مروری بر زندگی  Eric Estornel ملقب به MACEO PLEX

مروری بر زندگی Eric Estornel ملقب به MACEO PLEX

در دسته بندی : معرفی هنرمندان

Eric Estornel  دی جی و آهنگساز در سبک تکنو و با اصالت آمریکایی-کوبایی می باشد و هم اکنون در اسپانیا اقامت دارد . او در تگزاس به دنیا آمد و دوران کودکی و نوجوانی او در دو ایالت دالاس و میامی گذشت. اریک استورنل ملقب به"Maceo Plex" پیشرفت های باور نکردنی داشته و هنوز هم موسیقی‌های منحصر به فرد ویران کننده‌ای را در این صنعت منتشر می کند. 

علاقه ی وافر او به دی جی کردن به سال 1993 زمانی که او 15 سال داشت، برمیگردد و مدتی بعد به طرز عمیقی مشتاق شد تا ایده‌های موسیقیایی خودش را در تولیدات خود پیاده کند. از آن لحظه به بعد اریک تحت سه نام  خودش یعنی  Maetrik، Mariel Ito وMaceo Plex شروع به آهنگسازی حرفه‌‌ای و غنی کرد و آمیختگی منحصر به فردی بین سبک‌های تکنو، هاوس، فانک و الکترو ایجاد کرد که فقط "اریک" می توانست این نوع آهنگسازی را انجام دهد.

این شاید به خاطر ریشه ی کوبایی یا حضور چند ساله ی او در این بازی بود، اکنون ۲0 سال از تاریخ اولین انتشار موسیقی او درImmigrant Records در سال 2000 می گذرد و اریک هنوز در حال تلاش برای آینده ی موسیقیDance است. اریک پس از سازماندهی کارهایش در دنیای تکنو با نام Maetrikدر اوایل سال ۲۰۰۰، سبک‌های انتزاعی‌تر الکترو و IDMخودش را با نام Mariel ltoنیز منتشر کرد. اما بدون شک 2009 یک سال باور نکردنی بود و فقط کارهای شگفت انگیز از این استعداد بی قید و شرط او انتظار می رفت. او در سال ۲۰۰۹ نام Maceo Plex را برای ترک‌های مناسب فستیوال خود انتخاب کرد، ولی به مرور زمان، ترک‌هایی که تحت این نام منتشر می‌کرد تیره‌تر و درونگرایانه‌تر شدند.

او بیشتر به خاطر داشتن تنوع گسترده در سبک‌های آهنگ‌سازی‌اش، که در درجه‌ی اول تحت تاثیر سبک هاوس و تکنو و همچنین عناصر الکترو و تک هاوس بود، شناخته شده است.او در سال ۲۰۱۱ اولین آلبوم خودش را تحت نام Maceo Plexمنتشر کرد که Life Indexنام داشت. او در بسیاری از برترین کلاب‌های دنیا از جمله Spaceو Amnesiaاجرا داشته و از سال ۲۰۱۶ نیز کلاب شبانه‌ی خودش را راه اندازی کرد که نامش Mosaicاست و در همان سال آلبوم Journey to Solar را نیز منتشر کرد و یک سال بعد یک آلبوم جدید با نام Solar را منتشر کرد که برگرفته از نام پسرش بود و این سومین آلبوم استودیویی او بود. او در این آلبوم از صداهای پر معنی تر و عمیق‌تری استفاده کرده بود تا ارتباط بیشتری با شنونده برقرار کند و بیشتر ترک‌های آن در سبک الکترونیکا بود. اریک تحت نام Maceo Plex حدود ۲۰ تک آهنگ و تعداد زیادی از ترک های ریمیکس منتشر نشده را در کارنامه‌اش ثبت کرده طوری که در بیشتر اجراها  نسخه های اختصاصی خود را به گوش شنوندگان می رساند و در این کار نیز موفق  بوده و جذابیت خاص دیگری برای مخاطبان در اجراهای بزرگ  به ارمغان می آورد .

او اولین آلبوم سبک مینیمال تکنو خودش به نام Quality Exertionرا با نام Maetrik‌ در سال ۲۰۰۲ منتشر کرد و در سال ۲۰۰۵ نیز آلبوم Casi Profundoرا منتشر کرد. او با این نام ۳ آلبوم استودیویی و ۱۵ آلبوم EPبه همراه حدود ۳۰ تک آهنگ را منتشر کرده است و همچنان با استفاده از دو نام استیج مختلف Maceo Plex و Maetrikدر حال انتشار آثار جدیدش است. اریک در حال حاضر یکی از برترین هنرمندان آهنگساز و دی جی در سبک Techno، Melodic House و Indie Dance می‌باشد و یکی از هنرمندان اصلی لیبل تکنو معروف Drumcode متعلق به دی جی و آهنگساز Adam Beyerاست و همچنین لیبل Diynamicکه متعلق به دی جی مشهور سبک تکنو Solomun است نیز یکی از میزبان‌های پخش آثار قوی این هنرمند است و در لیبل‌های معروف دیگری از جمله Beatfreak، Crosstown Rebels، Lone Romantic، و همچنین دو لیبل Ellum Audioو Ellum Black که متعلق به خود اریک هستند، آثارش را منتشر کرده است.

او با کنار گذاشتن گرایش های گذشته و شکستن حد و مرز سبک های موسیقی کاری کرد که کسی نمی تواند تولیدات او را استدلال کند و کارهای اریک که از قلب یا گاهی از ذهن پر هرج و مرج او بیرون می آیند همیشه حقیقی و درست سرجای خود روی ذهن مخاطبان هک شده است. Maceo Plexبا دی جی‌های معروفی از جمله Adam Beyer، Carl Cox، Tale of Us، Solomun، Richie Hawtinدر بزرگ‌ترین فستیوال‌ها و کلاب‌های دنیا به صورت b2bاجرا داشته است و همچنین در لاین آپ‌های زیادی با دیگر دی جی‌های بزرگی مانند Nina Kraviz، Hotsince82، Marco Carola، Nicky Romero، Hernan Cattaneo، Henry Saiz، Mind Against، Adriatique، Amelie Lens، Monika Kruse، Anna، Joseph Capriati، Joris Voornو .... اجرا داشته و در فستیوال‌های بزرگی مانند Ultra، Awaikings، Exit، Tomorrowlandو ... حضور ثابت قدمی داشته است.

 
منبع دی جی سنتر : هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *