مطالعات نشان می‌دهند که ساخت موزیک برای سلامت روان شما خوب است

مطالعات نشان می‌دهند که ساخت موزیک برای سلامت روان شما خوب است

در دسته بندی : آهنگسازی

به تازگی یکسری بررسی‌ها نشان داده‌اند که آهنگ سازی در بهبود سلامت روان شما کارساز است. این بررسی به دست اسپاتیفای که غول پخش آنلاین برای پادکست ?Where Is My Mind که برای موزیسین ایرلندی به نام Niall Breslin می‌باشد، این پژوهش نشان داده است که ساخت موزیک بازخورد مثبتی بر روی سلامت روان همراه با آرامش و شادی دارد که اینها رایج ترین احساسات شما هنگام ساختن آهنگ می‌باشند.

تأثیر ساخت موزیک بر روی سلامت روان

این پژوهش فاش کرده است که ۸۹ درصد از بزرگسالان بریتانیایی که به طور منظم یک ساز را می‌نوازند بازخورد مثبتی روی سلامت روان خودشان احساس می‌کنند. ۵۶ درصد از آنها احساس آرامش دارند، ۴۸ درصد از آنها احساس رضایت دارند و ۴۳ درصد از آنها نیز احساس سازی و آزادی دارند.

تأثیر ساخت موزیک بر روی سلامت روان

این پژوهش همچنین نشان داده است که ۷۵ درصد از  بزرگسالان برای از بین بردن استرس یا رهایی از خستگی و نفس راحت کشیدن یک ساز مینوازند. ۵۴ درصد از آنها گفته اند که پس از یک روز استرس زا در کار بعد از پرداختن به موسیقی به آرامش رسیده اند، ۳۴ درصد گفته اند زمانی که درباره درآمد و پول خودشان نگران هستند این کار را انجام داده اند و ۳۰ درصد وقتی که درباره‌ی رویدادهای آینده نگران هستند بسیار دوست دارند که یک ساز بنوازند.

منبع spotify

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *