مروری بر زندگی  Ramon Tapia

مروری بر زندگی Ramon Tapia

در دسته بندی : معرفی هنرمندان

رامون تاپیا به دنیا آمده و بزرگ شده‌ در کشور هلند می‌باشد و مادری اهل هلند و پدری شیلیایی دارد. آموزش و تربیت او ترکیبی گلچین شده از فرهنگ‌هایی بوده است که به نوبه‌ی خودشان پیشرفت یافته بودند و الهام بخش تصمیم گیری او بودند تا جای پای پدرش را دنبال کند و یک موزیسین بشود. او از دوران نوجوانی‌اش به یاد می‌آورد که خواهرش بزرگترش همیشه در حال رقص با موزیک الکترونیک بوده است و او در راستای این دوران به موزیک پیشگامان دیترویت تکنو و افسانه‌هایی مانند مایکل جکسون، Quincy Jones، Kraftwerk و Front 242 گوش داده است. اما گرایش و دلبستگی او به تکنو پس از گذشت شب‌های زیادی نیرو گرفت و این شد که خواست به شهر آنتورپ بلژیک برود. او در آغاز در جایگاه یک برش دهنده‌ی الماس و جواهرات دانش می‌آموخت و یک کار نیمه وقت هم در یک فروشگاه رکورد نیز داشت و در همین جا بود که مسیر خودش را پیدا کرد و فهمید که به کجا می‌خواهد برود.

او خودش به خودش در موزیک آموخت و یاد گرفت که چگونه یک ترک بسازد و او در آغاز جوری بود که به سختی و دشواری بسیاری می‌توانست صدای تکنو بسازد. او در دهه‌ی اول۲۰۰۰ توانست جایی را در میان لیبل هایی مانند Herzblut، Craft و Yellow Tail برای کارهای خودش دست و پا کند. او در ادامه توانست تکنوهای با صدای تازه تر بسازد، تمپو موزیک را پایین آورد و صداهای فریبنده تری را با هم درآمیخت.

او در سال ۲۰۱۰ چندین ترک را برای لیبل افسانه‌ای نیویورکی Strictly Rhythm برگزید و در آلبوم گردآوری شده‌ی Strictly Rhythms Vol 6 پخش شد. اینجا بود که او به همراه چند هنرمند دیگر کارشان را پخش کردند و برگزیدن نام Ramon Tapia نقطه‌ی عطف او در پیشه‌ی آهنگ سازی بود.

او پس از آن بی درنگ وارد پیشگاه موزیک تکنو شد و کارهایش به دست لیبل Remote Area و 100% Pure که برای هنرمندی به نام Dylan Hermelijn با نام هنری 2000 And One بود و لیبل‌های Intacto برای Schinedoe، لیبل GEM Records برای Secret Cinema، لیبل Turbo برای Tiga با شتاب برای همگان به نمایش درآمد.

اینجا آغاز ریلیزهای پیاپی آلبوم‌های EP و ریمیکس‌هایی در لیبل Toolroom بود و یکی از تازه ترین EPهای او نیز Yellow Submarine نام داشت که یکراست به ۱۰ برتر رسانه‌ی Beatport راه یافت. ریمیکس‌ها و همکاری‌های او با استعداد های مختلفی از جمله Paul Weller، Armand Van Helden، Nic Fanciulli: Marc Romboy، Monika Kruse، Mauro Picotto، DJ Sneak و Umek به انجام رسیده است. او در سال ۲۰۱۲ کارهای زیادی را در لیبل Say What پخش کرده است.

او در سال ۲۰۱۸ در لیبل Truesoul برای Adam Beyer یک EP به نام Manipulate را پخش کرد و به دنبال آن برای اولین بار در لیبل Kneaded Pains برای Dense & Pika آلبوم Bang The Box را پخش کرد و همچنین آلبوم Groove Five را نیز در لیبل SayWhat پخش کرد. ترک Ex Tee Cee که در لیبل Elevate برای Pig&Dan پخش شد نیز در آن سال یکی از ترک‌های برتر بود و ستایش فراوانی از آن شد.

او در سال ۲۰۱۹ بسیار پر کار بود و کارهای توانمندی را در لیبل‌های بزرگی مانند Terminal M، Drumcode و Suara پخش کرد و در فستیوال‌هایی از جمله Tomorrowland نیز آماده بوده است. تازه‌ترین کارهای او در لیبل‌های بزرگ دیگری مانند Filth on Acid و Octopus پخش شده است.

منبع دی جی سنتر:‌هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *