5 اشتباه مشترک دی جی ها در رسانه های اجتماعی

5 اشتباه مشترک دی جی ها در رسانه های اجتماعی

در دسته بندی : دی‌جی , روانشناسی دی‌جی

از اواسط سال 2000 زمانی که MySpace به طور غیر عادی و مرموزی به شما پیشنهاد می‌داد که به دوستان برتر خود رتبه دهید و رسانه ی اجتماعی به بخش مرکزی پروموت کردن خودتان به عنوان یک هنرمند تبدیل شده بود قضیه شکل دیگری داشت. امروزه اگر شما کسی را استخدام کنید تا این  کارها را برای شما انجام دهد موفق نبوده اید و نیاز دارید تا با برخی روش های مختلف حضور خود در رسانه های اجتماعی را حفظ کنید.
داشتن چند اَکانت رسانه‌های اجتماعی که به دقت مورد استفاده قرار گرفته شده باشند، برای دی جی ها و آهنگ سازان در سراسر دنیا به ابزارهای ضروری تبدیل شده‌اند. اما کار فریب دادن و جلوه نمایی در رسانه ها بسیار آسان می‌باشد. در ادامه‌ی مطلب بخوانید و بدانید برخی از بزرگ ترین اشتباهاتی که دی جی ها در رسانه‌های اجتماعی مرتکب می‌شوند  و نحوه‌ی جلوگیری از ادامه‌ی این مسیر اشتباه را دریابید.

5 اشتباه مشترک دی جی ها در رسانه های اجتماعی

برخی از دی جی ها در استفاده از رسانه‌های اجتماعی تخصص دارند: همیشه با صدایی مناسب و گوش نواز، مخاطبان خود را درگیر می‌کنند و بر روی آنها تاثیر می‌گذارند .عده ای دیگر به صورت یک برنامه ی ثابت: انتشارات، ریمیکس‌ها و اطلاعات برنامه‌های خود را ارائه می‌دهند. دسته بعدی کسانی می‌باشند که لیست دوستانشان به طور مرموزی با طرفدارانی از کشور‌های گمنامی پر شده است که هرگز در آن کشور‌ها پلی نکرده اند، یا از رسانه‌های اجتماعی برای نمایش دادن اتفاقات روزمره ی خود استفاده می‌کنند.

رویکرد شما هرچیزی که باشد، چگونگی اداره کردن رسانه‌های اجتماعی چیز‌های زیادی را در مورد شما برای مخاطبان تان بازگو می‌کند و این بازخورد‌ها برخی اوقات بیشتر از چیزی که انتظارش را دارید نمایان می‌شود.
فشار‌های شهرت و تور گذاشتن می‌تواند تاثیرگذار باشد و استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای رهایی از این فشارها می‌تواند وسوسه انگیز باشد. بسیاری از دی جی‌ها برای رها شدن از این فشار‌های رسانه ای و جواب دادن به برخی از کامنت‌ها، اقدام به استفاده از برخی کلمات و حرف‌هایی می کنند که ممکن است پایان دوره‌ی حرفه ای آنها را رقم بزند و تبلیغات منفی برای آنها باشد و یا برخی دیگر در استفاده از رسانه‌های اجتماعی عادت‌هایی دارند که ممکن است مانع کمک به حرفه‌ی دی جی آنها باشد. ما در ادامه برخی از این اشتباهات و عادات و نحوه‌ی پیشگیری از آنها را به شما می‌گوییم.

چیزهای فوق العاده در راه هستند

گاهی اوقات هنرمندان برای آخرین حضورشان در فستیوال یا انتشار ترک های جدید احتیاج به بزرگ نمایی دارند. صنعت موسیقی اساسا یک سالن عظیم پر از دود و آینه‌ها می‌باشد که باعث می‌شود شما به درستی اطراف را نبینید اما انعکاس کارهایتان برای همگان مشخص شود. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که این روش‌های خاص بازاریابی را متوقف کنید. چون ممکن است باعث آزار و تحریک طرفداران شما بشود. مگر اینکه شما Drake یا Maceo Plex باشید و حرفی برای گفتن داشته باشید و مثلا بخواهید یک اجرای محرمانه را اعلام کنید. اما این کار برای منتشر شدن یک میکس تیپ جدید مناسب نمی‌باشد. اعلام کردن اتفاقاتی که هنوز رخ نداده اند و نمی‌توان درباره‌ی آنها حرف زیادی زد و بزرگ جلوه دادن آنها در رسانه‌های اجتماعی و گوش به زنگ نگه داشتن مخاطبان اغلب اوقات می‌تواند نتیجه‌ی عکس داشته باشد و این می تواند مانند گریه‌ی با صدای بلند یک بچه برای جلب توجه باشد که از نظر مخاطبان اصلا جذاب نمی‌باشد.

متعهد نبودن به اندازه ی کافی

اگر شما با اَکانت‌های خود به عنوان محلی برای تبلیغات و پست کردن بنر‌ها برای تولیدات و خدمات خود رفتار کنید، به نظر نمی رسد که موفق شوید. کلمه‌ی کلیدی در واژه "رسانه های اجتماعی" کلمه ی اجتماعی می‌باشد. به طور مشخص، پروموت کردن در رسانه‌های اجتماعی یک سرمایه گذاری تجاری است. شما می‌خواهید مخاطبان برنامه‌ی خود را افزایش دهید، مردم را متقاعد کنید تا پک سمپل شما را دانلود کنند، به آخرین میکس شما گوش کنند و ... به این ترتیب شما برای آسان کردن این کار از رسانه های اجتماعی استفاده می‌کنید. با این حال اگر شما با اینستاگرام و توییترخود فقط برای تبلیغات و پست کردن بنر ها برای تولیدات و خدمات خود رفتار کنید، به نظر نمی‌رسد که موفق شوید. رمز موفقیت پروموت کردن در رسانه های اجتماعی ایجاد یک اجتماع است. اگر شما یک اجتماع متعهد و واقعی بسازید، آن موقع است که شما می‌توانید با موفقیت کار خود را برای آنها بازاریابی کنید.

درگیر شدن بیش از اندازه

درگیر شدن بیش از حد با رسانه‌های اجتماعی خیلی سریع شما را به سمت مسیر اشتباه و تبدیل شدن به یک هرزنامه نویس سوق می‌دهد. فرض کنید از طرفی می‌خواهید به مخاطبان تان آخرین ریمیکس خود را اعلام کنید و از طرف دیگر هم کسی دوست ندارد با نوتیفیکیشن‌های مثل هم و تکراری روبرو شود و اگر شما دائما تمایل به اظهار وجود کردن و نمایان کردن پروفایل خود داشته باشید  مشخصا به نظر نمی‌رسد که در بلند مدت برای حرفه‌ی شما مفید باشد. این مورد برای حفظ تعادل شما در استفاده از این رسانه‌ها بسیار مفید می‌باشد، در کل به خاطر داشته باشید کیفیت همیشه بر کمیت اولویت دارد.

پیش نمایش ترک

سبک فیلم برداری با دوربین لرزان، صدای ضعیف، جا به جا شدن دوربین بین بلند‌گو‌ها و نمایش دادن صفحه‌ی Ableton Live نشان می‌دهد که ویدئو شما یک پیش نمایش از یک اجرای استودیویی می‌باشد. ما متوجه شده ایم که گاهی اوقات این نوع تکنیک به بن بست می‌خورد، اما در مواردی هم تعداد زیادی لایک خورده و به اشتراک گذاشته می‌شود. تفاوت آنها ساده است، آن بستگی به محتوی شما دارد. یک سمپل لوپ نیمه کاره کاملا متفاوت‌تر از یک صدای کوبنده ی تمام شده می‌باشد. اساسا قانون این است چیزی که نیمه تمام است یا کاری که دارای پتانسیل اما هنوز کامل نشده است را در رسانه‌های اجتماعی ارسال نکنید، پست کردن یک کلیپ از یک ترک کوبنده‌ی مطلق چیزی است که مردم واقعا از کلیک کردن بر روی آن واقعا خوشحال می‌شوند. ولی بعد از آن کار شما باید به زودی کار اصلی را هم منتشر کنید و برای بدست آوردن نتایج و بازخورد های خوب باید کیفیت را به کار خود اضافه کنید و همیشه فقط به فکر پست کردن کلیپ و نمایش نویز‌های دیجیتالی با کیفیت صدای بد نباشید.

پست کردن در عصبانیت / نمایش رفتار بد

در محافل آنلاین به اندازه ی کافی نفرت و حالت منفی افراد دیده می‌شود، شما باید سعی کنید تا در این مرافه‌ها شرکت نکنید و با کسی به صورت آنلاین بحث و کشمکش به راه نیاندازید. به یاد داشته باشید که رسانه‌های اجتماعی نقش اصلیشان میزبانی از بحث و مشاجره‌ی شما نیست، پس مخصوصا با افراد ناشناسی که در صفحات شما شروع به بحث، انتقاد یا بدگویی از شما می کنند بحث نکنید.
بهترین فایده‌ی رسانه‌های اجتماعی این است که مردم از سراسر دنیا با هر نوع زبان، و فرهنگ و عقیده‌ای را به هم متصل کرده است و به ما این امکان را داده است تا بتوانیم از طریق این رسانه‌ها ایده ها را به اشتراک بگذاریم و تبادل نظر کنیم. به همین دلیل است که رسانه‌های اجتماعی هنوز فوق العاده ترین راه برای بحث در مورد موسیقی، میکس‌ها، دی جی ها، فرمت‌ها و هر چیز دیگری مربوط به این فرهنگ می‌باشد. پس از این فضای رایگان که در اختیار شما قرار گرفته است درست استفاده کنید. برای افراد غریبه خود را فردی بی ادب جلوه ندهید. برای مثال مدتی قبل Deadmau5 به دلیل درگیری لفظی و داشتن رفتاری نا هنجار بدنام شده بود. همچنین دوباره با انتشار ویدئویی در انتقاد از ترک هنرمندی دیگر نام خود را بد جلوه داد. 

منبع دی جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *