  U2 کار کرد که مورد علاقه اش نبود اما در عوض از توجه مردم و پول همراه با آن دوری میکرد و پروژه هایی را دنبال میکرد که از نظر هنری رضایتش را جذب کنند.

اکنون روشن است که شما نباید به عنوان یک دی جی با هر چیزی سازش کنید و با صورت حساب پرداخت ها راضی شوید. سالن رقص آموزنده ی شما است و شما باید متعهد شوید که از نظر موسیقیایی و هنری با اصل خودتان پایبند باشید و از نظر اخلاقی دست به انجام هر نوع تبلیغ و اجرایی نزنید.

درس نهم:‌ اجازه ندهید فرصت طلبان کوچک کثیف، شما را از پای دربیاورند

آندره ویدرال با این کلمات جادویی هر کدام از اپیزودهای پادکست ماهیانه اش به نام NTS را پایان میرساند. “موزیک برای همه نیست”. شما به عنوان دی جی در این مسیر با انواع مختلف چالش ها روبرو خواهید شد - پروموترهای عوضی ، صاحب مکانهای خسیس، خاله زنک ها، حمله های آنلاین سمی و انگل های مختلفی که دوس دارند با تخریب شما خودشان را نشان دهند - همه در تلاشند تا از مزایای و انرژی، روحیه شما استفاده کنند و البته شما را از اصل خودتان جدا کنند..

اما اگر شما همیشه کاری که دوست دارید را انجام دهید و با اشتیاق این کار را بکنید آنها هرگز نمیتوانند جلوی شما را بگیرند بلکه شاید بتوانند به طور موقت سرعتتان را کاهش دهند.

منبع دی جی سنتر :‌هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *