8  نکته برای اینکه چطور یک دی جی حرفه ای تر باشید

8 نکته برای اینکه چطور یک دی جی حرفه ای تر باشید

در دسته بندی : دی‌جی

آنچه که یک دی جی حرفه ای را از یک دی جی آماتور جدا می سازد، نگرش آنها نسبت به هر جنبه ای از کسب و کار و حرفه شان می باشد (فکر کردن در مورد دی جی به عنوان یک تجارت نمونه ای از این قبیل است) حرفه ای ها  برنامه‌های بهتری را می گیرند، پول بیشتری دریافت می کنند و بیشتر مورد احترام قرار می گیرند، بنابراین آنها  برای اینکه یاد بگیرند چطور حرفه ای باشند قطعا زمانی را صرف کرده‌اند و هزینه‌هایی را پرداخت کرده‌اند.
حرفه‌ای بودن اولویت اصلی بوده و مهمترین نگرش به حساب می‌آید، در موارد زیر 8 راهنمایی برای شما جهت تبدیل شدن به یک دی جی حرفه ای تر ذکر شده است.

همه چیز را در قرارداد ذکر کنید

این صنعت پر از افرادی است که فکر می کنند پرداخت کردن هزینه به دی جی کاری اختیاری است. هر زمانی که توانستید، سعی کنید هر توافق را در نوشته ای ثبت کنید، حتی اگر به شکل یک ایمیل باشد. در غیر این صورت به یاد داشته باشید که داد و ستدِ کلامی و یا در رسانه های اجتماعی کار حرفه ای نمی باشد.

آمادگی داشته باشید

اگر ابزارهای مورد استفاده مشکل ساز شوند، مشکل جدی پدید می آید. حتی اگر شما در کلابی باشید که همه چیز برایتان فراهم می شود، شما باید لوازم یدکی، کابل های هدایت گر و یا تقویتی که فکر می کنید ممکن است مورد نیاز باشد را به همراه داشته باشید.

وقت شناس بودن خود را نشان دهید

یک فرد حرفه ای به دیگران و همچنین قراردادی که وارد آن می شود احترام می گذارد. شما برای کارتان پول میگیرید پس بنابراین از شما انتظار می رود که در ابتدا سر وقت بودن خود را نشان دهید. حرفه ای باشید و فقط کار را  درست انجام دهید.   

همیشه رفتار خوبی داشته باشید

با کارمندان محل برگزاری رویداد رفتار خوبی داشته باشید، زیرا آنها بزرگترین حامیان شما در طول  شب اجرایتان می باشند، لبخند بزنید، خودتان را معرفی کنید و دست تکان دهید. با دیگر دی جی ها هم خوب باشید و به خاطر خدا با مردم هم خوب باشید و به درخواست دست تکان دادن آنها پاسخ دهید.

به یاد داشته باشید که شغل شما چیست

شغل نهایی شما به عنوان یک دی جی این است که جمعیت را برقصانید. شکایت کردن از اینکه آنها کنجکاو موسیقی شما نمی شوند را متوقف کنید. آهنگ هایی را پیدا کنید که یک حال و هوای مشترک با جمعیت داشته باشند و به اصطلاح ضربشان با هم جور باشد، همفکری خود با آنها را نشان دهید و علاقه شان را تسخیر کنید و سپس به دقت و نامحسوس، آنها را به سمت فضای مورد علاقه ی خود سوق دهید.

درخواست ها را به ظرافت مدیریت کنید

در برنامه های دی‌جی ‌های سیار تفاوت بین یک آماتور و یک حرفه ای در این است که آنها چطور درخواست ها را مدیریت می کنند. یک آماتور از درخواست ها متنفر است و فکر می کند حتی گوش دادن به آنها او را کوچک می کند. یک حرفه ای لزوما از درخواست ها خوشش نمی آید، اما به جای ایجاد احساس ناخوشایند در خود و دیگران ، آنها را با ظرافت اداره می کند.

به نفس خود غلبه کنید

به شکاف های زمانی خود احترام بگذارید. اگر شما در حال وارم آپ (گرم کردن) هستید، با ایجاد سر و صدای اضافه تکاپوی آنها را بالا نبرید. به امواج منتشر شده از جمعیت احترام بگذارید و زمانی که شما پس از یک دی جی دیگر وارد می شوید و جمعیت سرگرم حرف زدن با هم هستند، در مقابل وسوسه ی از بین بردن آن موج و تغییر 180 درجه ای امواج با پخش اولین آهنگ تان، مقاومت کنید، زیرا باید قدم بهِ قدم و مرحله بهِ مرحله رقصنده ها را به اوج برسانید.

دستمزد کارتان را دریافت کنید

کار کردن رایگان تعریفی از یک دی جی آماتور است. یک حرفه ای عاشق کاری که انجام می دهد است، آنها برای خودشان احترام قائل می‌شوند تا هزینه آنها به درستی پرداخت شود. یک پروموت کننده (ترویج دهنده یا برنامه گذار) انتظار ندارد که کارکنان بار رایگان کار کنند، پس فکر نکنید که آنها از شما انتظار کار رایگان را دارند.
ممکن است متوجه شده باشید که نکات 5 تا 7 اساسا در مورد رام کردن نفس شما می‌باشد. شاید با خود فکر کرده باشید که موارد ذکر شده به معنی این باشد که شما باید زانو بزنید و روی خودتان فشار تحمیل کنید تا آهنگ هایی که دوست ندارید را پلی کنید، برای اینکه فقط جمعیت یا پروموت کننده ها را خوشحال کنید؟!!  در واقع اینطور نیست. هیچ نقطه نظری در دی جی کردن وجود ندارد اگر که شما موسیقی تان را دوست نداشته باشید. من ترک‌هایی که دوست ندارم در مجموعه ام باشند را نگه نمی دارم  و این موضوع یعنی اینکه من بر اساس چیزی که می خواهم برای مردم و آن شکاف زمانی بهتر باشد لیست خود را تهیه می کنم، نه فقط بر اساس چیزی که دیگران می خواهند در آن لحظه زمانی خاص بشنود، این یکی از بزرگ ترین تفاوت های بین یک دی جی حرفه ای و یک ضبط صوت معمولی است‌.

 

منبع دی جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *