سینتی سایزر آنالوگ ۱۹۹ دلاری  Moog با نام Werkstatt-01

سینتی سایزر آنالوگ ۱۹۹ دلاری Moog با نام Werkstatt-01

در دسته بندی : راهنمای خرید

سال گذشته کمپانی Moog سینتی سایزر تازه و آنالوگ ۱۹۹ دلاری خودش با نام Werkstatt-01 را روانه بازار کرد. ۱۹۹ دلار و یک سینتی سایزر توانا از مووگ چیزی دور از گمان و اندیشه است. اما Werkstatt-01 به طرز باورنکردنی هم رده ی دیگر سینت های مووگ است.

این سینتی سایزر یک کیت دوست داشتنی از مووگ است و CV Expander آن باعث میشود تا صدای مووگ افسانه ای و اورجینال را در دست داشته باشید. قیمت ۱۹۹ دلاری Werkstatt-01 به همراه CV Expander آن که در بازه زمانی کوتاهی در دسترس میباشد، آن را به مقرون به صرفه ترین دستگاه جهان در بازار سینتی سایزرها بدل کرده است. Werkstatt-01 یک سینت مونو تک صدائه است که دارای ۱۳ کلید میباشد.

Werkstatt-01 یک سینتی سایزر آنالوگ جمع و جو و دارای قابلیت پیوند پچ است و میتوان گفت آن یک دروازه ی بسیار خوب برای ورود به جهان سنتز صدای آنالوگ است و خرید آن برای هرکسی که شیفته ی یافتن صداهای کلاسیک مووگ و آزمایش و بدست آوردن تجربه با مدارات مووگ میباشند پیشنهاد میشود. همچنین شما تجربه ی عملی ساخت یک کیت را نیز بدست خواهید آورد چون آن یک پروژه سینتی سایزر DIY میباشد.

Werkstatt-01

سرهم کردن این سینت ارزان قیمت نیازی به تجربه ی پیشین الکترونیکی ندارد و یک پروژه سرگرم کننده برای اکثر افراد است. سادگی در طراحی Werkstatt-01 از آن یک نقطه پرش بسیار خوب ساخته است تا به یک جهان تازه و بدون مرز از طراحی صدای آنالوگ وارد شوید. همچنین CV Expander ۳.۵ میلیمتری همراه آن، Werkstatt-01 را به یک سینت راه دست تبدیل میکند که بسادگی میتوانید آن را برای ساختن صداهای پیچیده تر با دیگر سینت ها تلفیق کنید.

این سینت ۲۳ در ۱۵ سانتیمتری شاید در اندازه بسیار کوچک باشد اما میزان توان و طیف صدایی که تولید میکند بسیار زیاد است.  برای نخستین بار در نمایشگاه Moogfest در جایگاه یک سینت پیش نیاز و یک ساز نیرومند و خودجوش و با هدف بالا بردن هرگونه سازگاری در اکوسیستم موزیک الکترونیک ساخته شد و به نمایش درآمد.

بر اساس مدارات کلاسیک مووگ، Werkstatt-01 نیز ساخته و پرداخته شده تا مردم بتوانند به صورت عملی روش کار با سینتی سایزرهای آنالوگ را دریابند و انگیزه ای برای آزمایش صدا با پچ گذاری و کنش ها و واکنش ها باشد. هواداران سینتی سایزرهای نیمه مدولار مووگ روز به روز رو به افزایش هستند و  Werkstatt-01 در جایگاه یک عضو کوچک و پر توان نیز در دسته سینت های نیمه مدولار جای میگیرد.

Werkstatt-01

مدار کارگذاری شده در Werkstatt-01 نمونه نخستین مدارات سینتی سایزرهای پیشرفته و رساترین دستگاه های مووگ مانند Mother-32، DFAM، Grandmother، Matriarch و Subharmonicon میباشد. Werkstatt-01 بیش از یک ساز میباشد و آن در جایگاه یک ابزار آموزش همکنشی در برنامه آموزشی STEM به کار گرفته شده است.

Werkstatt-01 ۱۰۰٪ آنالوگ است و رساننده صدای کلاسیک و آینده نگر سینتی سایزرهای مووگ میباشد. آن دارای یک اسیلاتور آنالوگ بازه-کامل (Full-Range) به همراه فرم موج گزینش پذیر برای صدایی نیرومند است و همچنین از فیلتر پله ای مووگ افسانه ای نیز بهرمند است تا هارمونیک های دقیقی را بسازد. این ساز پوشش دهنده پهنای بزرگی از گستره صداها است.

افزودن حرکت و مدولاسیون نیز بسادگی درگیر کردن و بکار گماشتن LFO آنالوگ Werkstatt-01 برای مانند سازی صدای امواج دم و باز دم ملایم است یا که میتوانید شتاب LFO را بالا ببرید و صدای اشعه پرتوهای کیهانی را بسازید. این دستگاه دارای یک انولوپ ژنراتور دو-پله به همراه Sustain است که به کاربران دسترسی کنترل فرم داینامیک ها را میدهد و میتوانید صدای هر چیزی از صداهای برجسته استرینگ الکترونیکی باشکوه تا بیس لاین های پانچی و کوبش های پرکاشن ارگانیک و هر چیزی در این میان را بسازید.

Werkstatt-01

همچنین CV Expander که در بازه زمانی کوتاهی همراه با آن ارائه میشود به کاربران دسترسی به دامنه ی بدون مرز سنتز مدولار را میدهد که میتوانید پیوندهای تازه بسازید و از صداهای اورجینال قفلگشایی کنید. تعداد کلیه ورودی و خروجی های پچ ۱۲ جک ۳.۵ میلیمتری میباشند که پیکربندی Werkstatt-01 برای یافتن روش های تازه ساخت صدا را آماده میکند و همچنین پیوند زدن آن به دیگر سینت های نیمه مدولار و سیستم های یورورک یا درام ماشین ها را آسان کرده است.

منبع moog

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *