معرفی محصولات برند دی جی نیتیو اینسترومنتز

معرفی محصولات برند دی جی نیتیو اینسترومنتز

در دسته بندی : دی‌جی

a

در حوزه موسیقی و تجهیزات دی جی شرکت های بسیار زیادی در بازار هستند که مشغول به تولید تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری در بین دی جی ها هستند. اما شمار کمی از برند ها هستند که بین عموم شناخته شده اند و کیفیت بالای محصولات آن ها در بین دی جی ها ثابت شده است. یکی از این شرکت ها برند دی جی نیتیو اینسترومنتز است. در این مقاله سعی داریم تا شما را با این برند آلمانی با تجربه که از قدیمی ترین ترین برند های تولید کننده تجهیزات دی جی است، آشنا کنیم.

دی جی نیتیو اینسترومنتز

برند دی جی نیتیو یک شرکت آلمانی است که در حوزه نرم افزار و سخت افزار موسیقی برای تولید موسیقی، طراحی صدا، اجرا و دی جی فعالیت دارد. دفتر مرکزی و اصلی شرکت که امکانات بسیار زیادی دارد در برلین قرار گرفته است. اما این شرکت شعبات دیگری در لس آنجلس، توکیو، لندن، پاریس و شنژن نیز دارد.

تاریخچه برند

دی جی نیتیو اینسترومنتز

شرکت دی جی نیتیو اینسترومنتز به عنوان یک شرکت خصوصی در سال 1999 در برلین آلمان تاسیس شد که دفتر رسمی شرکت نیز هنوز در برلین قرار دارد. بنیان گذاران این شرکت دو فرد با نام های استفان اشمیت (Stephan Schmitt) و وولکر هینز (Volker Hinz) بودند. استفان و وولکر در ابتدا در سال 1996 از نام Native Instruments استفاده می کردند. در ابتدای کار این دو فرد یک Generator (یک نرم افزار ماژولی که بعدا پایه و اساسی برای محصول در حال توسعه Reaktor شد) را تولید کردند.

پس از انتشار Generator برند بین عموم شناخته شد و کارمندان شرکت افزایش پیدا کردند. کمی بعد Bernd Roggendorf و دانیل هارور نیز به شرکت اضافه شدند. بعد از آن در سال 1999 شمار کارکنان شرکت دی جی نیتیو اینسترومنتز باز هم افزایش یافت و صاحبان شرکت ساختمان اصلی برند خود را به منطقه کروزبرگ برلین منتقل کردند. از سال 1999 به بعد فعالیت شرکت به صورت جدی شروع شد.

در سال 2000 این برند برای اولین بار تصمیم گرفت که تجهیزاتی برای جامعه دی جی تولید کند. اولین تولید این شرکت برای دی جی ها محصولی نرم افزاری به نام Traktor بود که امروزه کمتر دی جی ای است که نام برنامه ترکتور به گوشش نخورده باشد. کمی بعد یعنی در سال 2002 نیز شرکت گسترده تر شد و نمونه های نرم افزاری در قالب محصولاتی مانند Kontakt و Battery توسط دی جی نیتیو به بازار عرضه شد.

محصولات برند دی جی نیتیو اینسترومنتز

برای شروع در حوزه سخت افزار این برند در ابتدای سپتامبر 2004 تصمیم به همکاری با شرکت تولید سخت افزاری دی جی یعنی Stanton Magnetics گرفت و برای فروش هر چه بهتر محصولات خودش با فروشگاه آنلاین موسیقی Beatport قراردادی را امضا کرد. در سال 2004 اولین محصول سخت افزاری این برند یعنی آمپلی فایر گیتار به بازار عرضه شد و بعد از آن برند محصولات دیگری را برای دی جی ها به بازار عرضه کرد. در سال 2006 دی جی نیتیو اینسترومنتز به 3 بخش مجزای ساز ها، دی جی و گیتار تقسیم شد و به فعالیت خود ادامه داد.

در مارس 2017 شرکت استارتاپ متاپاپ را خریداری کرد و آن را به زیرمجموعه خود در آورد. در ژانویه 2021 نیز اعلام شد که شرکت سرمایه گذاری خصوصی به نام Francisco Partners بخش بزرگی از سهام نیتیو را خریداری کرده است. شرکت نیتیو در آوریل 2022 به یکی از زیر مجموعه های برند Soundwide تبدیل شد.

محصولات برند دی جی نیتیو اینسترومنتز

برای آشنایی بیشتر با این شرکت، بهتر است با دو محصول معروف این شرکت آشنا شوید:

  • ترکتور

ترکتور

همان طور که در متن نیز اشاره شد، یکی از محصولات مهم این برند نرم افزار ترکتور است. شرکت نیتیو به تازگی تغییرات زیادی را در این برنامه اعمال کرده است. بعد از اعمال این تغییرات دی جی نیتیو در آگوست 2022 اعلام کرد که برای استفاده از برنامه ترکتور و دسترسی به یک سری قابلیت های انحصاری سرویس پرو پلاس را ارائه می کند که برای به دست آوردن حق اشتراک آن باید ماهانه 4.99 دلار یا 49 دلار در سال به شرکت پرداخت کنید.

در ابتدای آغاز این سرویس با پرداخت حق اشتراک تنها ویژگی اضافه ای که در برنامه قرار گرفته بود، کیت درام 808 بود. در آپدیت های بعدی دی جی نیتیو اینسترومنتز ویژگی های دیگری نیز به برنامه اضافه کرد. برای مثال یکی از ویژگی ها وجود 11 کیت مختلف بود که هر کدام برای سبک های مختلف از جمله تکنو، هاوس، EDM و غیره طراحی شده بودند. همچنین کنترلر های NI Traktor نیز با کنترل های انتخاب افکت هماهنگی بیشتری پیدا کرده بودند و می شد آن ها را با سخت افزار استفاده کرد. آخرین آپدیت برنامه که مربوط به نسخه 3.8 می شود نیز شامل پنج کیت درام جدید از مجموعه های مختلف مانند House، Organic House، Dub Techno، Industrial و Rave بود.

  • Reaktor

Reaktor

یکی دیگر از محصولات برند دی جی نیتیو اینسترومنتز شامل برنامه Reaktor می شود. این محصول یکی از اولین محصولات نرم افزاری برند دی جی نیتیو است که هنوز هم در دست توسعه است. برنامه Reaktor در ابتدا برای ویندوز طراحی و به بازار عرضه شد. در ابتدای کار این برنامه تنها از یک کارت صدا خاص طراحی شده توسط خود شرکت پشتیبانی می کرد. اما دو سال بعد دی جی نیتیو برنامه را طوری طراحی کرد که با کارت صدا های تولید شده توسط شرکت های ثالث نیز کار کند. در حال حاضر آخرین نسخه از این برنامه نسخه 6 آن است که یک سری از ویژگی های متفاوت و خاص را به دی جی ها ارائه می کند تا راحت آهنگ های خود را طراحی و اجرا کنند.

نتیجه گیری

دی جی ها همیشه سعی می کنند که از بهترین محصولات بازار استفاده کنند تا کیفیت کار آن ها در بهترین سطح خود باشد. به همین دلیل همیشه تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری خود را از برند های معتبر بازار تهیه می کنند. یکی از برند های مطرح و شناخته شده بازار که سال های زیادی است در این زمینه مشغول به فعالیت است، دی جی نیتیو اینسترومنتز است. در این مقاله برای آشنایی بیشتر با این برند در مورد تاریخچه و محصولات این برند توضیح داده شد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *