انتشار ویژگی CloudDirectPlay  برای پلیرهای CDJ-3000

انتشار ویژگی CloudDirectPlay برای پلیرهای CDJ-3000

در دسته بندی : دی‌جی

کاربران پلیرهای CDJ-3000 پایونیر اکنون میتوانند در ویژگی تازه ای که به نام CloudDirectPlay معرفی شده، موزیک خودشان را یکراست از فضای ابری پخش کنند.

دی‌جی‌هایی که در برنامه نرم‌افزار Creative یا Pro Rekordbox اشتراک دارند، میتوانند هنگام آماده ‌سازی ست های خود، با اکسپورت موزیک بر روی ابر با استفاده از نرم‌ افزار خود از این ویژگی استفاده کنند. سپس میتوانند از طریق پلیر‌های CDJ-3000 به آن موزیک ها دسترسی پیدا کنند، درست مانند یک درایو USB که به صورت Local به آن وصل شده باشد.

البته پلیر های CDJ-3000 باید به اینترنت وصل شوند، که این اتصال از طریق ProLink انجام میشود.

برای فعال کردن این ویژگی، کاربران میتوانند CDJ-3000 های خودشان را از صفحه دانلود همیشگی در وب سایت Pioneer DJ به سیستم عامل نسخه 2.0 به روز کنند. این به سرویس‌های پخش مانند Beatport Link یا Beatsource Link دسترسی ندارد و یک سرویس پخش موزیک از طریق WiFi نیست.

درعوض، دسترسی شبکه ای سخت افزاری به موزیک شما است که با استفاده از برنامه های خلاقانه یا حرفه ای Rekordbox به Dropbox اکسپورت میشود (سرویسی که این برنامه ها برای رسیدن به این هدف از آن استفاده می کنند).

کاربران برای استفاده از این نرم افزار نیازی به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور برای ورود به کتابخانه های ابری ندارند. در عوض، برای «باز کردن قفل» یک تنظیمات CDJ شبکه شده، یک درایو USB با کلید باز کردن قفل روی آن قرار میدهید که قبلاً با استفاده از Rekordbox ایجاد کرده‌اید.

اگر رمز USB خود را گم کردید، میتوانید رمز باز کردن قفل را از درون Rekordbox تغییر دهید تا دیگران نتوانند به موزیک شما دسترسی داشته باشند.

هر تغییری که در ترک ‌های خود بر روی CDJ-3000 ایجاد میکنید، بیدرنگ به کتابخانه ابری شما بازگردانده میشود و با تمام موارد Rekordbox که به صورت ابری فعال کرده‌اید، مانند لپ ‌تاپ یا دستگاه تلفن همراه شما، همگام‌سازی میشود.

با توجه به اینکه مردم معمولاً بیشتر و بیشتر از فضای ابر برای ذخیره فایل ‌های شخصی استفاده میکنند، به نظر میرسد این یک حرکت هوشمندانه به دست Pioneer DJ برای کاربرانش باشد که ممکن است اکنون بیشتر وسوسه شوند تا ویژگی‌های ابری Rekordbox را امتحان کنند.

اکنون CloudDirectPlay برای همه کاربران برنامه‌های Rekordbox Creative و Rekordbox Professional Pioneer DJ و کسانی که با CDJ-3000s پلی میکنند در دسترس است.

اساساً استفاده از درایو USB به عنوان یک دانگل برای باز کردن قفل موزیک ابری جالب است و از برخی جهات منطقی است. هیچکدام از دی جی هایCDJ-3000  احتمالاً یک درایو USB همراه با موزیک روی آن برای دی جی کردن حمل نمیکند، بنابراین کلید باز کردن قفل ابری در آن درایو نیز به این معنی است که با قرار دادن آن، دی جی دسترسی فوری به همه آنها دارد. که همچنین دارای موزیک خودش، هم در درایو و هم در فضای ابری است.

با این حال، یکی از کاربردهای پشتیبان‌ گیری (Backup) از کتابخانه ابری میتواند این باشد هنگامی که فلش USB خود را گم کرده‌اید، بنابراین نیاز به همراه داشتن آن برای باز کردن قفل پلیر در آن سناریو مفید نخواهد بود. شاید داشتن یک گزینه رمز عبور برای ورود به سیستم نیز افزوده عاقلانه ای باشد.

منبع DJCMAG: هرگونه برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *