بهترین سرویس‌های آنلاین موزیک برای دی‌جی‌ها در سال ۲۰۲۰

بهترین سرویس‌های آنلاین موزیک برای دی‌جی‌ها در سال ۲۰۲۰

در دسته بندی : دی‌جی

سرویس‌های پخش موزیک مانند Spotify و Apple Music روش گوش دادن به موزیک را برای ما روی هم رفته دگرگون کرده است. آنها بخش بزرگی از دنیای موزیک را در دست دارند و از تلفن های هوشمند همراه گرفته تا کامپیوترها، تبلت ها، پلیرها و ... در همه جا حضور دارند و موزیک های جدید و آرشیو قدیمی‌ها را برایمان در دسترس کرده و آنها را به ما می‌رسانند. اما با این حال از زمانی که این سرویس‌ها پدید آمدند و روال فراگیری خودشان را طی کردند، خدمات آنها در دنیای دی‌جی دست خوش تغییرات زیادی شده است و برخی از آنها اصلا به دنیای دی‌جی وارد نشدند و برخی دیگر نیز دنیای پخش آنلاین موزیک برای دی‌جی‌ها را نیز دگرگون کردند. در این نوشتار ما پنج گزینه از بهترین‌های آنها برای دی‌جی‌ها را معرفی خواهیم کرد.

Beatport Link

Beatport Link

بیتپورت لینک یک سرویس است که از سوی Beatport پیشکش شده است. این فروشگاه آنلاین موزیک الکترونیک در بازار موزیک به خوبی جا افتاده است و بی گمان می‌توان گفت با همه‌ی لیبل‌های برجسته‌ی موزیک الکترونیک همکاری دارد و جای پای خودش را به عنوان یک مرکز و قطب خرید موزیک رقص الکترونیک استوار کرده است.

بیتپورت لینک دسترسی  به پخش آنلاین بیشتر فهرست Beatport در نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای سازگار را می‌دهد. همچنین برای بازجویی ترک‌ها و ساختن پلی لیست، هم می‌توانید فروشگاه Beatport.com را به کار بگیرید وبه عنوان یک کاربر ساده همه‌ی ترک را گوش بدهید و همچنین می‌توانید از میان لیست ۱۰۰ ترک برتر یا پلی لیست‌های ساخته شده به ترک‌ها گوش بدهید که همگی‌ در شاخه‌ی فایل در نرم‌افزار دی‌جی شما در دسترس هستند. این سرویس سه نوع اشتراک ۱۵ و ۳۰ و ۴۵ دلاری دارد.

Beatsource Link

Beatsource Link

بیتسورس لینک یک سرویس پحش آنلاین است که از سوی Beatsource پیشنهاد شده است که یک فروشگاه موزیک دی‌جی است که توسط Beatsource و Djcity ساخته شده است. Djcity نیز خود یک چشمه‌ی دانلود است که دی‌جی‌های فرمت باز خیلی آن را دوست دارند. اگر بگوییم Beatport یک رسانه‌ی زیر زمینی با نشانه روی به سوی لیبل‌های خودگردان است، Beatsource را می‌توان منبع موزیک‌های همگانی لاتین هیپ هاپ، رگی، Dancehall و R&B نامید.

Beatsource پر از ترک‌های همه پسند است و کار دی‌جی‌های فرمت باز را از راه چارت‌ها لیست‌ها و ترک‌های تازه و ... آسان کرده است و Beatsource Link نیز از همه‌ی این ویژگی‌ها بهره می‌برد و همان لیست پخشی که در فروشگاه وجود دارد را نیز در دسترس شما می‌گذارد. بیتسورس درست مانند پلتفرم بیتپورت است و همه‌ی کاربرد‌ها نیز به درستی یکسان بوده و دارای سه ردیف قیمت ماهیانه‌ی مختلف است و همچنین شما می‌توانید آن را در همان سیستم‌عامل‌‌هایی که بیتپورت را پشتیبانی می‌کند نیز به کار ببرید.

Souncloud’s Go+

Souncloud’s Go+

این سرویس پیشنهاد جالبی برای دی‌جی‌ها است. آن بخش بزرگی از موزیک‌های همه پسند را مانند Spotify، Apple Music، Tidal و Deezer در خود جای داده است. اما آن به شما پروانه‌ی دسترسی به موزیک‌های تازه آپلود شده توسط سازندگان مستقل را نیز می‌دهد که این برتری Souncloud’s Go+ در برابر دیگر سرویس‌ها می‌باشد.

بسیاری از دی‌جی‌ها فقط با Soundcloud موزیک‌هایشان را پیدا می‌کنند اما این سرویس نیز به شما این دسترسی را می‌دهد که موزیک‌هایی را که هیچ‌ جای دیگری پیدا نمی‌کنید را در آنجا برای اولین بار پیدا کنید و پخش کنید. این یک چیز عالی برای شما است. هزینه ماهیانه‌ی این سرویس ۱۰ دلار بوده و در نرم‌افزارهای  Serato DJ Pro، Rekordbox، Virtual DJ، djay Pro، Engine OS (سخت افزار مستقل Denon DJ)

Tidal

Tidal

این یکی از دو نرم‌افزار پیشگامی است که با سیستم‌های دی‌جی یکپارچه شد و پیش بینی می‌شود کسانی که دی‌جی نیستند نیز با آن آشنایی داشته باشند و نامش را شنیده‌ باشند. Tidal سرویس پخشی است که به دست رپر مشهور Jay-Z ساخته شده است. این سرویس کیفیت صدای استاندارد بهره می‌برد و همچنین در صورت عضویت در رده‌های بالاتر ترک‌ها را با کیفیت بالاتر نیز ارائه می‌دهد.

آن تفاوت ‌های خیلی کمی در برابر سرویس‌های Spotify و Apple Music دارد. جست و جوی آن کمی ناتوان است و همچنین برای پیدا کردن یک هنرمند و آهنگ باید نام آنها را به درستی تایپ کنید. آن با تمام سیستم‌ های سازگار با Beatport Link و Beatsource Link نیز سازگاری دارد اما خبری از پخش آفلاین یا ذخیره نیست و برای بکارگیری آن همیشه نیاز به اینترنت خواهید داشت. هزینه‌ی ماهیانه‌ی آن ۱۰ دلار است.

Deezer

Deezer

دیزر یک نام بزرگ در صنعت پخش آنلاین موزیک در اروپا است و از فرانسه برخواسته است. Deezer مانند Tidal یک سرویس همه پسند و قابل سنجش با Spotify و Apple Music است. این مورد تک است و به اندازه کافی جای پایش را  استوار کرده است و جای تعجبی ندارد که دسته بندی موزیک ها و هزینه‌های ماهیانه‌ و ... آن مشابه با Spotify ، Apple Music و Tidal باشد.

و مانند دیگر پلتفرم‌ها که شبیه به Beatsource Link و Beatport Link نیستند، امکان استفاده آفلاین نداشته و اساسا برای به کار بردن آن به اینترنت نیزا خواهید داشت.

منبع دی جی سنتر :‌هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *