بازآفرینی سینتی سایزر افسانه ای Leipzig

بازآفرینی سینتی سایزر افسانه ای Leipzig

در دسته بندی : آهنگسازی , دی‌جی

کمپانی Analog Solutions با بازآفرینی سینتی سایزر Leipzig v3 بار دیگر گرمای صدای سینتی سایزرهای نیمه مدولار کلاسیک سبک دهه ۷۰ را زنده کرد. این سینتی سایزر نمونه بازسازی شده مدل Leipzig-S است که دارای صدای استریو بوده و یکی از سینت های مورد علاقه Trent Reznor، Vince Clarke و بسیاری دیگر از هنرمندان بوده و یک سینتی سایزر رک مانت برای نصب روی میز میباشد.

کمپانی مبتکر بریتانیایی یعنی Analog Solutions مفتخر است که سینتی سایزر مدل Leipzig v3 را به بازار عرضه کرده است که یک سینت آنالوگ پیشرفته با نمایی شیک وبا طراحی رومیزی است که طرح آن به شکل عمیقی برگرفته از سینت / سکوئنسر رک مانت Leipzig-S میباشد که در سال ۲۰۱۱ تولیدش متوقف شد و اکنون با طراحی دوباره و بازسازی تاثیر گذار خودش به میادین بازگشته است تا باور، کیفیت و دیگر نقطه نظرات کاربران را بهبود ببخشد.

Recreating the legendary Leipzig synthesizer

این سینت به عنوان یک دستگاه رومیزی و در چهارچوب تجیهزات آهنگسازی مدرن ساخته شده است. این سینت برخی از نشانه های طراحی سینت Impulse Command از همین کمپانی که در سال ۲۰۱۹ تولید شد را به ارث برده است. این سینت به عنوان یک سینت استریو واقعی ستایش منتقدان را به همراه داشته است. این سینت توانایی ساخت صدا به گونه ای که گویی چندین سینت به طور همزمان نواخته شده اند را دارد!

با این همه آن دارای همان صدای خشن و آنالوگ گرم پردازنده Leipzig-S بوده و آن را نگه داشته است تا محبوبیت خود را در میان

نسل تازه و قدیمی آهنگسازان الکترونیک در این بازه ۵۰ ساله را حفظ کند. مدارات این سینت بر پایه طراحی های وینتیج دهه ۷۰ و صدای درجه یک هستند بنابراین برای خواندن CPU نیازی به هیچگونه تدریجی سازی (کوانتایزیشن) نیست. به زبانی دیگر با دسترسی های گسترده روتینگ، فیلتر سبک مووگ با صدای سرشار، دو VCO (اسیلاتورهای کنترل شده با ولتاژ) و سکوئنسر آنالوگ برای کاربران حرفه ای و آهنگسازان درجه ۱ بسیار ایده آل است.

تغییرات آشکاری در نمای این سینت نیز به وجود آمده و با داشتن ناب ها و کلید ها و چاپ تازه اش یک طرح مینیمال به خود گرفته است و همچنین از حالت رک مانت به صورت رو میزی درآمده است و قابل حمل شدن آن یک ویژگی چشمگیر است. در گام نخست این سینت دارای نقاط اتصال پچ CV با سوکت های سازگار با Eurorack (جک ۳.۵ میلیمتری مونو) است و بنابراین میتوانید آن را در کنار سینت های ماژول خود به کار ببرید.

افزایش اتصالات ورودی به خوبی با پچ MASTER PITCH MOD فراهم شده که گام VCO ها را مدولاسیون میکند. VCO 2 PITCH MOD تنها گام VCO 2 را مدوله میکند. CUTOFF MOD نیز فرکانس VC LPF CUTOFF (ولتاژ کنترل شده ی فیلتر پایین‌گذر) را مدوله میکند. EG TRIG هر دو انولوپ ژنراتور ENV 1 و ENV 2 را بر پایه دریافت یک تریگر یا سیگنال گیت رها میکند (Trig). همچنین یک پچ برای ورودی سیگنال خارجی نیز وجود دارد که با یک سوئیچ اختصاصی به میکسر روت شده است.

Leipzig v3 همچنین دارای یک ورودی برای CV Clock برای همگام سازی سکوئنسر آن با دیگر دستگاه های خارجی میباشد. آن همچنین دارای ورودی خروجی MIDI با توانایی ترنسپوز است که میتوانید دستورات میدی را به عنوان یک منبع مدولاسیون به درام ماشین ها یا سینت های دیگر بفرستید. Leipzig v3 دارای دو VCO با تونایی جذاب Glide و گزینه هایی برای انتخاب شکل موج میباشد، در بخش میکسر آن شما چهار ناب دارید که یک برای سیگنال خارجی بوده و یکی برای ساب VCO1 و دو ناب دیگر نیز برای VCO1 و VCO2 میباشند. پس از آن یک بخش برای VC LPF با کنترل های Cutoff، Resonance، Key Track و ENV1 میباشد. در ادامه نیز شما دو انولوپ ژنراتور و تنظیمات VCA و کلیدی برای ترنسپوز نت و یک کلید برای برنامه کانال MIDI دریافت خواهید کرد. در بخش سکوئنسر نیز شما میتوانید منبع سینک خودتان را روی LFO، NOTEO، EXT یا STOP تنظیم کنید و همچنین برای فرستادن آنها به سه مقصد مورد نظر VCO1، VCO2 و VCF سه ناب دریافت میکنید. قیمت این سینتی سایزر ۱۱۹۹ دلار میباشد.

منبع  musictech

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *