قوانین جدید برای تبدیل شدن به یک دی جی حرفه‌ای

قوانین جدید برای تبدیل شدن به یک دی جی حرفه‌ای

در دسته بندی : دی‌جی
  • این روزها سوال خیلی از دی جی‌های جدید این است که چطور با استفاده از لپ تاپ، کنترلر و یا حتی تبلت‌ها می‌توانند مهارت‌هایشان را بهتر کنند تا به یک حرفه‌ای تبدیل بشوند؟  چطور می‌توانند ترفندها و رازهای  دی جی کردن را را یاد بگیرند تا بتوانند در دنیایی که همه این کار را انجام می‌دهند از بقیه سبقت بگیرند. بر اساس نیاز های یک دی جی در دنیای امروزی ۵ قانون برای موفقیت در دنیای دی جی وجود دارد که باید با آنها به عنوان یک چهارچوب‌ رفتاری نگاه کنید.

دی جی شدن این روزها آسان است. شما با کمترین هزینه‌ها و در دسترسی خیلی راحت می‌توانید شروع به تمرین دی جی بکنید و همچنین برنامه‌ها و جشن‌هایی که نیاز به دی جی دارند نیز از قبل خیلی بیشتر شده‌اند. من در این مقاله پنج قانون کلیدی برای رسیدن به موفقیت در دنیای دی‌جی امروزی را به شما می‌گویم: باید با آن قوانین مانند یک چهارچوب رفتار کنید، به صورتی که مطمئن باشید که همه‌ی کارها را درست انجام می‌دهید تا بتوانید در سرگرمی خودتان پیشرفت کنید و بهتر و سریعتر شوید و به جایی که آرزویش را داشتید برسید.

۱.عادت کنید که بتوانید این کار را در ملأ عام انجام دهید

بعد از همه‌ی تمرین‌های خانگی شما باید بتوانید در یک محل عمومی در جشن‌های غیر رسمی مانند تولد یا عروسی این کار را انجام دهید. دی جی‌های جدید و مبتدی امروزی کاملا در روبروی مردم پلی می‌کنند و ماه‌ها یا سال‌ها را در خانه تمرین نمی‌کنند. قبلا هرگز چنین چیزی نبوده‌ است. یادگیری دی جی یعنی یادگیری و گسترش مهارت‌های پر زحمت، جمع کردن مجموعه‌های موسیقی و داشتن زمان زیاد و مقداری پول برای خرج یادگیری مهارت‌ها و جمع کردن مجموعه‌های موسیقی تا بتوانند در برنامه‌های جدید چیزهای خوبی برای جادو کردن داشته باشند و ست‌های خوبی را اجرا کنند.

۲.برای یادگیری مهارت‌های بی انتهای دی جی تلاش کنید

Phil Morse که یک نویسنده و فرد مطرح در دنیای دی جی است می گوید در ۱ سال ابتدایی شروع کارش تنها در خانه تمرین دی جی و یادگیری ترفندهای آن را کرد و پس از  آن اولین اجرای دی جی‌اش در عموم را برگزار کرد و به گفته‌ی خودش ۵ سال طول کشید تا بتواند یک زندگی با خرج ناچیز دی جی برای خودش دست ‌و پا کند ولی در پنج سال بعدی به سمت موفقیت‌های بزرگ رفت. ولی او بعد از آن یک سال تمرینات خانگی در ده سال بعدی شروع دی جی کردن خود  روی صحنه بود. دی جی کردن یک حرفه است که در بین جمعیت برگزار می‌شود  و بسیاری از درس‌های دی جی را شما در همین برنامه‌های غیر رسمی می‌آموزید، نه در تمرینات خانگی. شما باید بتوانید در میان جمعیتی که چشم و گوششان با شماست بتوانید احساسات و حرکات خودتان را کنترل کنید تا بتوانید به راحتی آنها را با صدای خودتان همراه کنید.

این روزها بسیاری از دی‌جی‌ها در انواع مکان‌ها دیده می‌شوند که فقط به اصطلاح سلکتور (انتخاب کننده‌ی آهنگ) هستند و آهنگ‌ها را به صورت یک لیست پخش برای رویدادهای غیر رسمی در کنار هم قرار می‌دهند. در این موقعیت‌ها اکثرا این دی جی‌ها با استفاده از کراس‌فیدر میکس می‌کنند و این چنین موقعیتی خوب نیست و اگر می‌خواهید به عنوان یک دی جی در حال رشد حرفه‌تان را گسترش دهید باید مهارت‌های اساسی که به شما کمک می‌کند در میان این همه دی جی برتری خودتان را نشان دهید را تقویت کنید. یادگیری میکس درست چیزی است که شما را از یک انتقال ساده‌ی بین ترک‌ها با استفاده از کراس‌فید به سمت یک میکس هموار و نرم هدایت می‌کند. بیت‌مچ کردن نیز یکی از این مهارت‌های کلیدی می‌باشد که باید تقویتش کنید.

۳.همیشه به صورت تکنیکی و طوری که انگار که در وسط جمعیت هستید باید تمرین کنید

فرض می‌کنیم که ۶ ماهی است که شروع به دی جی کردن کرده اید و یا حتی هنوز به کسی هم نگفته‌اید که دوست دارید یک دی جی باشید. در این زمان شما می‌توانید تمرینات دی جی هدفمندتری را داشته باشید و خودتان را به هدف اصلی نزدیک کنید و تمام این به خود شما و تعهد شما به بهتر شدن بستگی دارد. تمرینات خود را ضبط کنید و بعد از تمرین آنها را ارزیابی کنید که آیا این ست برای چنین مکانی با چنین افرادی مناسب است یا خیر؟ میکس کردن و تمام جنبه‌های یک میکس خوب مناسب شاخص‌های آن مکان را در کنار نتایج میکس خودتان قرار دهید و نقاط ضعف و قوت خودتان را شناسایی کنید و آنها را بهبود ببخشید.

۴. جمع کردن موسیقی جدید و ساختن مجموعه‌ها را در کنار کارهای با اولویت بالا قرار دهید

صادقانه بگویم که شما خوش شانس هستید که مجبور نیستید هر هفته یا هر ماه به دنبال خرید موسیقی جدید بروید و با وجود تمام امکانات جدید هم می‌توانید از انتشار ترک‌ها و آلبوم‌های جدید با خبر شوید و هم با وجود نداشتن قانون کپی رایت هزینه‌های شما برای دسترسی به ترک‌های جدید خیلی کمتر از معمول است، پس هرچه زودتر از این موقعیت خود استفاده کنید و در کنار ایجاد کانالی برای دسترسی به آرشیوهای جدید، مهارت‌های خودتان در ساختن یک مجموعه‌ی موسیقی کامل و با دسته بندی‌های مشخص خودتان را نیز گسترش بدهید. رسانه‌های زیادی مانند Beatport، iTunes، SoundCloud و ... برای شناسایی ترک‌های جدید وجود دارند و شما می‌توانید با کمی وقت گذاشتن آنها را شناسایی و از راه‌های مختلف دانلود کنید. و در آخر این را هم بگویم که مهم نیست که شما با چه ابزاری دی جی می‌کنید بیشترین چیز مورد اهمیت نحوه‌ی میکس و انتخاب موسیقی شما است که تعیین کننده است، با این حال شما باید بتوانید با تمام دستگاه ها دی‌جی کنید زیرا همه‌ی ابزارهای دی جی قابلیت اصلی‌شان یکسان است.

منبع دی جی سنتر :‌هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *