معرفی VST پلاگین Spire

معرفی VST پلاگین Spire

در دسته بندی : نرم افزار

سینتی سایزر Spire دارای صداهای آنالوگ شبیه سازی شده‌ای است که شما همیشه در پلاگین‌های نرم‌افزاری به دنبال آنها بوده‌اید. ما این سینتی سایزر نرم ‌افزاری را مورد بررسی قرار دادیم و فهمیده‌ایم که آن چیزی فراتر از یک سینتی سایزر معمولی است. Spire یک سینتی سایزر کیفیت بالا از کمپانی Reveal Sound است که با اهداف خاصی طراحی شده است.

معرفی VST پلاگین Spire

برای شروع باید بگویم که Spire یک سینت با ۴ نوسان‌ساز است و هر کدام توانایی تنظیم شدن روی ۴ نوع نوسان‌ساز متفاوت را دارند که شامل یک نوع آنالوگ مجازی Classic، Noise، FM و AMSync را دارند. روشی که برای ایجاد شکل نوسان‌ساز استفاده می‌شود کاملا متفاوت، اما قدرتمند است. شما از دو ناب با برچسب‌های ctrlA و ctrlB استفاده می‌کنید. برای مثال در نوسان‌ساز کلاسیک، ناب کنترل A موج را از دندان اره‌ای به مربعی و هرچیزی در این میان تغییر می‌دهد. در هنگام استفاده از انواع موج‌های مربعی ناب کنترل B برای تنظیم عرض پالس استفاده می‌شود. هنگامی که از یک نوسان‌ساز FM Mode استفاده می شود ، یکی قدرت فرکانس را کنترل می کند ، و دیگری مدولاسیون فرکانس را کنترل می کند. همچنین یک پارامتر موج بر روی هر نوسان‌ساز وجود دارد که به شما اجازه‌ می‌دهد تا شکل موج‌های سمپل شده را با نوسان‌ساز عادی ترکیب کنید. در هنگام استفاده از FM این پارامتر صدای موج ابتدایی را تنظیم می‌کند که می‌تواند توسط ناب‌های ctrl تنظیم شود.
برخی افراد فکر می‌کنند که یک فیلتر پایین گذر تنها یک فیلتر پایین گذر می‌باشد. اما من اینجام تا به شما بگویم که همه‌ی فیلترها به صورت یکسان ایجاد نشده‌اند. مشابه با این روش آمپ‌های گیتاردارای تاثیر شدیدی بر روی احساس یا صدای گیتار هستند، فیلتر‌های کیفیت بالا نیز می‌توانند همین اثر را بر روی نوسان‌سازهای سینتی سایزرها داشته باشند. در Spire سه نوع الگوریتم فیلتر وجود دارد: یک فیلتر فوق العاده‌ی نوع آنالوگ به نام Perfecto، یک فیلتر از نوع مورد استفاده در سینت TB303 به نام Acido و یک مدل ویروس به نام Infecto و هرکدام از این سه الگوریتم فیلتر اصلی دارای ۴ حالت مختلف پایین گذر، بالا گذر، نوار گذر و Notch می‌باشند.
بخش افکت‌ها دارای چیزهای زیادی برای ارائه دادن می‌باشد که شامل بخش شکل دهنده است که با صدای عالی کلیپرها، دیستروشن‌ها و تیوب ها بارگذاری شده است. همچنین یک Phaser با حالت‌های قابل انتخاب خوش صدا نیز در آن وجود دارد. افکت کورس استاندارد و تاخیر بسیار توانا و یونیت‌های ریورب نیز را در خود جای داده است.

معرفی VST پلاگین Spire

همچنین شما می‌توانید یک بخش فوق العاده‌ی de-tuning و unisonرا در آن پیدا کنید که برای تولید صدای بیس‌های عظیم عالی است و همچنین یک کلید Drifft برای نوع اختلافات گام نوع آنالوگ، کمپرسور multi-band، یک اکولایزر، حالت‌های مختلف پلی فونیک و مونو، کپی/پِیست بین مادولاتورهای تکثیر شده و MIDI Learn نیز در آن به چشم می‌خورند.
۵۱۲ پیش تنظیم داخلی آن تقریبا برای هر سبکی از موسیقی مناسب است. مطمئنا Dubstep، Electro و Trance از مهمترین سبک‌هایی هستند که صدای Spire مناسب آنها می‌باشد. اما جالب اینجاست که بعضی از صداهای Lead اَمبینت تیره تر مانند Introduce و Introduce 2 بسیار الهام دهنده هستند. همچنین صدای بیس Simply Prog یک بیس سبک Trance و Progressive House است که با کمی تنظیم می‌توانید آن را به یک بیس سبک PsyTrance هم تبدیل کنید.

 

منبع دی‌جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *