6 نکته برای جاری نگه داشتن خلاقیت

6 نکته برای جاری نگه داشتن خلاقیت

در دسته بندی : دی‌جی , روانشناسی دی‌جی

کل صنعت موسیقی بر پایه‌ی خلاقیت اجرا می‌شود، و گاهی اوقات در لحظاتی که شما بیش‌تر به خلاق بودن نیاز دارید، احساس می‌کنید که این حس سخت‌تر به دست می‌آید. برخی اوقات نیز شما برای مدت کوتاهی آن را پیدا می‌کنید، ولی دوباره از آن حالت دور می شوید. این خسته کننده می باشد، درست است؟ خب در این مقاله، ما چند نکته را به شما می‌گوییم که می‌تواند به حفظ جریان خلاقیت کمک کند.

قوانین برای شکسته شدن ساخته شده‌اند 

نگه داشتن خلاقیت

این بسیار عادی است هنگامی که با یک موضوع "درست یا غلط" برای پیاده کردن بر روی یک ترک روبرو می‌شوید، خلاقیت خود را از دست بدهید. حتما شنیده‌اید که برای یک ساز خاص شما نیاز به یک نسبت "Ratio" معین دارید، یا اینکه میکروفون را فقط می‌توانید در یک موقعیت خاص قرار دهید. در نهایت همه‌ی این قوانین میکس و ضبط کردن برای یک دلیل به وجود آمده اند، آنها برای یادگیری آسان تنظیم شده‌اند و تمایل دارند نتایج معقولی را ارائه دهند.
با این حال شما شگفت زده خواهید شد که چه تعداد افراد خلاق بسیار موفق و حرفه‌ای حتی با این قوانین آشنا نیستند و فقط از طریق تجربه صداهایی فوق العاده تولید کرده اند. بنابراین شما  می‌توانید بر روی یک کانال تکی 20 پلاگین مختلف را امتحان کنید تا یک صدای فوق العاده به دست بیاورید و با امتحان چیزهای جدید سرگرمی و خلاقیت خود را زنده نگه دارید.

افق فکری خود را گسترش دهید 

 

6 tips to keep your creativity up to date

این یک اتفاق عادی است که زمان ساختن موسیقی، به طور ناگهانی متوجه شوید همه‌ی کارهایی که کرده‌اید صدایی یکنواخت دارد و برای گوش دادن خسته کننده هستند و شما فقط می‌خواهید که کل چیزهایی که ساخته اید را از بین ببرید. آسان‌ترین روش این است که به صورت منظم چیزهای جدید را تجربه کنید، ترک‌های جدید گوش بدهید، یا فقط روال عادی و روتین خود را از بین ببرید و به بیرون از خانه و به تماشای کنسرت یا یک اجرای هنری بروید. تغذیه‌ی مغز شما به وسیله ی این تجربیات می‌تواند روشنایی جدیدی به دید شما از پروژه‌تان ارائه بدهد، تا به صورت مستقیم به شما الهام ببخشد و برای دیدن چیزهای جدید تلاش خود را بکنید. هیچ وقت قدرت استراحت دادن به خودتان و مشاهده ی چیزهای جدید با چشمان و مغز سر حال را دست کم نگیرید.

از ابزار قابل اعتماد استفاده کنید 

 

6 tips to keep your creativity up to date

فرض کنید شما یک ملودی خوب برای ترک خود دارید که فقط نیاز به ضبط کردن آن دارید، پس آن را فراموش نکنید. اما زمانی که شما به مرحله‌ی امتحان و آوردن آن به DAW (ایستگاه کاری دیجیتال صوتی) می‌رسید، اگر کامپیوتر شما درست کار نکند، یا رابط صوتی متصل نشود و یا میکروفون شما چیزی را ضبط نکند، اصلا قابل تحمل نیست. این مهم است که برای کاهش زمانی که شما نیاز دارید تا صرف برطرف کردن مسائل و تنظیمات کنید، از ابزار‌های قابل اعتمادی استفاده کنید. 
خرید ارزان‌ترین لوازم در هزینه‌های شما صرفه جویی می‌کنند، اما هزینه‌ی واقعی که بر روی دست شما باقی می گذارند، متوقف کردن شما از ایجاد خلاقیت است. سرمایه گذاری برای یک قطعه کیفیت بالا هم عمر آن دستگاه را بالا برده و هم در طولانی مدت برای خلاق‌تر شدن شما بهتر می‌باشد.

دست به کار شوید و بصری‌تر کار کنید

نگه داشتن خلاقیت

ما می‌دانیم که نهایت دستکاری کردن پارامتر‌ها و پیچ‌های یک پلاگین بر روی صفحه نمایش کامپیوتر چطور می‌باشد. این کار احساس خیلی خلاقانه ای به شما نمی‌دهد، درست است؟ بیرون آمدن از آن جعبه‌ی تصویری می‌تواند به خلاق‌تر شدن شما کمک کند. تعدادی واحد پردازش سخت افزاری ارزان قیمت یا پدال‌های گیتار تهیه کنید. آنها را به رابط صوتی خود متصل کرده و تجربه کنید. استفاده از پردازش سخت افزاری اکثرا می‌تواند به شما نتایج غیرمنتظره و گوناگونی بدهد و بازخورد خلاقیت شما را آشکار کند.
در هر سبکی که موسیقی می‌سازید به جای اینکه برخی سمپل‌های تکراری را ضبط کنید، تنها کافی است با موبایل خود در هر جایی که هستید صدا ها را ضبط کرده و با برخی از عناصر و افکت‌ها آن‌ها را دستکاری کنید تا ایده های جدیدی به ذهنتان خطور کند.

ایده‌های خود را عملی کنید 

 

6 tips to keep your creativity up to date

وقتی مهارت‌های فنی دارید دیگر چه نیازی به خلاقیت است؟ به طور جدی گاهی اوقات خلاقیت به خودی خود به وجود نمی‌آید، و آن فقط در نقاط قوت شما پدیدار می‌شود. اغلب بهترین روش برای خلاق بودن تنها در احساسات شما خلاصه نمی‌شود و باید به یادگیری خود در آن زمینه ادامه دهید. اگر شما قادر به نوشتن یا میکس کردن یک ترک نمی‌باشید پس باید کار دیگر افراد موفق در سبک خود را تجزیه و تحلیل کنید. به بعضی از میکس‌ها گوش دهید، بخشی از گیتار را یاد بگیرید، و از آن تکنیک‌هایی که آموخته آید در ساختن ترک خود استفاده کنید.

 

6 tips to keep your creativity up to date

از کارهای قدیمی خود دوباره سمپل بگیرید 

هر دو ما می‌دانیم که شما دارای پوشه‌ای از ترک‌های در دست پردازش دارید که هیچ وقت آنها را به اتمام نرسانده اید. هرچند که باز بینی آن پوشه می‌تواند یک منبع الهام خوب باشد. باز کردن برخی از پروژه‌های قدیمی‌تان و یا گسترش ایده‌های قدیمی و یا باز سمپل‌گیری از صداهای آن‌ها برای کارهای جدید می‌تواند موثر باشد. اگر شما آهنگ‌ساز موسیقی سبک الکترونیک هستید، پس بازسمپل‌گیری برخی از صداها برای ایجاد سمپل‌های جدید یا اگر که خواننده یا ترانه سرا هستید، استفاده از شعرهای قدیمی در آهنگ‌های جدید عینا موثر است. زمانی که این آهنگ‌های نا تمام در هارد شما فضا را اشغال کرده اند، ممکن است بتوانید استفاده‌های خوبی از آن‌ها کنید.

منبع دی جی سنتر : هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *