بهترین سینتی سایزرها در سالی که گذشت

بهترین سینتی سایزرها در سالی که گذشت

در دسته بندی : آهنگسازی , راهنمای خرید

از باز آفرینی های دقیق و آنالوگ گرفته تا ماشین های دیجیتالی دلپذیر و سخت افزارهای دوگانه ترکیبی که مرزهای صوتی را جابجا کرده اند همگی در این اواخر پیشرفتهای چشمگیری داشته اند، سال گذشته، سال انتشار سینتی سایزرهای سخت افزاری بسیار تازه ای بود که در این نوشتار ۱۰ تا از برجسته ترین سینتی سایزرهای گیرا که در سال گذشته با آنها روبرو شدیم را به شما معرفی می‌کنیم، هیچ ترتیب خاصی در اولویت نوشتن نام این سینت ها وجود ندارد و همه در اندازه خودشان خوب هستند.

۱. Behringer ARP 2600

این سینتی سایزر در سال ۲۰۱۹ معرفی شد که زیر ۶۰۰ دلار یعنی ۵۹۹ دلار قیمت دارد. این سینت دارای گزینه های صداسازی و سنتز بسیار زیاد است. این دستگاه یک سینتی سایزر نیمه مدولار با سنتز کاهشی است.

کمپانی بهرینگر گفته است که ۲۶۰۰ آنها یک مدل شبیه سازی شده دقیق از مدل اصلی Arp 2600 با همان ترانزیستوها و JFET های یکسان مانند نمونه اصلی است و برای عملکرد بیدرنگ به هیچ پچی نیاز ندارد. با این سینتی سایزر میتوانید تا آخر عمرتان صداهای تازه و عجیب و کشف نشده بسازید.

۲. Sequential Prophet-5

سینتی سایزر Prophet-5 با طراحی Dave Smith‌ از این کمپانی یک بازگشت به جا به سینتی سایزرهای پلی آنالوگ بود که جهان را دگرگون کردند. به گفته ی خود Dave این بهترین نسخه Prophet-5  بوده است. زیرا آن دربردارنده همه ی نسخه های ویرایش شده ی سینت های Rev1، Rev2 و Rev3 می‌باشد و دارنده طریق VCO و فیلترهای آنالوگ اصلی (مانند Rev3) هستند و همچنین فیلترهای پایین گذر 2140  که Dave Rossum به تازگی طراحی کرده است درست همانطور که فیلترهای 2040 را برای Rev1 و Rev2 اصلی طراحی کرد. ویژگی دیگر آن یک سوئیچ Rev است که به شما امکان گزینش بین دو طراحی فیلتر را میدهد و همچنین تنظیمات فرم دهنده انولوپ فیلتر را نیز در خود دارد و به خوبی سازگاری آن با مدل های Rev1، Rev2 و Rev3 نمایانگر است. این سینت یک کلاسیک آنالوگ تازه ساخت واقعی است دقیقا همان چیزی که آرزو می‌کنید و دارای صدایی اصیل و ساختاری تنومند و پیشرفته است. قیمت این سینتی سایزر ۳۵۰۰ دلار میباشد.

۳.Arturia PolyBrute

سینتی سایزر PolyBrute  با ترکیب نیروی خام اوسیلاتورهای Brute و با دقت Matrix، پدلمسی اجرایی سه بعدی Morphée و افکت های استریو ترو تازه، نوید دوره تازه ای از سینت های پلی فونی را در نوامر ۲۰۲۰ داده است.

آن دارای ویژگی ۶ صدائه آنالوگ است که با دو اوسیلاتور Brute رانده می‌شوند و همچنین دارای دیستروشن، خم موج (wavefolding) و کنترل FM می‌باشند و دوگانه ی فیلتر آن برای داشتن گوناگونی زنگ صدای بسیار زیاد به سیگنال ها شکل می‌دهند. این تنها بخشی از داستان است و کشف ماهیت قابلیت های مورف سه بعدی و ماتریکس را بر عهده خریداران این سینت غول‌پیکر میگذاریم. قیمت Polybrute ۲۵۰۰ دلار می‌باشد.

۴. Moog Subharmonicon

سینت Subharmonicon از کمپانی Moog یک هزارتوی آنالوگ سازگار از سنتز نشات گرفته شده از توابع هارمونیک است که دارای الگوهای پلیریتمیک است و به اندازه همان دو سینت پیشین بگونه ای است ،که در آن گم شوید و بخواهید برای کند و کاوش صداهای تازه با آن وقت بگذرانید.

سابهارمونیکون یک آنالوگ نیمه مدولار است و برای اکتشاف سکوئنس هایی است که با گذشت زمان آشکار می‌شوند و تکامل می‌یابند و به‌ صورت مارپیچی از طریق شش تن آکورد سابهارمونیک و پلیریتم های ارگانیک ریتم را برپا می‌کند. قیمت این اعجوبه ی کوچک ۶۹۹ دلار است.

۵. Dreadbox Typhon

Typhon یک سینت جمع و جور و زاده ی همکاری و نوآوری دو کمپانی Dreadbox و Sinevibes است که دارای ۱۲ افکت دیجیتالی DSP است. این دستگاه بسیار جذاب و خاص با قیمتی باورنکردنی ارائه می‌شود که در مقابل چیزهای زیادی در آن گنجانده شده است. در کل سینت های ساخت کمپانی Dreadbox خیلی خوش‌ساخت و خوش صدا هستند که در این مورد یک پیشرفت تازه رخ داده است.

این سینت قابل حمل آنالوگ رومیزی دارای ۲ اسیلاتور کلاسیک Dreadbox، یک فیلتر ۴ قطبی پایین‌گذر  و چندین VCA آنالوگ، ۲ انولوپ ژنراتور برای فیلترها و آمپ، مدولاتورها با چهار مود گوناگون، سکوئنسر ۳۲ نت و ۲۵۴ حافظه پریست میباشد که چنین سینتی تنها با ۳۸۰ دلار از این کمپانی قطعا چیز ارزنده ای است.

منبع دی جی سنتر :‌ هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *