آخرین قیمت تجهیزات دی جی در بازار های جهانی

آخرین قیمت تجهیزات دی جی در بازار های جهانی

در دسته بندی : دی‌جی , راهنمای خرید

تجهیزاتی که دی جی ها به کار می برند بسیار متنوع و متفاوت است. اما برای اینکه بتوانید برخی از وسایل ضروری و ابتدایی را تهیه کنید، حدودا به 1400 دلار نیاز خواهید داشت. هزینه ای که باید پرداخت کنید بسته به تجهیزاتی که خریداری می کنید نیز متغیر است. گاهی اوقات هزینه خرید قطعات ممکن است بیشتر از این مقدار شود و گاهی اوقات نیز با خرید دستگاه دی جی دسته دوم این هزینه می تواند کمتر شود. قطعا شما نمی خواهید که تجهیزاتی بخرید که ارزش خرید ندارند. به همین دلیل از قبل باید خوب درمورد تجهیزات مختلف تحقیق کرده باشید. در این مقاله درمورد قیمت تجهیزات دی جی توضیح داده خواهد شد.

قیمت تجهیزات دی جی

  1. اسپیکر دی جیقیمت تجهیزات دی جی

اسپیکر ها و باند های دی جی یکی از قطعه های گران قیمت تجهیزات دی جی محسوب می شوند. این اسپیکر ها در بازار های جهانی از 50 تا 500 دلار قیمت دارند. تفاوت فاحش بین کیفیت، اندازه و صدای تولید شده توسط اسپیکر دلیل اصلی این موضوع است. امروزه برند ها شروع به عرضه بلندگو های قدرتمندی کرده اند که اندازه کوچکتر و هزینه کمتری دارند. به همین دلیل شما درمورد قیمت تجهیزات دی جی برای تهیه اسپیکر دیگر لازم نیست که چندان نگران باشید.

برای مثال یکی از اسپیکر های با کیفیت اسپیکر Macjie MR8 mk3 است که با قیمت حدودی 160 دلار در آمازون فروخته می شود. این یک قیمت عالی برای یک اسپیکر 8 اینچی با کیفیت بسیار بالا است. اما اگر بخواهید بودجه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید تا اسپیکر های بزرگ تری تهیه کنید، می توانید به سراغ اسپیکر های 10 اینچی یاماها بروید که با قیمت حدودی 400 دلار در بازار های جهانی عرضه می شوند.

در حین بررسی قیمت تجهیزات دی جی باید این نکته را هم متذکر شویم که حواستان باید به قیمت بیش از حد پایین اسپیکر نیز باشد. اسپیکر هایی که قیمت بیش از حد پایینی دارند، از قطعات ارزان قیمت در ساخت خود استفاده می کنند و کیفیت صدای پایینی دارند. همچنین بسیاری از اسپیکر هایی که 50 دلار قیمت دارند، تنها می توانند تا حجم مشخصی صدا بدون افت کیفیت تولید کنند. به همین دلیل برای اینکه بتوانید اسپیکر خوبی تهیه کنید که هم کیفیت صدای خوبی داشته باشد و هم کیفیت ساخت خوبی داشته باشد، بین اسپیکر های 200 تا 250 دلاری یک اسپیکر را انتخاب کنید.

  1. کنترلر دی جیقیمت تجهیزات دی جی

دومین قطعه مهم برای یک دی جی، کنترلر است. درمورد قیمت تجهیزات دی جی باید گفت که کنترلر ها حتی از اسپیکر ها نیز بازه قیمت بیشتری دارند؛ زیرا شما می توانید یک دی جی کنترلر را از قیمت حداقل 100 دلار تا 4000 دلار در بازار های جهانی پیدا کنید.

کنترلر های دی جی بخش ضروری تجهیزات دی جی هستند که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند. یک کنترلر وظیفه صفحه گردان و یک میکسر را به تنهایی انجام می دهد. به همین دلیل کنترلر، دی جی را از دردسر حمل و نقل و جابجایی تجهیزات سنگین نجات خواهد داد. برای اینکه بتوانید با دی جی کنترلر کار کنید، تنها به یک لپ تاپ و نرم افزار رابط نیاز خواهید داشت.

درمورد قیمت تجهیزات دی جی باید گفت که خوشخبختانه این محصول را نیز می توانید در بازه های قیمت پایین خریداری کنید و در عین حال محصول مناسب و با کیفیتی داشته باشید. برای مثال دی جی کنترلر پایونیر مدل DJ DDJ-SB3 یکی از مدل های کنترلر است که با قیمت 250 دلار توسط شرکت به بازار عرضه شده است. اگر به دنبال کنترلر هایی می گردید که ویژگی های بیشتری مانند رابط صوتی صفحه لمسی و غیره داشته باشند، باید بودجه خود را تا 600 دلار نیز افزایش دهید.

  1. هدفون دی جیهدفون دی جی

یکی دیگر از تجهیزاتی ضروری که همه دی جی ها به آن نیاز دارند، هدفون دی جی است. درمورد قیمت تجهیزات دی جی باید گفت که به غیر از قیمت هدفون سه عامل دیگر نیز هست که شما حین انتخاب این وسیله باید در نظر بگیرید. این سه فاکتور در درجه اول شامل کیفیت صدا، سهولت استفاده و راحتی آن می شود.

هدفون ها نیز مانند دیگر تجهیزات مدل های بسیار متنوعی دارند. این وسایل نیز در مدل های ارزان قیمت تا بسیار گران قیمت عرضه می شوند. شما می توانید بسته به بودجه ای که دارید یکی از مدل های هدفون را انتخاب کنید.

یکی از هدفون های با کیفیتی که می توانید انتخاب کنید، هدفون Behringer HPX2000 است که مخصوص دی جی ها طراحی و ساخته شده است. این هدفون باکیفیت با قیمت 37 دلار در آمازون به فروش می رسد. اما همانطور که گفتیم قیمت تجهیزات دی جی بسیار متغیر است. شما می توانید هدفون میان رده سونی MDR7506 را که حدود 200 دلار قیمت دارد نیز خریداری کنید.

  1. میکسر

میکسر

وسیله بعدی میکسر دی جی است. یک میکسر دی جی می تواند از 60 تا 2000 دلار قیمت داشته باشد. دلیل آن نیز مدل های بسیار مختلف و متنوع در بازار است. به طور کلی از میکسر دی جی برای ایجاد تغییرات بین دو کانال و تنظیم آن ها استفاده می شود.

میکسر ها می توانند مقرون به صرفه باشند. مانند مدل Numark M101USB که یک سری از ابتدایی ترین ویژگی های یک میکسر را ارائه می دهد. همچنین یک میکسر می تواند بسیار گران قیمت تر باشد و ویژگی های بسیار زیادی داشته باشد. مانند مدل پایونیر DJM2000 Nexus که تا 2000 دلار قیمت دارد.

نتیجه گیری

تجهیزات دی می توانند از نظر قیمت بسیار متفاوت باشند. دلیل این تفاوت قیمت بسیار گسترده در بین محصولات کیفیت و نام تجاری آن هاست. هر چه محصولات با کیفیت تری از برند های معتبر تر خریداری کنید، باید به همان نسبت هزینه بیشتری را نیز پرداخت کنید. اما می توانید محصولاتی با همان کیفیت از برند های کمتر شناخته شده بازار تهیه کنید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید. در این مقاله برای آشنایی بیشتر درمورد قیمت تجهیزات دی جی توضیح داده شد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *