5 راز در مورد تمرینات موثر دی جی

5 راز در مورد تمرینات موثر دی جی

در دسته بندی : دی‌جی

همیشه تمرین کردن است که شما را کامل می کند. شما خودتان بهتر می‌دانید که نیاز به تمرین‌های مداوم دارید تا تبدیل به یک دی جی بهتر شوید، اما در طول این جلسات تمرینی دقیقا چه کاری  باید انجام دهید؟  مهم تر از همه، چطور این تمرینات را جالب و سرگرم کننده نگه دارید؟ در این مقاله، ما رویکرد خودمان در رابطه با این تمرینات را با شما به اشتراک می‌گذاریم.
بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. زمانی که شما یک زبان خارجی را آموخته‌اید، هدف نهایی شما این است که در نهایت بتوانید حرف زدن خود با آن زبان را در موقعیت‌های روزمره بهتر کنید. زمانی که شما پیانو جاز را تمرین می‌کنید، هدف نهایی شما از این کار این است که بتوانید آن قطعات جاز را بهتر بنوازید. زمانی که شما یک جلسه‌ی تمرینی دی جی را در برنامه‌ی خود دارید، هدف نهایی شما از این تمرین پلی کردن ست های دی جی بهتر می‌باشد. پس متوجه این سرمشق شده اید که هدف نهایی هر تمرینی، بهتر انجام دادن آن کار‌ می باشد و همچنین من متوجه شده‌ام که بهترین روش تمرین، انجام دادن زیاد و مکرر همان کار می‌باشد.
این به معنی آن است که بهترین روش برای سازماندهی جلسات تمرینی دی جی شما، آوردن تمرینات در محور یک ست دی جی می‌باشد. و اگر این کار را شروع کنید، باید سعی کنید تا جای ممکن ست‌های واقعی را ایجاد کنید. تصور کنید که شما در حال کار کردن بر روی اکولایز در لحظه می‌باشید، در جلسه تمرین خود، آهنگ‌هایی را یکی پس از دیگری در ست دی جی پخش می‌کنید، در حالی که در طول انتقالات توجه ویژه‌ای به اکولایز کردن دارید.  اگر چگونگی کارکرد یک انتقال تمرینی را دوست نداشتید، می توانید ترک را به عقب برگردانید و دوباره سعی خود را بکنید.

سازماندهی تمرینات شما پیرامون ست‌های دی جی واقعی دارای مزایای فراوانی است. در اینجا برخی از آنها را به شما می گوییم:

این کار باعث می شود شما آهنگ های خود را بهتر بشناسید

یک دی جی خوب ترک‌های خود را درست مانند کف دست خود می‌شناسد. او می‌داند که برک دان چه زمانی می‌رسد، یا بهترین نقطه برای میکس کردن آن ترک کجا می باشد و ...
همه‌ی این‌ها و دیگر مسائل مربوط به ترک‌ها با صد‌ها بار گوش دادن  ترک‌ها در مغز یک دی جی حک می شود. و هیچ روش بهتری برای یادگیری ترک‌های شما برای دی جی کردن با آنها وجود ندارد.

باعث می شود شما خودتان را به چالش بکشید

هر انتقال در یک ست دی جی یک چالش کوچک به حساب می آید که شما باید برای به خوبی بیت مچ کردن یک صدای جدید با صدای قبلی در کنار هم در قالب یک میکس تلاش کنید. با انجام دادن مکرر این کار، شما یاد می‌گیرید تا به طور بالقوه، ترس کمتری از ترک‌های "ناسازگار" داشته باشید. این کار به نوبه‌ی خود، ذهن شما را برای متمرکز کردن بر روی جهت دهی سراسری ست آزاد می‌کند، و از شما یک گزینشگر بهتر می سازد.

ممکن است شما در نهایت با یک میکس تیپ جدید تمرین خود را به پایان برسانید

اگر شما در حال ضبط کردن ست‌های تمرینی خود می‌باشید و خودتان را مجبور به این کار کرده‌اید، ممکن است شما در نهایت با یک میکس تیپ جدیدی روبرو شوید که بتوانید آن را منتشر کنید. پس از کنار جلسات تمرینی خود به سادگی عبور نکنید و انتظار نداشته باشید که با تمرین‌های معمولی بتوانید به نتایج خاصی برسید. عملا با جدی گرفتن این تمرین‌ها تلاش‌های شما به نتیجه می‌رسد و اگر هیچ جدیتی در آن نداشته باشید و بدون در نظر داشتن نتیجه، صرفا محض انجام دادن کاری تمرین می‌کنید، برای شما سودی نخواهد داشت.

با این کار شما اجرا کردن را قبل از اجرای زنده در مقابل مخاطبان خواهید آموخت

با توجه به اینکه در اتاق خواب شما هیچ مخاطب زنده ای وجود ندارد، پلی کردن ست های دی جی واقعی در طول جلسات تمرینی شما، به درک بهتر اینکه چطور زمان خود را مدیریت کنید و به اینکه چه کار‌هایی در هنگام پلی کردن در برابرعموم باید انجام دهید، کمک می کند. حتی آقای Phil Morse در کتاب Rock the Dancefloor خاطر نشان کرده است که شما باید از تمرین پلی کردن در مقابل دیوار اجتناب کنید تا بهتر بتوانید جمعیت را در مقابل خود تصور کنید.

این کار دنیایی از سرگرمی می‌باشد

زمانی که شما یک ست دی جی تمرینی را پلی می‌کنید، شما تنها با گوش دادن به ترک‌های مورد علاقه‌ی خود، رقصیدن و تصور کردن مخاطبان در روبروی خودتان در سالن رقص و لذت بردن آنها کلی سرگرم خواهید شد. این واقعی نیست و همانطور که گفته شد تصورات شما هستند، اما همچنان خیلی بهتر از 50 دقیقه وقت گذاشتن و فقط تمرین کردن برخی تکنیک‌های مشخص شده می‌باشد. چیزی که خیلی مهم است این است که زمانی که شما در حال لذت بردن از جلسات تمرین‌های خود هستید، لازم نیست حتما به دنبال بهانه‌ای برای پرش کردن از روی آنها باشید. و پیش خود بگویید که باید تمرین‌های جدیدی انجام دهم.

شما باید در ست‌های خود احساس زیادی به وجود بیاورید، هرچند این به معنای آن نیست که شما نمی‌توانید قبل از شروع کردن ست، زمان کوتاهی را صرف یادگیری و تمرین یک تکنیک خاص کنید. برای مثال اگر شما در حال یادگیری بیت مچ کردن دستی می باشید، می توانید ابتدا 15 الی 30 دقیقه را صرف این تکنیک کنید. اما بعد از تمام شدن این زمان در آن تکنیک غرق نشوید و با وجود هر چیزی که یاد گرفته اید شروع به تولید ست کنید.

منبع دی جی سنتر : هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *