7 چیزی که هیچ دی جی دوست ندارد بشنود

7 چیزی که هیچ دی جی دوست ندارد بشنود

در دسته بندی : دی‌جی , روانشناسی دی‌جی

وقتی شما به یک دی جی فکر می کنید، اغلب اوقات فردی مثل Martin Garrix را تصور می‌کنید، که هد لاین بزرگترین فستیوال ها در سرتاسر دنیا می‌باشد. با این حال، انواع مختلفی از دی جی ها وجود دارند، که در سفرهای سخت و طولانی خودشان در "کسب تجربه" به احتمال زیاد خودشان را در برابر تقاضا‌های نا خوشایندی مانند "آیا شما ترک یا آهنگ دیگری هم دارید؟" یا "امروز تولد همسر من است، می توانید آهنگ ... را پخش کنید؟" می بینند و متاسفانه لیست این تقاضا‌ها بسیار زیاد و ادامه دار هستند. در اینجا مجموعه‌ای این درخواست های آزاردهنده و راه های برطرف کردن آنها را به شما ارائه می‌دهیم تا آنها را برای آگاهی مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

آیا می توانم کت خودم را اینجا بگذارم ؟

اشیای گرانبهای شما آخرین چیز مهم در ذهن یک دی جی هستند. برای دی جی ها میکسرها، دک ها و سالن رقص نیاز به مراقبت و توجه بیشتری نسبت به وسایل شخصی شما دارند، پس سعی کنید با یک دی جی در مورد این مسائل صحبت نکنید و رشته‌ی کار او را خراب نکنید چون تجربه‌ی کلی جمعیت و دی جی از آن اجرا بد خواهد شد. لوازم گرانبهای شما اغلب اوقات اگر در یک رختکن یا داخل صندوق ماشین شما قرار بگیرند به نسبت امن تر از سالن رقص یا کنار میز دی جی می‌باشند.

آن آهنگ مورد علاقه ی من بود، می توانید دوباره آن را پلی کنید؟

قانون طلایی: هیچ تکراری در یک ست دی جی وجود ندارد، مگر در موارد استثناء، آن هم به تشخیص خود دی جی. پخش کردن یک آهنگ خاص در ست یک اثر هنری است، یک اثر هنری خوب تکرار نمی‌شود، پس فقط از باقی ست و مهارت استادانه‌ی دی جی لذت ببرید. علاوه بر اینها، دیگر افراد ممکن است احتمالا با شنیدن یک آهنگ تکراری برای بار دوم سالن رقص را ترک کنند، پس یک جمعیت را قربانی تقاضای یک نفر نکنید.

آیا می توانید آن را برای من بنویسید؟

یکی از بدترین و زشت ترین کارها، ایجاد حواس پرتی برای دی جی و قطع کردن جریان کاری آنها و تقاضای زمانی برای پیدا کردن کاغذ یا خودکار برای نوشتن نام ترک یا عکس گرفتن از آیدی ترک درصفحه ی لپ تاپ یا CDJ ها در هنگام اجرایشان می‌باشد، و این در حالی است که به دلیل درخواست شما از زمان پخش آهنگ بعدی رد شده است. اگر خیلی تمایل به دانستن نام آن ترک یا نام هنرمندش دارید، این کار را با استفاده از اپلیکیشن Shazam انجام دهید. یا از هر شخص دیگری به غیر از دی جی درخواست نام آن ترک را بکنید.

من نام آهنگ را نمی دانم، اما چیزی شبیه به …

یک چیزی که ممکن است شما در یک ایونت به آن توجه کنید این است که ولوم زیاد است، خیلی زیاد. بنابراین درک و فهمیدن حرف‌ها و صحبت‌ها در گوش یک دی جی برای او بسیار مشکل و سخت است. مخصوصا زمانی که کار شما واجب نباشد، و برای مثال بخواهید یک آهنگ را از طریق آواز خواندن و ادا کردن نت های بیس لاین یا درام آن آهنگ با دهن به یاد دی جی بیاورید، "دادادا.. دادادیدید..و..."

آیا می توانید کل آهنگ را پخش کنید؟

در میان سبک هایی مانند Dance، EDM و موسیقی الکترونیک این غیر معمولی نیست که تنها تکه‌ی کوچکی از آهنگ مورد علاقه تان را در اینترو یا اوترو میکس دی جی بشنوید، که اغلب در ادامه به سرعت با آهنگ دیگری میکس شده و محو می‌شوند. و خلاصه اینکه، ست دی جی یک اجرای زنده است و شما نمی‌توانید چنین درخواستی را باب میل خود از یک دی جی کنید، اگر می خواهید آهنگ اصلی را کامل گوش دهید، شما می توانید این کار را به راحتی در خانه یا ماشین خود انجام دهید.

آیا می دانید از کجا می توانم مقداری آب یا خوردنی پیدا کنم؟

آب و خوراکی‌ها معمولا توسط پیش خدمتان آن سالن ارائه می‌شوند. برای هر چیزی که می‌خواهید فقط از پرسنل‌، دربان یا مدیریت آن تالار درخواست کنید. دی جی کارش گرم کردن مجلس است و هرگز در مورد این چیز‌ها اطلاعاتی ندارد و همچنین یک دی جی دکه‌ی اطلاعات نیست.

می توانم به پشت دک ها بیایم و سلفی بگیرم جوری که انگار من دی جی هستم؟

می توانم به پشت دک ها بیایم و سلفی بگیرم جوری که انگار من دی جی هستم؟

خب، "سلفی با دی جی" لزوما چیز بدی نیست، زیرا دی جی ها معمولا همیشه عکس های خود را به صورت دسته جمعی و با مخاطبان خود در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند. به این ترتیب طرفداران آنها می‌توانند بگویند و نشان دهند که من آنجا بوده‌ام. اما این کار را تا حد ممکن سریع انجام دهید و سعی نکنید که کارهای اضافه‌ای مانند دست زدن به دستگاه‌ها یا بامزه بازی‌های اضافه انجام دهید، این کار ممکن است به قیمت هزاران دلار برای شما آب بخورد، چون ممکن است با یک حرکت اشتباه مثلا گیر کردن دست یا پای شما به سیم‌های فراوانی که در آنجا وجود دارد، باعث به بار آوردن یک خرابی و افتضاح بزرگ شوید، و تمام اینها هم فقط به خاطر این بوده که شما می‌خواستید هدفون را مانند یک دی جی روی سر خود قرار دهید تا یک سلفی بگیرید! آیا ارزشش را دارد؟

منبع دی جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *