5 مشکل دی‌جی های تازه‌کار

5 مشکل دی‌جی های تازه‌کار

در دسته بندی : دی‌جی , روانشناسی دی‌جی

دی جی هایی که در پلی کردن در کلاب ها تازه کار هستند، مطمئنا در ابتدای کار اشتباهات و موانع مختلفی را تجربه می کنند. در این مقاله ما برخی از این اشتباهات رایج را با شما به اشتراک می گذاریم و همچنین نکات عالی برای جلوگیری از ارتکاب آنها را به شما می گوییم.
می توانم به جرات به شما بگویم که تجربه بهترین معلم است. شروع دی جی کردن در کلاب به عنوان یک نوجوان و گذراندن بیشتر آخر هفته های زندگی در پشت میز دی جی ممکن است با اشتباهات زیادی همراه باشد. دی جی های جدید مطمئنا در شروع فعالیت خود موانع زیادی را تجربه کرده اند. ما5 مورد از این موانع را کشف کرده ایم و بهترین وجه جلوگیری از آنها را به شما می گوییم.

پلی نکردن موسیقی کلاسیک یا نوستالژیک به اندازه ی کافی

بسیاری از دی جی های جدید به اشتباه باور دارند که پلی کردن موسیقی های کاملا جدید به طور دائم از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. در حالی که این کار یک راه عالی برای خراب کردن ترک های جدید است و داشتن یک مجموعه ی سر زنده از ترک های خاطره انگیز می تواند در مشاهده ی واکنش ها در سالن رقص تاثیر گذار باشد و بتوانید سلیقه های مختلف را متوجه شوید.
حقیقت این است که اکثر مردم در بیشتر کلاب ها تقریبا به اندازه ی ما درگیر موسیقی نیستند. بیشتر موسیقی های ساخته شده ی امروزی یک بار مصرف هستند. بیشتر دی جی های کلاب به جای اینکه به دنبال ترک های جدید بگردند به ناچار ترک هایی که در طول زمان اثبات شده اند را پلی می کنند ولی اکثر استیج های موسیقی زیر زمینی از این قائده مستثنی هستند. اما حتی در زیر سبک ها و کلاب های خاص، تعداد کمی از دی جی ها می توانند قدرتی که یک ترک کلاسیک و ترک های ثابت شده در طول زمان در سالن رقص دارد را انکار کنند.
راه حل: همیشه یک پوشه از ترک های کلاسیک یا نوستالژی کلاب را آماده داشته باشید. مثلا موسیقی House معمولا نیازمند ترک های قدیمی، آشنا و مورد علاقه ی مخاطبان می باشد، پس تحقیق در این زمینه مهم است.

زیر نظر نگرفتن جمعیت

هنگامی که به عنوان یک دی جی کلاب شروع به کار کردم به یاد دارم که فکر می کردم بعضی ترک های هیت می توانند برای بچه های مدرسه مان خیلی جالب باشد و تمایل داشتم ترک های کوبنده ای که امتحان خود در طول زمان پس داده بودند را به جای ترک های داغ و جدید منتشر نشده پلی کنم. اما این موضوع کاملا متغییر است و به محلی که در آن اجرا می کنید بستگی دارد. اما برای اکثر کلاب هایی که به سمت جریان اصلی موسیقی مانند هاوس و تکنو حرکت می کنند، یافته های جدید شما می توانند غافل گیر کننده باشد. ولی در کلاب های محلی و یا مراسم های جشن عروسی یا تولد مخاطبان شما که افراد دیگری هستند و اصلا برایشان اهمیت ندارد که ترک های پرومو یا خیلی جدید را برایشان پخش کنید. آنها به احتمال زیاد فقط با شنیدن ترک هایی از چند هنرمند مطرح پاپ راضی می شوند.
راه حل: برنامه ریزی خود برای اجراهایتان را بهبود ببخشید و جمعیت مقابل خود و علایق شان را بشناسید. همیشه و در تمام زمینه ها آشنایی و آگاه بودن از احساس و افکار طرف مقابل در برقراری یک ارتباط بهتر با افراد به شما بسیار کمک خواهد کرد. خود را جای کسی قرار دهید که در هفته 40 ساعت کار می کند و می خواهد کمی آخر هفته ها در کلاب ریلکس کند، پس این شما هستید که باید برای جمعیت محیطی مناسب ایجاد کنید و شرایط آنها طوری نیست که پا به پای موسیقی شما بخواهند تحرک داشته باشند و برقصند.

استفاده ی نادرست از رسانه های اجتماعی و زیاده روی بدون ملاحضه

استفاده ی نادرست از رسانه های اجتماعی و زیاده روی بدون ملاحضه

الزاما این به سود یک دی جی نیست که تمام جزئیات سفر خود را به صورت آنلاین اعلام کند. مطمئنا شروع مکالمات در فیسبوک می تواند جالب باشد، اما این کار را با یک تعادل دقیق انجام دهید. قرار دادن هر جنبه ای از کار شما در رسانه های اجتماعی می تواند غیر حرفه ای به نظر برسد. اکثر دی جی های موفق از این پلتفرم ها برای ارتباط با مخاطبان، و پروموت کردن سابقه و اعتبارشان به عنوان یک هنرمند استفاده می کنند.
آنها از این رسانه ها به عنوان فرصتی برای مطرح کردن ایده های ناب خود به صورت روتین استفاده می کنند. قبل از اینکه خسته شوید : از اینکه بیش از حد خودتان را حرفه ای تر از بقیه جلوه دهید دست بکشید، طوری رفتار نکنید که انگار یک دی جی هدلاین EDC هستید و هر ماه اجرایی خاص دارید، چون هواداران و دوستان تان از این اغراق شما خسته خواهند شد.

راه حل: یک برند بر پایه ی یک محتوای واقعی ایجاد کنید، و برای تبلیغ آن از رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

آشنا نبودن با ابزار های دی جی استاندارد

آشنا نبودن با ابزار های مختلف یک مشکل بزرگ است که معمولا اکثر دی جی های جدید در ابتدای فعالیت خود با آن مواجه می شوند. این بسیار معقولانه است که دی جی های جدید به خاطر بودجه خود کنترلر ها را انتخاب کنند. اما دی جی های کلاب باید در نظر بگیرند که چطور ابزار های انتخابی آنها بر قابلیت پلی کردن آنها در مکان های خاص تاثیر  گذار است. همه مکان ها دارای ابزار ها یا کنترلر های یکسان نمی باشند.
در کلاب های بزرگ تر فناوری صوتی طوری است که به شما اجازه نمی دهد به دور تجهیزات صوتی کلاب سرکشی کنید و بخواهید آنها را تنظیم کنید. به طور خاصی همیشه استاندارد های متفاوتی در کلاب های مختلف وجود دارد که بر اساس سبک های مختلف طبقه بندی شده اند. به عنوان مثال در مورد دستگاه های متداول کلاب ها , بسیاری از دی جی ها با فرمت های متنوع در آمریکا و اروپا از یک میکسر Serato و دو ترن تیبل استفاده می کنند. برای کلاب هایی که بیشتر بر روی تکنو و هاوس تمرکز دارند، ست های CDJ و میکسر پایونیر در آنجا حکمفرمایی می کنند و برای این سبک ها عالی هستند.
پس به صورت عاقلانه دی جی های جدید باید در اسرع وقت خود را آماده ی کار با استاندارد های تکنولوژی کنند. چون سوئیچ کردن بر روی یک ابزار نا آشنای دیگر در محیط اجرای شما می تواند یک رنجش بزرگ باشد. برای اینکه بتوانید یک ست را پلی کنید نیازمند کمک بودن به صورت متعدد می تواند برای پروموت کننده ها امری ناخوشایند، و غیر مطمئن باشد.

راه حل: مشخص کنید که چه ابزاری در موقعیت شما محبوب می باشد، و با آن آشنا شوید. برای تنظیمات خودتان به دنبال استثنا نباشید و چیز های غیر ضروری را برای خود پیچیده نکنید.

منبع دی جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *