چرا درست میکس کردن بسیار مهم است؟

چرا درست میکس کردن بسیار مهم است؟

در دسته بندی : دی‌جی

علاقه و شور به هنر دی جی کردن این روزها زیاد شده است. البته برای شروع این کار شما به یک اشتیاق به موسیقی نیاز دارید. همچنین شما به یک درک کلی از کارایی ابزار دی جی و کنترلرها نیاز دارید که بفهمید چه دستگاهی، چه کاری انجام می‌دهد چگونه انجام می دهد، چی به چی وصل می‌شود، رفع تنظیمات صوتی و ...

همچنین درک این نکته نیز بسیار مهم است که پویا بودن اجرا را حفظ کنید، همانطور که یک گروه موسیقی یا یک خواننده، یک بازیگر یا حتی یک معلم سعی می‌کند شنوندگان خودش را متمرکز نگه دارد این کاری است که یک دی جی نیز باید بکند، تمرین کردن برای بهتر شدن چیزی متفاوت از توانایی جلب توجه برای جمعیت داخل سالن و بالا نگه داشتن هیجان آنها است که قطعا خود این کار بخشی از هنر است. میکس کردن چیزی است که با هیجان و شور سالن ارتباط مستقیم دارد و شما همیشه باید این کار را به خوبی انجام دهید زیرا به عنوان یک ارزش افزوده در کار شما به شمار می‌رود و در ادامه هشت دلیلی را که چرا میکس کردن مهم تر از دی جی کردن می‌باشد را برای شما بازگو خواهیم کرد.

 -میکس کردن بخشی از فرهنگ ما به عنوان دی جی است

حقیقت این است که از اوایل زمان آغاز به کار دی جی های هیپ هاپ، آنها بر روی نحوه ساخت "هشت های وسط" (هشت بار از موسیقی در میان رکوردهای فانک که درامر نشان می داد) با استفاده از دو نسخه از همان رکورد، تاکنون کار کرده اند. پیشگامان اولیه سبک دیسکو شروع به ویرایش مجدد آهنگهای دیسکو کردند تا برای بیت مچ و میکس کردن راحت تر باشند، از این رو می‌توان گفت که میکس کردن بخش جدایی ناپذیر این حرفه بوده است.

-فناوری های تازه باعث شده است که میکس کردن کاری لذت بخش باشد

این درباره ی لوپ گرفتن و قفل کلید(key lock) می‌باشد که هر دو از زمان پیدایش دی‌جی کردن با CD وارد این بازی شدند. سپس بعد از آن دی جی کردن با لپ تاپ ها به همراه جدول ضرب های هر ترک، عملکرد سینک ضرب و کلید، لوپ ها و افکت های قفل شده روی ضرب، چندین دک قفل شده و دیگر موارد... همگی تازه وارد هستند و همه ی اینها باعث شده اند که این کار بیشتر در دسترس مردم قرار بگیرد و همگی فهمیدند که با وجود امکانات امروزی این کار چقدر می‌تواند جذاب باشد. اما با وجود امکانات روزافزون در این زمینه، میکس کردن بیش از پیش مهم شده است.

-میکس کردن ما را از عملکردهای اتومیکس و پلی لیست جدا می‌کند

Automix از بهترین گزینه های پخش ترک‌های به صورت خودکار است اما پلی لیست ها در بهترین حالتشان دارای شکاف های بزرگی بین ترک ها هستند و در این روزها اگر امکان این را داشته باشید که ترک ها را خودتان میکس کنید و بر روی این کار تمرکز کنید به یک راه حل بزرگ دست خواهید یافت که شما را از دیگر دی‌جی ها جدا می‌کند. میکس کردن به شما این اجازه را می‌دهد تا به کنش های سالن رقص واکنش نشان دهید و شور و هیجان آن جمعیت را چند برابر کنید و ترفندهای جذاب را بکار ببرید. همچنین به شما کمک می‌کند تا آهنگ های پر ماجرا تری را انتخاب کنید و میکس کنید که این کار هر دی ‌جی نیست و میکس کردن درست، اعتماد به نفس لازم برای پیشرفت های بزرگ را به شما می‌دهد و می‌توانید تماما کنترل فضا را در دست بگیرید.

منبع دی جی سنتر :‌هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *