۵ دلیلی که دی جی ها باید ترک های خود را ویرایش کنند

۵ دلیلی که دی جی ها باید ترک های خود را ویرایش کنند

در دسته بندی : دی‌جی

ما همیشه به شما می گوییم که باید در دی جی کردن به سمت جلو حرکت کنید. شما به چیز های بیشتری نیاز دارید تا اینکه بخواهید فقط آهنگ ها را یکی پس از دیگری پخش کنید. با این حال تمام ایده های "تولید کردن" می تواند برای دی جی ها دلهره آور باشد و جای تعجبی ندارد که اکثر دی جی ها با وجود نیت های خوب و ایده هایی که در سر دارند این کار را نمی کنند. به شما پیشنهاد می کنیم دوباره به ویرایش بپردازید. این کار آسان و ضروری می باشد. ویرایش دوباره برای دی جی هایی که می خواهند به درستی اصول اولیه را رعایت کنند مانند طلا می باشد. اما شاید آنها برای تولیدات خود و ریمیکس ها آماده نباشند. ما پنج دلیلی که چرا دی جی ها باید ترک های خود را ویرایش کنند را به شما می گوییم.

برای قابل میکس کردن ترک ها

حتی با وجود اینکه نرم افزار های میکس می توانند به شما برای وسعت دادن و ایجاد خلاقیت در اینترو ها، اوترو ها یا بخش های میانی ترک ها در میکس کردن ترک ها به شما کمک کنند و شما را قادر به میکس کردن کنند، و حتی همیشه فرصت این را به شما می دهند که آن کار را به جریان بیاندازید. اما ما به شما می گوییم که با ویرایش دوباره ی بخش های آهنگی که شما تمایل به میکس کردن آن در اینترو یا اوترو دارید می توانید این ریسک را از بین ببرید و کار خود را روان تر کنید. برای انواع خاصی از موسیقی ها، که بخش های قابل میکس آن واقعا کوتاه هستند یا از قواعد ساختاری، بار ها و بخش بندی کردن پیروی نمی کنند این کار می تواند بسیار با ارزش باشد. و وقتی که شما در آن کار تبحر پیدا کنید این کار نهایتا 10 دقیقه وقت شما را می گیرد.

برای کوتاه کردن ترک ها

این کار برای دی جی هایی که برای رادیو میکس می کنند و دی جی هایی که در محیط های تجاری پلی می کنند خوب می باشد. تصور کنید اینجا ترکی وجود دارد که شما آن را واقعا دوس دارید و فکر می کنید که به درد اجرای رادیویی یا سالن رقص می خورد، اما این ترک یک نسخه ی کلاب ۸ دقیقه ای می باشد و لیبل آن نسخه ی کوتاه تر یا میکس رادیویی اش را منتشر نکرده است. به این ترتیب شما می توانید آن کار را انجام دهید و ویرایش دوباره نسخه ی اصلی آن به طور جدی به کارتان کمک می کند و زمانی که مستر کردن آن می گیرد بیشتر از اندازه ی یک کار 30 دقیقه ای نمی باشد.

برای باز سازی ترک هایتان

این کار شما را به تهیه ی ریمیکس نزدیک می کند. بخش رپ را دوس ندارید؟ فکر می کنید که کورس خیلی کوتاه یا خیلی بلند می باشد؟ قسمت پاپی گروه "middle eight" را در یک ترک پاپ/کلاب برایتان غیر قابل قبول است؟ دلتان می خواهد آهنگ زودتر به بخش Drop (سقوط) برسد؟ مشکلی وجود ندارد شما می توانید اینها را تکه تکه کرده، بریده و برای بازسازی ترک هایی که آن نسخه اش را دوست ندارید با به کار بردن مهارت های ویرایش بسیار ساده و نه بیشتر آن را تبدیل به چیزی کنید که به نظرتان برای مخاطبان شما بهتر خواهد بود و این کار باعث منحصر به فرد شدن ست شما خواهد شد.

برای پاک کردن نسخه های غیر قابل استفاده

برای پاک کردن نسخه های غیر قابل استفاده

همه ی کنترلر‌های دی جی دارای کلید سانسور نیستند (آن مثل یک حالت Slip است که ترک را برای حذف کلمات ناخوشایند وارونه می کند تا زمانی که شما دستتان را از روی آن بردارید) بنابراین شما برای قاپیدن ناسزا های تصادفی یا بخش هایی که مناسب پخش نیستند باید بیشتر حواستان به پلی کردنتان باشد که این خود کشنده ی زمان است ، (تقریبا همه ی زمانی که یک ترک را پلی می کنید.) بنابراین با به کار گرفتن ویرایش، شما می توانید با حذف دائمی هر بخش رنجاننده ی یک ترک از پخش تصادفی آن جلو‌گیری کنید. دقیقا همان روشی که یک رادیو به کار می برد بدون اینکه شما بخواهید یک نسخه ی رادیویی دیگری پیدا یا خریداری کنید یا خودتان را در هنگام کار به زحمت بیاندازید و ریسک کنید.

برای گسترش مهارت های خود در زمینه رمیکس کردن

برای گسترش مهارت های خود در زمینه رمیکس کردن و تولید

از نرم افزار های مختلف صدا استفاده نمی کنید؟ ایده ی کار روی ترک های فاصله دار از سبک های سالن رقص به شما انگیزه ای نمی دهد؟ آیا تمام این ها مقدمه چینی‌هایی برای دو دل شدن به تولید نمی باشد؟ بله، این خوب است چون این اولین گام شما در تولید می باشد. شما خیلی زود در خودتان این قابلیت را می بینید که تکه های ترک های دیگر را با یکدیگر ترکیب کنید و خود را در موقعیت میکس های خوب قرار دهید. سپس شاید با استفاده از لوپ ها یا حتی با اضافه کردن بیس لاین خودتان، استب های (STAB) صدا و غیره ... به طرز فوق العاده ای خود را در حال تولید ببینید. فکر می کنید دی جی ها یک شبه به یک تولید کننده تبدیل می شوند؟ نه، آنها کاری پیچیده تر جز یک ویرایش مجدد ساده را انجام نمی دهند. پس شما هم باید از جایی شروع کنید ...

منبع دی جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *