۴ نکته در استفاده از لوپ ها در آهنگسازی

۴ نکته در استفاده از لوپ ها در آهنگسازی

در دسته بندی : آهنگسازی

برخی اوقات در هنگام آهنگسازی شما به یک ضرب اولیه نیاز دارید. شما یک اسکلت برای آهنگ خود درست کرده اید اما این اسکلت فاقد "حس و موج" است. باید بدانید که در یک مهمانی هیچ چیز اندازه ی یک گروو درام فوق العاده شما را از جا بلند نمیکند. ما همیشه برای بسیاری از بخش های آهنگسازی یک گروو درام خوب تاثیر گذار پیدا میکنیم و هنگامی که احساس میکنیم بخش درام قفل شده ، احتمال کمی وجود دارد که المان های جدید اضافه کنیم.

-پک های پشتیبان

چیز های زیادی در مورد دقت و پشتیبانی پک های صوتی نوازندگان درام بزرگ وجود دارد. شما میتوانید زمان زیادی را به برنامه نویسی درام بپردازید، اما در اینجا یک در قفل شده وجود دارد که شما هیچوقت کلید آن را نخواهید داشت: که آن المان یک عکس العمل انسانی در تعامل با یک درام فیزیکی است . در نواختن درام فیزیکی متغییر های بیشتری برای ابراز کردن و بیان حس وجود دارد تا اینکه یک نرم افزار بتواند آن رفتار انسانی را تقلید کند.

-پردازش

زمانی که ما با لوپ ها کار میکنیم، تمایل داریم که لوپ را منحرف کنیم تا اینکه لوپ ما را از مسیرم منحرف کند. به این معنی که، پس از به وجود آوردن طرح اصلی آهنگ، لوپ های درام را اضافه می کنیم، قبل از اینکه بخواهیم صدای سازی را ضبط کنیم. این به دلیل آن است که گزینه های محدودی با لوپ ها در اختیار شما است. بسیاری از مردم این را به عنوان یک نقطه ضعف یا اشکال می بینند، و ما متوجه شدیم که گزینه های زیادی میتوانند منجر به یک سردرگمی شوند که در تصمیم گیری ها نهایی نمیشوند.

-سازمان دهی مجدد

هیچ شکی در آن نیست که پس از ساختن یک کتابخانه ی لوپ بزرگتر، پیدا کردن گروو ها سخت تر شود. و در بلند مدت ما تمایل داریم که لوپ دلخواهمان را از پوشه های مجزا با تمپو و گروو مشخص پیدا کنیم تا اینکه بخواهیم آن را از همان پوشه ی اولیه که همه چیز باهم یک جا هستند پیدا کنم. پس راه حل این است که برای تمپو و گروو پوشه های منبع را ایجاد کنید و لوپ های خود را بنا بر خواسته و نیاز و مجموعه هایتان دسته بندی کنید.

-DAW

شما می توانید برای دستکاری و ویرایش لوپ ها از هر DAW استفاده کنید. اما ما Ableton Live را ترجیح می دهیم. ما اغلب اوقات از ReWire برای اتصال Pro Tools در حالت slave استفاده می کنم و معمولا تمپوی لوپ های درام را برای تناسب با آهنگ تنظیم می کنیم. ما در Ableton Live گزینه های تغییر زمان را پیدا کردیم که آن را از هر DAW دیگری برتر کرده و می توان تمپو ها را بدون انحراف صدا تغییر داد.

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *