معرفی کتاب هنر میکس

معرفی کتاب هنر میکس

در دسته بندی : آهنگسازی

این کتاب برای پاسخگویی به سوالاتی از جمله اینکه "چه چیزی موجب خلق یک میکس خوب می شود؟" و " چگونه می توان یک میکس خوب انجام داد؟" نوشته شده است. ممکن است شما مانند اکثر افرادی که آهنگسازی را شروع کرده اند ، بدانید که چه چیزی را دوست دارید اما نمیدانید وقتی که در استودیو هستند چطور به اهداف خود دست یابید. این کتاب با استفاده از تصاویر و توضیحات تکمیلی اش یک درک کلی از داینامیک هایی که یک آهنگساز با استفاده از تجهیزات و ابزار استودیویی خلق می کند به شما ارائه می دهد.

در این کتاب چینش صداها به صورت تصویری تشریح شده است

به یاد داشته باشید که یادگیری و عملکرد هر یک از تجهیزات استودیویی چه سخت افزاری و چه نرم افزاری با تجربه کردن و یا مطالعه ی راهنمای استفاده شان کار سختی نیست، اما نکته ی مهم تر این است که چطور و با چه ترتیبی باید این تجهیزات یا پلاگین ها به کار گرفته شوند که به نسبت کار مشکل تری از یادگیری طرز کار کردنشان است. پس چگونگی بکار گرفتن و ترتیب دادن به این واحد ها است که باعث می شود شما یک میکس خوب را به وجود آورید.

در این کتاب چینش صداها به صورت تصویری تشیح شده است

    کتاب هنر میکس یکی از نخستین آثاری است که به توضیح جنبه‌‌های یک میکس خوب موسیقی می پردازد .البته این کار ساده ای نیست ، چرا که سبک های بسیار متنوعی از موسیقی که بر پایه ارکستراسیون و سازهای مختلف می باشند، وجود دارد که هر یک از آنها به گونه ای متفاوت از بقیه باید ضبط شوند. هر سبک از موسیقی دارای دنیایی از ارزشها و خصوصیات مربوط به خود می باشد که در موارد مختلف دائما تغییر می کنند و تعداد این تغییرات و دگرگونی ها نامحدود است

شاید به دلیل فقدان یک چارچوب خاص برای آنالیز روند میکس، کسی مبادرت به بررسی این موضوع پیچیده نکرده است . بدون یک چارچوب مناسب ، توضیح روند کار و به خاطر سپردن تمام کارهایی که در جریان کار میکس انجام می شود بسیار مشکل است . این کتاب چارچوبی برای درک تمام کارهایی که صدابردار در هنگام میکس انجام می دهد  را ارائه می کند.

هدف اولیه این کتاب ارائه نمایی از کارکرد گروهی تجهیزات مختلف استدیویی که برای ساخت هر میکس استفاده می شوند به شما می باشد . هنگامی  که شما تجسم خوبی از آنچه می تواند انجام شود داشته باشید، آنگاه  به خوبی می توانید خلاقیتهای خود را به اجرا بگذارید . این مطلب بیانگر این است که هیچ قواعدی در هنگام ضبط وجود ندارد، در نتیجه یک میکس عالی و کامل برای یک نفر، ممکن است، بدترین میکس از نظر فرد دیگری باشد.

استاد دیوید گیبسون

این کتاب از معدود کتاب های موجود در این زمینه می باشد و با توجه به جدید بودن علم موسیقی مدرن و کمبود اطلاعات مورد نیاز برای فهم و طرز بکارگیری تجهیزات، این کتاب یک دیدگاه بسیار خوب و جامع در مورد ترتیب دهی به تجهیزات و خلق داینامیک های فوق العاده به شما می دهد. نویسنده ی این کتاب استاد دیوید گیبسون آمریکایی می باشد که یک آهنگ ساز سبک کانتری می باشد و برای بسیاری از خوانندگان مطرح آهنگ ساخته است او اکنون ۷۴ ساله است و این کتاب توسط استاد محمد انتظام به فارسی ترجمه شده است. این کتاب اکنون دیگر چاپ نمی شود اما آخرین نسخه های آن مربوط به سال 86 موجود می باشند، شما می توانید برای تهیه ی این کتاب از طریق فروشگاه ما اقدام فرمایید .

منبع کتاب هنر میکس  
نویسنده :‌دیوید گیبسون
مترجم :‌ محمد انتظام

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *