راهنمای جامع خرید استند دی جی

راهنمای جامع خرید استند دی جی

در دسته بندی : دی‌جی , راهنمای خرید

احتمالا شما هم در هنگام دیدن عکس دی جی های مختلف، دیده اید که لپتاپ یا دیگر وسایل خود را بر روی یک وسیله قرار داده اند. شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که آن وسیله چیست و چرا دی جی ها مانند بقیه لپتاپ خود را بر روی میز قرار نمی دهند؟امروزه کامپیوتر و لپتاپ یکی از مهم ترین ابزار های کار دی جی هستند. آن ها اگر لپتاپ را در جای درست قرار ندهند، نمی توانند به خوبی از آن استفاده کنند. بنابراین استند دی جی یکی از مهم ترین وسایلی است که هر دی جی باید در میان لوازم خود داشته باشد. ما در این مقاله به چند نکته در خرید استند لپتاپ برای دی جی اشاره می کنیم و در پایان بهترین استند دی جی را معرفی می کنیم.

در هنگام خرید استند دی جی به چه نکاتی توجه کنید؟

استند دی جی
  • دوام و استحکام: اگر چه لپتاپ شما وزن زیادی ندارد؛ اما پایه شما باید استحکام موردنیاز را داشته باشد. اگر لپتاپ خود را بر روی استند دی جی سبک قرار دهید، ممکن است لپتاپ شما بیفتد. همچنین اگر در زمان سفر استند را تا کنید، احتمال شکستن آن بالاست.
  • انعطاف پذیری: بسیاری از پایه های لپتاپ انعطاف پذیر و قابل تنظیم هستند. در عین حال، تنظیم بعضی از استند های دی جی در بعضی محیط ها بسیار راحت تر است. حتی اگر می دانید چه سایزی برای استند دی جی انتخاب کنید، باز هم به انعطاف پذیری آن توجه کنید. یک استند لپتاپ مناسب و انعطاف پذیر باعث می شود که در هر محیطی استند را قرار دهید و اجرا کنید.
  • قابل حمل بودن: اگر به مراسم مختلف می روید و لازم است که لپتاپ را با خود به جا های مختلف ببرید، بهتر است به این گزینه توجه زیادی کنید. اگر فقط در یک کلاب فعالیت می کنید، این عامل تاثیر زیادی ندارد. به هر حال، اگر جابجایی زیادی دارید، استند دی جی باید تاشو و قابل حمل باشد.
  • اشغال فضا: برای قرار دادن لپتاپ بر روی استند دی جی، به فضای کافی نیاز دارید. به این فکر کنید که کنترلر دی جی، کیبور، ماوس و سایر لوازم جانبی چقدر فضا اشغال می کند. می توانید بر روی بعضی از استند های دی جی لپتاپ و کنترلر قرار دهید. هر چه از تجهیزات بیشتری استفاده می کنید، پایه شما لازم است بزرگ تر باشد.
  • ایستاده یا رومیزی: آیا استند را بر روی میز قرار می دهید یا زمین؟این عامل یکی از مهم ترین عوامل برای انتخاب استند دی جی است. اگر استند را برای تجهیزات استودیو می خواهید، باید عوامل دیگری را نیز در نظر بگیرید.

معرفی بهترین استند های دی جی

  • استند لپتاپ دی جی Pyle

استند لپتاپ دی جی Pyle

اگر به دنبال یک استند دی جی قدرتمند و ایمن هستید، این گزینه را به شما پیشنهاد می کنیم. دی جی های حرفه ای و مبتدی از این استند در محیط های مختلف استفاده می کنند. استند دی جی پایل تا ارتفاع 32 تا 42 سانتی متر تنظیم می شود و برای قرار دادن بر روی میز یا زمین بسیار عالی است. شما می توانید قسمت بالایی استند را کج کنید و در زاویه دلخواه بچرخانید. قسمت بالایی بسیار محکم و امن است و میکسر دی جی و لپتاپ را نگه می دارد. این پایه لپتاپ تاشو، قابل حمل و سبک است و پایه های آن ضد لغزش هستند. از نقاط ضعف این استند این است که در برابر تجهیزات سنگین مقاومت نمی کند.

  • استند دی جی Sound Town 14U PA DJ Rack

استند دی جی Sound Town 14U PA DJ Rack

این گزینه برای افرادی که زیاد سفر می کنند، بسیار مناسب است. این استند کیس مخصوص به خود را دارد و با چرخ هایی که در زیر آن قرار گرفته است، جابجایی بسیار آسان می شود. جنس بدنه از فولاد است و دستگاه شما بر روی آن در بهترین حالت قرار می گیرد. شما در چند ثانیه می توانید این استند یا کیس را به یک میز کار دی جی تبدیل کنید. با این وسیله به راحتی میکسر ها، آمپلی فایر ها و ریسیور ها را جابجا کنید و هیچ مشکلی نداشته باشید. این استند دی جی دو نقطه ضعف دارد: یکی اینکه اگر در معرض ضربه قرار بگیرد، چوب آن فرو می رود. همچنین قسمت بالایی استند قابلیت تنظیم ندارد.

  • استند دی جی On-Stage LPT5000

استند دی جی On-Stage LPT5000

برای تبدیل شدن به یک دی جی حرفه ای باید هزینه های زیادی را متحمل شوید. لازم است بهترین لوازم دی جی را بخرید و از نرم افزار های مختلف استفاده کنید. اگر فکر می کنید بودجه شما با خرید این لوازم تمام می شود، بهتر است به فکر یک استند دی جی اقتصادی باشید.

این گزینه هم قابل اعتماد است و هم قیمت معقولی دارد. شما می توانید ارتفاع را در چهار حالت تنظیم کنید. هم کنترلر دی جی و هم لپتاپ بر روی این استند دی جی قرار می گیرند. برای راحتی ارگونومیک بیشتر، لازم است زاویه قسمت بالایی را تغییر دهید یا آن را مانند یک میز صاف نگه دارید. این نوع پایه بسیار خلاقانه است و طراحی آن به گونه ای است که با هر محیطی سازگار است. تنها مشکل این استند این است که برای سر هم کردن آن باید وقت زیادی را صرف کنید.

جمع بندی

اگر تازه کار هستید و هنوز به یک دی جی حرفه ای تبدیل نشده اید، بهتر است استندی را انتخاب کنید که با مکان های مختلف سازگار باشد. بعضی از دی جی ها ترجیح می دهند که پایه لپتاپ را در حالت نشسته یا ایستاده تنظیم کنند. شما باید همه گزینه ها مانند ارتفاع و اندازه پایه ها را در نظر بگیرید. استند های محکم و انعطاف پذیر بهترین گزینه هستند. همچنین باید به میزان تحمل وزن استند، قیمت، استحکام، قابل حمل بودن و ... نیز توجه کنید. اگر قصد دارید که برای همیشه در یک شاخه از حرفه دی جی فعالیت کنید، باید به نکات دیگری نیز دقت کنید. ما در این مقاله به نکات خرید استند دی جی و بهترین استند ها اشاره کردیم.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *