نگاهی به دو کنترلر  Numark Mixtrack Platinum FX و Mixtrack Pro FX

نگاهی به دو کنترلر Numark Mixtrack Platinum FX و Mixtrack Pro FX

در دسته بندی : دی‌جی , راهنمای خرید

کمپانی Numark امسال از دو کنترلر Serato DJ پر انگیزه‌ی خودش رونمایی کرده است. یکی کنترلر دو دک Mixtrack Pro FX با قیمت ۱۹۹ دلار و دیگری کنترلر چهار دک Mixtrack Platinum FX با قیمت ۲۴۹ دلار. این دو کنترلر دارای جاگویل های ۶ اینچی بزرگی هستند که تنها ۱ اینچ از اندازه‌ی اصلی کوچک تر هستند، این دو همچنین دارای یک بخش FX جداگانه و یک پارچه می‌باشند و همچنان دارای ارزش زیادی در میان کنترلرهای Mixtrack هستند، آنها جایگزین‌های بی همتایی برای پیشینیان محبوب خود هستند.

ما در این نوشته همه‌ی ریزه کاری های این دو کنترلر را برای شما بازگو می‌کنیم. اول از همه اینکه مدل Platinum FX دارای چهار دک بوده ولی Pro FX دو دک دارد و همچنین در مدل Platinum FX شما میبینید که در میان جاگویل‌ها یک نمایشگر هوشمند جاگذاری شده است که به شما این توانایی را می‌دهد تا با کمترین نگاه به لپ تاپ کار خودتان را انجام دهید. در این دو مدل تازه، یکپارچگی بسیار خوبی با Serato DJ Lite به چشم می‌خورد، جاگویل‌های بزرگ و پدها‌ی پهن تازه به همراه کارت صدای ۲۴ بیتی و بخش لوپ سر راست و ... تنها بخشی از ویژگی‌های این دو کنترلر می‌باشند.

آنها هر دو دارای دو لاین هدفون گوناگون یکی ۳.۵ میلیمتری و دیگری ۶.۳ میلیمتری بوده و در کناره‌ی پشتی‌شان نیز دارای یک لاین میکروفون و یک جفت سوکت چپ و راست[WU1]  RCA برای بلندگو ها و یک درگاه USB برای پیوست به کامپیوتر هستند و از راه همان USB نیز روشن می‌شوند.

این دو مدل دارای ۱۶ پد Cue/Sample با ارزش با روشنایی زمینه، به همراه یک بخش سامان دهی FX ویژه می‌باشد که توانایی زیادی در پردازش صدا به شما خواهد داد. این دو مدل دارای دو کانال با اکولایزر ۳ باند دو دو سمت بخش FX می‌باشند که فیلترها، گین و فیدر هر کانال را در دسترس شما می‌گذارند. همچنین شما یک شاسی افکت ويزه برای هر کانال دریافت می‌کنید که به شما توانایی به کار گیری پر شتاب افکت‌ها را می‌دهد و می‌توانید با نگه داشتن شاسی به سوی بالا (Hold) برای برانگیخته کردن‌های ناگهانی و از سوی پایین برای برانگیخته کردن های پشت سر هم بهره بگیرید.

آنها دارای بخش‌های Cue Mix جداگانه و یک کراس فیدر و ولوم میکروفون و مستر نیز می‌باشند و همچنین در بخش بالایی FX نیز دو کلید و یک ناب انکودر برای برداشتن ترک‌ها و بارگذاری آنها در دک‌ها نیز در دسترس شما می‌باشد. آنها دارای شش جور افکت گوناگون می‌باشند که در بر دارنده‌ی HPF، LPF، Flanger، Echo، Reverb و Phaser می‌باشند. همچنین در این بخش یک ناب Dry/Wet برای اندازه‌ی FX و یک ناب Beats برای اندازه‌ی کوبش‌ها و یک پد Tap نیز در دسترس می‌باشد..

منبع دی جی سنتر :‌ هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *