۵ کنترلر برتر برای نرم‌افزار Serato

۵ کنترلر برتر برای نرم‌افزار Serato

در دسته بندی : راهنمای خرید

اگر به دنبال خرید یک کنترلر برای دی جی کردن با نرم افزار Serato هستید اما نمیدانید که چه چیزی برای شما خوب است و گیج شده اید در این نوشتار به شما خواهم گفت که چه چیزی کنترلرهای سراتو را متفاوت کرده است و سپس پنج مورد از بهترین کنترلرهای سراتو برای سال ۲۰۲۱ با انتخاب های سطح بالا و سطح پایین را به شما معرفی می‌کنم.

چه چیزی Serato را منحصر به فرد می‌کند:

سراتو در بین پلتفرم های دی جی منحصر به فرد شده است زیرا این نرم‌افزار به سازندگان سخت‌افزار لایسنس رسمی می‌دهد که سخت‌افزار آنها به طور اختصاصی برای کار با سراتو طراحی می‌شود و همچنین شما نمی‌توانید سراتو را با هر سخت‌افزار دیگری که لایسنس آن را ندارد به کار بگیرید.

این چیزی است که او را از رقیبانش Traktor و Rekordbox متفاوت می‌کند زیرا که Native Instruments و Pioneer DJ تنها سخت‌افزارهای رسمی را ارائه میدهند و نرم‌افزارهای Virtual DJ و djay Pro  به طور غیر رسمی با طیف گسترده ای از کنترلر های دیجی کار می‌کنند، اما به طور رسمی سختافزارهای خیلی کمی با آنها سازگار است.

کنترلرهایی که به طور کلی نام سراتو را با خود حمل می‌کنند ویژگی های کاملی دارند و در کار با این پلتفرم بسیار راحت هستند. برخی احساس میکنند که این ویژگی به قیمت انعطاف پذیری تمام میشود. اکنون گزینه های زیاد و خوبی برای خرید کنترلر در سال ۲۰۲۱ وجود دارد، کم پیش میآید که با آنها به مشکل بربخورید. اما تنها موردی که باید مراقب آن باشید کنترلر DDJ-FLX است که زیرا با داشتن لایسنس سراتو در واقع برای نرم‌افزار Rekordbox طراحی شده است.

Pioneer DDJ-1000 SRT

۱.Pioneer DDJ-1000 SRT

کنترلر مدل DDJ-1000 SRT از کمپانی پایونیر اساسا نسخه سراتو از کنترلر بزرگ و بسیار دوست داشتنی DDJ-1000 است. این مدل پس از DDJ-1000 آمده است و برای ساخت این کنترلر درخواست های زیادی شده بود. DDJ-1000 SRT کنترل فراگیری بر روی نرم‌افزار سراتو ندارد مثلا هیچ کنترلی برای کنترل افکت های سراتو وجود ندارد که این خودش برای برخی از دی جی ها تعیین کنند خواهد بود اما این به دلیل آن است که این کنترلر طرح بوث دی جی در کلاب است و بر روی دی جی تمرکز دارد.

این به آن معنی است که شما افکت های سخت‌افزاری به سبک پایونیر را دریافت خواهید کرد که یک نمای بسیار نزدیک به تجهزات حرفه ای پایونیر و احساس پلی کردن با سختافزار کلاب را نیز دریافت میکنید. این کنترلر همچنین همراه با یک نسخه کامل Serato DJ Pro میآید که می‌تواند به عنوان یک میکسر جداگانه برای منابع بیرونی بکار گرفته شود  و همچنین شما جاگویل ها و دک های بزرگ و خوب پایونیر با سبک CDJ را نیز دریافت خواهید کرد که به شما احساس واقعی کاملی را منتقل میکنند. قیمت این کنترلر ۱۲۹۹ دلار است.

Roland DJ-707M

۲.Roland DJ-707M

DJ-707M از کمپانی Roland یکی از سمی ترین کنترلرهای نرم‌افزار Serato است که تاکنون ساخته شده است، آن دارای مجموعه ای گسترده از ورودی ها و خروجی ها و ویژگی های مستقل است که هیچگاه پیش از آن در هیچ دستگاه دیگری دیده نشده است.

آن دارای یک خروجی Zone است و بنابراین می‌توانید با آن در دو اتاق به صورت همزمان پلی کنید، آن همچنین یک میکسر مستقل است و دارای اکولایزری بسیار خوب و همچنین لیمیتر و کمپرسور در مسیر خروجی مستر می‌باشد و همچنین روح رولند نیز در آن دمیده شده و یک درام ماشین توانا به همراه سکوئنسر درونی به آن افزوده شده که یک چاشنی بسیار خوب و حرفه ای برای اجراهای شما است. قیمت این کنترلر ۹۹۹ دلار است.

Numark DJ2GO2 Touch

۳. Numark Platinum FX

کمپانی Numark در سال ۲۰۲۰ کنترلر مدل Platinum را که از Numark Pro FX ارزان تر بود را روانه بازار کرد و بیدرنگ رده دی جی های مبتدی را تحت کنترل درآورد. این بازسازی کنترلر به خوبی انجام شده است و جاگویل های خوبی دارد و همچنین کنترل افکت های آسان و سرگرم کننده ای دارد که از آنها می‌توان به شاسی های پارو مانند دوستانه دی جی برای اسکرچ اشاره کرد.

این کنترلر محبوب است زیرا دارای نمایشگرهای میان جاگویل بسیار کاربردی است و می‌تواند چهار دک را کنترل کند. این کنترلر با نرم‌افزار سراتو دی جی لایت ارائه می‌شود و شما باید برای ارتقا به نسخه Pro آن اقدام کنید و انتظار کنترل فراگیر همه ویژگی های سراتو را نداشته باشید.

شما نمی‌توانید یک دک یا پلیرها را به این کنترلر وصل کنید و این یک کنترلر نرم‌افزار خالص است، اما برای یک مبتدی که نمی‌خواهد پول زیادی را خرج کند یا یک دی جی معمولی هرچه که نیازمند آنها باشد را فراهم میکند. قیمت این کنترلر ۲۷۹ دلار است.

۴. Hercules DJControl Inpulse 500

کنترلرهای کمپانی Hercules برای سطح پایین بودنشان مشهور می‌باشند و کنترلر Inpulse 500 بلند پرواز ترین کنترلر این کمپانی تا به امروز بوده است. آن یک کنترلر دو کانال است و روش های کنترل عجیب و غریب خود این کمپانی را دارد و همچنین دارای برخی چراغ ها برای نشان دادن موقعیت بین آهنگ ها در هنگام بیت مچ است که فورا به شما نشان می‌دهند کدام ترک جلو تر یا عقب تر از بیت مچ می‌باشند.

این کنترلر دارای پایه هایی کاربردی برای افزایش ارتفاع آن و یک نور جذاب در زیر برای درخشش و زیبایی است و برای دی جی کردن بسیار سرگرم کننده است آن همچنین مجهز به ورودی میکروفون و AUX میباشد. این کنترلر همراه با نرم‌افزار اختصاصی خودش یعنی DJUCED ارائه شده و بهترین پلتفرم جایگزین آن نیز نرمافزار سراتور می‌باشد. گرچه آن حرفه ای نمی‌باشد اما سرگرم کننده و مقرون به صرفه است. قیمت این کنترلر ۲۷۹ دلار است.

۵. Numark DJ2GO2 Touch

DJ2GO2 دستگاهی بسیار کوچک است که همراه با Serao DJ Lite ارائه می‌شود و آخرین مدلی بود که در سال ۲۰۲۰ عرضه شد و جاگویل هایی که ارائه می‌کند در واقع برای اسکرچ هم نیز می‌باشند و از این رو نام آن را Touch گذاشته اند. در بدنه ی کوچک این کنترلر یک کارت صدا جاگذاری شده است که باعث می‌شود همان کیفیت صدای خوب که از کنترلر های حرفه ای می‌شنوید را نیز از آن بشنوید و به اندازه ای کوچک است که برای تفریح یا تعطیلات می‌توانید آن را به راحتی به هرجایی ببرید. قیمت این کنترلر ۷۶ دلار است.

منبع دی جی سنتر : هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *